Eger-Szolnok - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.05.15.

Hát kezdődik a döntő! Első meccs és összesen háromszor kell győznie valamelyik csapatnak ahhoz, hogy megszerezze a bajnoki címét. Az első helyszín Eger.

VÉGE! Eger-Szolnok 9:7 (3:1, 2:1, 1:3, 1:2 - 1:0, 1:0) - hosszabbítás után
G.: Bátori 3, Salamon, Gór-Nagy 2-2, Biros, Bundschuh, ill. Kis G. 2, Nyéki, Gocics, Pásztor, Negrean, Hosnyánszky

Szerel az egri védelem, az utolsó 20 másodpercben már eldugják a labdát.

Belül az utolsó percen, Graham kapufát lő, Kovács István időt kér.

Bátorit kiállítják, kimarad a fór.

Két perc van hátra.

Kis Gábort küldik ki, Salamon szép gólt lő - 9:7

Graham ismét.

Ismét szolnoki fór, de Graham blokkol és vége a negyednek!

Szolnoki előny, sokáig eltotojázzák, de a végén Kis Gábor közelről lőhet, Szécsi nagyot véd.

A másik oldalon pedig Varga II Zsolt ellen. Úsztatják a fiúkat a bírók.

Kontra Kis Gábor ellen.

Graham elhozza megint, nincs időkérés és felőszás után Bátori balról megint betalál - 8:7

VÉGE - 7:7 - kétszer 3 perc hosszabbítás következik.

Alekszics lövését védi Szécsi. Van egy kiállítás, Alekszics kipontozódik, de vége a rendes játékidőnek.

Egri centerpassz, nincs ítélet, még egyet támadhat a Szolnok.

Nyéki
belövi - 7:7

Kis Gábor megint szállít egy fórt.

1.24 még.

Bátori
vállalja be és két blokkoló ember között betalál a hosszúba - 7:6

Most Alekszicset küldik ki, gyakorlatilag még az egri kapu elől. Gerendás György kikéri második idejét.

Ziccerig játsszák a vendégek a fórt, de Szécsi védi a közeli húzást.

Labda nélküli kiállítás, Negrean. Decker kapufára tolja Biros labdáját. A visszaúszás közben Birost kiállíják. Kovács István időt kér.

Kis Gáborról kiküldik Gór-Nagyot, Gocics belövi - 6:6

Biros fölé lő.

Túl vagyunk az utolsó negyed felén. Salamon lövését védi szögletre Decker.

Alekszics lövését blokkolják a hazaiak.

Biros nagy lövése - kapufa. Az egrieknél marad a labda, Bátori labdája a kapufáról kifelé pattan.

Kontra a Szolnok ellen, föl-le úsznak most a csapatok.

Gór-Nagy is.

Kovács Olivér fölé lő.

Most is Graham nyer, Gerendás György időkérése után kimarad a fór, Birost szerelik.

Gocics labdát szerez, Salamon visszalopja. A negy utolsó másodpercében emberelőnyhöz jut az Eger - s ugye el kell csak hozni a labdát, ami eddig mindig sikerült is a meccsen...

Megúszik Graham, de Decker védi a lövést.

Az emberelőny lövés nélkül telik el, Nyéki már egyenlő létszámnál lő, de közben Gór-Nagy "leszereli" a sapkáját, ezért újabbb vendég-előy. Pásztor fölé lő.

A visszaúszásnál Bátorit még ki is állítják, Kovács István időt kér, két perc van hátra a negyedből és az egyenlítésért játszhat fórban a Szolnok.

Alekszics kimegy, a fór Bátori vízre pattintott lövésével ér véget, de a labda a vízről fölé pattan.

Salamon lövését védi Decker.

Kis Gábor
újabb centergólja akcióból - 6:5

3.14 még a negyedből.

Biros ziccerben, Decker véd és utána extázisban fejti ki álláspontját a háromszoros olimpiai bajnoknak, aki megfordul és higgadtan visszaúszik.

Megtorpant az Eger, nem sikerülnek az utolsó passzok.

Negrean szerel.

Graham egyre könnyebben hozza el a labdát.

FÉLIDŐ

5:4-es megúszás, Salamon tovább se adja, felviszi és belövi a hosszúba - 5:2

Szécsi védi Gocics bombáját.

Hosnyánszky
nagy gólt lő szabaddobásból - 4:2

Éppen a gólszerzőt küldik ki a túloldalon, Hosnyánszky a kapufát találja el.

Pásztort kiállítják, Bundschuh belövi - 4:1

Három és fél perc még félidőig.

Varga II Zsoltot küldik ki, kimarad a szolnoki fór.

Szécsi védi Alekszics lövését.

Biros nagy lövése - kapufa.

Marnitz - blokkról mellé.

Graham lövését véde Decker. Pásztor megszerzi a kipattanót.

Kontra Pásztor ellen.

Biros labdáját tolja szögletre Decker A.

Megint Graham hozza el a labdát.

Gocicsot kiállítják, Gór-Nagy sok lóba után belövi - 3:1

Kis Gábor
klasszikus, gyönyőrű centergólja - meg se fordult a fejében, hogy elengedje a labdát az esetleges ötméteresért, fordult és lőtt - 2:1

Hosnyánszky lövését bravúrral védi szögletre Szécsi.

Gór-Nagy
hátulról nagy gólt lő - 2:0

Graham pattintott lövésébe Decker Attila teszi bele a testét, szöglet.

Pásztor mellé lő.

Túl vagyunk az első negyed felén.

Decker véd.

Szécsi véd.

Páros kiállítás, Salamon és Nyéki. A labda a szolnokiaké, de Nyéki alig több mint három perc alatt két hibát szedett össze.

Negreant szerelik.

A hazaiak kettős előnyben, Bátori több passz után szépen bevágja a hosszúba - 1:0

A Szolnok játszhat először fórban. Kimarad, Hosnyánszky csavarja fölé száll.

Kezdődik a meccs, Graham nyeri az első ráúszást.

A Digi Sport2 mindkét találkozót élőben közvetíti.

A találkozó vízilabdaünnepnek ígérkezik az egriek számára, ugyanis rögtön a férfimeccs után az Eger női gárdája száll vízbe, amely 2:0-ra vezet a döntőben a Szentes ellen, tehát ha nyer, bajnok.

Az Eger másodszor, vagy a Szolnok hetedszer? - ez itt a kérdés.