Magyarország-Románia - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.06.21.

Új nap, új helyszín, de ugyanaz a két válogatott. Tegnap Békéscsabán magabiztosan, jó játékkal győztük le a románokat. Reméljük, hogy ma sem lesz ez másképp Szolnokon. A tizenhetes keretből Szécsi és Hárai pihen ma.

MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 19:6

Kemény Dénes körül már most ott sorakoznak az autogrammra vadászók.

Varga Dániel csak úszik, és úszik középen, nem jön ki rá blokk. Öt méteren emelkedik, körülnéz, azt is megnézi hova lövi, majd bevarrja (19:6).

Varga Dénes adja be húzásra Kis Gábornak, akit lerántanak, büntető. Varga Dénes végzi el, magabiztosan (18:6).

Labdát szerzünk hátul, másfél perc van hátra a meccsből.

Kis Gábor szép centergólja után már tizenegy góllal vezetünk (17:6).

Az időkérés után kiállítás nálunk, Katonás kipontozódik. A fórt Gospodinov Radu lövi rá jobb oldalról, közelről, Nagy Viktor bravúrral véd.

Varga Dani tíz méteren lóbál, majd rálövi, a kapus véd. Kovács Isván időt kér. Három perc van hátra a meccsből.

Georgescu távoli lövése után szöglet. Utána Nagy Viktor is kijön, besegít, labdát szerzünk, Varga Dániel hozza el a labdát.

Kiss Gergely ejt jobb szélről, Dragusin leveszi.

Hosnyánszkyt kiállítják, Iosep rálövi, de közben kontra centerben.

Nagy Viktor véd nagyot, szöglet.

Kis Gábor fórt harcol ki. Szivós is bemegy centerbe. Megy egy keresztpassz Birosnak, aki visszateszi középre Varga Tamásnak, aki kapásból rálövi, Dragusin csak beleérni tud a feje fölé tartó erős lövésbe (16:6).

Iosep lő, Szivós blokkol. Labdát veszítünk, Radu kihasználja a hibát (15:6).

Hosnyánszky telibe trafálja a blokkot, de marad a labda nálunk. Fór következik, Ghiban megy a ketrecbe. Biros a megjátszott ember a figurában, biztos kézzel lövi be a fórt (15:5).

Varga Tamás blokkolja a román lövést.

Biros centerezik, Kis Gábort szerelik.

Szivós elhozza a labdát az utolsó ráúszásnál.

Negrean szabaddobásból rálövi, a pattintást Nagy Viktor kifejeli, sarokdobás következik. Fél perc a negyedből. Ghiban lő, mellé.

Steinmetz Ádámot szerelik, hárman.

Diaconu kezéből a lövés pillanatában kicsusszan a labda.

Katonás majdnem megúszik, utolérik. Bevárja a társakat. Az akció végén Steinmetz Ádám büntetőt harcol ki. Az ötméterest Varga Tamás belövi (14:5).

Varga Tamás és Madaras passzolgatnak. Előbbi laposan középre adja Steinmetz Ádámnak, aki átveszi és Dragusin mellett a jobb alsóba lövi a labdát (13:5).

Chioveanu ziccerbe kerül, amit be is lő (12:5).

Három perc van még a harmadik negyedből.

Szivós már amikor felhozzák a labdát, akkor mondja, hogy el fogja lőni. Birossal kényszerítőzik, majd egy lendületes, precíz lövéssel kilövi a jobb alsó sarkot (12:4).

Kádár kiteszi a bal szélre, ahonnan Negrean szép gólt dob (11:4).

Kásás centerezik Steinmetznek, Busilát kiállítják, kipontozódik. Villámgyors passzok után szélre kerül a labda, Kiss Gergely pedig belövi a fórt (11:3).

Megint Nagy Viktor a túloldalon, ezek a percek most a kapusokról szólnak.

Dragusin hárít.

Georgescu távoli lövését Nagy Viktor simán védi.

Steinmetz Ádám elöl elütik a labdát.

Az időkérés utáni fórt lefújják, mert Kádár két méteren belülre mozdul.

Hosit kiállítják, Kovács István időt kér.

Labdát szerzünk  hátul, Hosnyánszky elér egy jó hosszú passzt. Rázúzza, kapufa.

Hosnyánszky és Madaras kényszerítőznek, utóbbi beadja, Steinmetzről kiállítás. Egyvonalas figurát játszunk, Vámos akaszt gólt rosszkéz szélről, éles szögből (10:3).

Szivós hozza el a labdát a harmadik ráúszásnál.

NAGYSZÜNET

Kádár lő a negyed utolsó másodpercében, centikkel suhan el a labda a kapufa mellett.

Varga Dániel emelkedik, a labda kacsázik a vizen, kapufa.

Radu kezéről sodorják le a védők a labdát.

Katonás ejt centerbe, Kis Gábort gyötri az ember, közben kijön a kapus és megszerzi a labdát.

Katonást kiállítják, második hibája. Azonnal elveszítik a labdát a románok.

Madaras középről villan egyet. Távolról elengedett bombája úgy köt ki a bal felső sarokban, hogy a kapusnak esélye sincs odaérni (9:3).

Matei lő szabaddobásból, Nagy Viktor magabiztosan véd.

Steinmetz Ádám ellen kontrát fújnak.

Labdát szerez a védelmünk. Három perc van a félidőig.

Varga Tamás és Madars váltanak egy-két passzt. Előbbi rázúzza, kapufa.

Varga Tamás labdát szerez.

Varga Dénes káprázatos gólt szerez. Beforgatja Diaconut a bal szélen, majd egy nagyon furcsa, löbbölő mozdulattal átejti a labdát a kapus fölött (8:3).

Matei beadását Varga Tamás és Hosnyánszky leszedi.

Kásás beadja, fórt kapunk Kis Gáborról. Szépen játsszuk meg, Kásás a befejezőember (7:3).

Egy rossz román beadás után Kis Gáborhoz kerül a labda.

Elöl ismét labdát veszítünk.

Diaconu ügyesen lopja a távolságot, majd a támadóidő utolsó másodpercében rálövi laposan, bemegy (6:3).

Matei átlövésből kiharcol egy sarokdobást.

Kis Gábor fejét letépik, kiállítják róla az embert. Szöglet van, egy hosszú keresztpassz után elveszítjük a labdát.

Mi nyerjük a második ráúszást.

Goanta ellen ötméteres. Kiss Gergely lövi, bemegy (6:2).

Egy támadásra van még időnk.

Georgescu öt méterről ellövi két blokk között, Nagy Viktor sem ér oda (5:2).

Katonást kiállítják, Georgescu lő a bal szélről, Nagy Viktor kiüti. Az ismétlést Negrean lövi, kapufa. Elöl megúszunk, Varga Dénes passzol az érkező Katonáshoz, aki nagy gólt pattint a rövid pipába (5:1).

Négy magyar gól, négy különböző játékostól.

Madaras viszi a labdát az alapvonalhoz, beadja, Kis Gábor pedig centerből belövi (4:1).

Nagy Viktor jól jön ki a kapuból, labdát szerez, amíg Katonás az emberrel bírkózik.

Varga Tamás lő, véd a kapus, de a kipattanó Kiss Gergelyhez kerül, aki a szokásos helyéről nem kegyelmez, kőkeményen belövi (3:1).

Három és fél perc van a negyedből.

Busila tíz méterről lő nagyot, Nagy Viktor véd, de marad a labda az ellenfélnél. Madarast kiállítják, megjáratják a románok a labdát, Chioveanu értékesíti a fórt (2:1).

Nagy Viktor, Kiss Gergely, Varga Dénes a labda útja. Dumi megúszott, egyedül viszi kapura labdát, belövi a ziccert (2:0).

Lejár az ellenfél támadóideje, nem jutnak lö9véshez.

Kásás középen azt nézi, hogy kinek passzolhatna. Váratlanul rászúrja, mire Dragusin észbe kap, a labda már a hálóban pihen (1:0).