Magyarország-Románia - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.06.20.

Békéscsabán vagyunk, hétágra süt a nap, a lelátókon folyamatosan fogynak a helyek, tutira telt ház lesz. Az olimpiai játékokra készülő, azonos csoportban lévő válogatottak hatkor esnek egymásnak.

MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 14:7

Katonást kiállítják, kipontozódik. Román fór a végére, Radu belövi (14:7).

Szivós oldalhálót talál.

Szécsi véd, szöglet. Zónázunk, majd Katonást kiállítják. Kezdődik az utolsó perc, közben Radu belövi a fórt (14:6)

Varga Dániel robog végig a szélen, beadja, Katonást lerántják, kimegy az ember. A fór végén Katonás lő gólt a bal szélről (14:5).

Szecska-bravúr, két perc van hátra a meccsből.

Káprázatos akciót vezet a magyar válogatott, a románok csak kapkodják a fejüket. Madaras asszisztják Kásás váltja gólra (13:5).

Szécsi véd nagyot.

Busila ellen büntető. Varga Dániel lövi, neki még nincs ma gólja. Biztos kézzel belövi (12:5).

Kemény Dénes időt kér, hogy cserélhessen.

Chioveanu helyzetbe kerülhetne, de Szivós és Szécsi közös erővel szerelik.

Diaconu pattint, nem rossz a lövés, de Szécsi védi.

Tíz magyar játékos szerzett ma eddig gólt. Egyedül Biros kétgólos.

Fórt kapunk, Iosep a kiállított. Megjáratjuk alaposan, végül Biros a hosszú fánál érkező Steinmetz Ádámnak teszi oda a labdát, ő pedig közelről bepöcköli (11:5).

Szivós és Radu dolgozzák egymást rendesen. Negrean közben hátulról lő, Szécsi fogja.

Hosnyánszky megpróbál egy csavart, váratlanul. Nem sokon múlott...

Varga Tamást kiállítják, kipontozódik. Labdát szerzünk hátrányban.

Stienmetznek megy a centerpassz, lesodorják a kezéről.

Kádár lövése suhan mellé.

A románok szerzik meg a labdát az utolsó ráúszásnál.

Steinmetz Ádám küzd, lejár az idő.

Varga Tamást kiállítják, a fórt blokkoljuk, Madaras. 17 másodpercünk maradt.

Kis Gábor is feliratkozik az eredményjelző táblára (10:5).

Labdát szerzünk, két Tamás, Varga és Kásás.

Kis Gábor ellen kontra.

Varga Tamás szereli Radut.

Varga Dániel a bal szélre viszi a labdát, átível a túloldalra Kiss Gergőnek, aki azonnal visszateszi középre. Érkezik Biros, kapásból belövi (9:5).

Dragusin pattint, felső léc.

Gyorsan felúszunk, Kiss Gergely jól veszi észre a lépéselőnyben kapu felé tempózó Szivóst, aki magabiztosan átveszi a passzt, majd higgadtan belövi (8:5).

Varga Dénes belenyúl egy átadásba, ezzel labdát szerzünk. Három perc van még a harmadik negyedből.

Most csak olimpiai bajnok a vízben a magyaroknál. Fór kapunk, Kiss Gergely egy passz után belövi (7:5).

Negrean a támadóidő utolsó másodpercében rázúzza, beakad (6:5).

Hosnyánszky keresztpasszát Kása a kapufára pöccinti.

Katonást kiállítják, sok lóba és sok passz után Radu hatalmas helyzetet lő a kapufára, de a labda az ellenfélhez pattan. Jön vissza az ember, amikor Busila középen emelkedik, belövi (6:4).

Varga Tamás váratlanul rálövi a bal szélről, vagy hat méterről. A kapus beleér, de már csak beljebb tudja segíteni a labdát (6:3).

Megint lejár a románok támadóideje, megint nem jutnak el lövésig.

Hosnyánszky teszi középre Kis Gábornak, akiről kiállítják az embert. Varga Tamásnak teszik fel a fához, picit magas a passz.

Lejár a románok támadóideje, nem tudnak helyzetet kialakítani.

Varga Tamás iszonyatos erővel rálövi, Stoenescu kiüti.

Kásás megnyeri a harmadik ráúszást.

Baksát váltja Szécsi. Nem lesz könnyű dolga, szemébe süt majd a nap végig.

NAGYSZÜNET

Varga Danit kiállítják, ez a második hibája. Matei lövi el a fórt, Madaras blokkolja, de marad a labda az ellenfélnél. Negreanra rosszul váltunk ellövi a bal szélről, beakad (5:3).

Egy perc van hátra a negyedből, sapkaigazítás miatt kicsit szusszannak a fiúk.

Steinmetz Ádám ellen kontra.

Negrean ejt, Baksa nyújtózik, eléri.

Varga Dénes megúszik a bal szélen, a rövid felsőt célozza, Stoenescu számít rá, védi.

Varga Dénes megy rá az emberre, lefoglalja, Baksa odaér és elhozza a labdát.

Pattintunk, fölé.

Negrean ellen kontra.

Lejár a románok támadóideje. Goantat kiállítják, Varga Dénes ellen két métert fújnak.

Diaconut kiállítják, azonnal ellőjük, bele a kapusba.

Varga Dani kiáll, Georgescu kilóbálja a Baksát, majd lő egy kapufát, de marad a labda a románoknál. Diaconuhoz kerül utána, aki belövi a szélről (5:2).

Hosnyánszky átlövésből akaszt egy nagy gólt (5:1).

Biros középről megpróbálja a csavart ejtését, Stoenescu fogja.

Varga Dénes lefaultolja Diaconut, aki továbbteszi a labdát. Társa fölé lő.

Fórt kapunk, alaposan megjáratjuk a labdát és közben lopjuk a távolságot. Kásás értékesíti a fórt a bal szélről (4:1).

Baksa a végállomása a románok akciójának.

Azt kiabálja egy néző: "Használjátok ki a napsütést!". Most csak a román térfélen süt a nap. Mindenki rakja össze mire célzott a srác :)

Románia nyeri a ráúszást.

18 másodperc van hátra a negyedből. Fórt kapunk, lőni kell, Kásás vállalja, kapufa.

Ghiban átlövi a védelmünket középről (3:1).

Katonás viszi fel a labdát, hátulról Baksa már mondja, hogy "Dumi a kapáson!". Katonás odateszi neki, Varga Dénes pedig elemi erővel belövi (3:0).

Újabb Baksa-bravúr hátul, ismét sarokdobás jöhet.

Szép szerelés után Szivós viszi fel a labdát, Vámosnak passzol, aki Steinmetz Ádámot akarja megjátszani. Picit pontatlan a passz.

Kis Gábor fejét letépik ziccerben, ötméteres. A büntetőt Biros Péter csapatkapitány lövi, nagy erővel a bal felső sarokba (2:0).

Kádár vagy nyolc méterről lő, Baksának nem okoz gondot.

Kis Gábort szerelik centerben.

Kis Gábor belepöcköl egy átadásba, miénk a labda, három perc van hátra a negyedből.

Radut kiállítják, de gyakorlatilag azonnal elveszítjük a labdát.

Matei középről, kapufa.

Varga Dani tempóelőnyben Raduval szemben. Lehet látni, hogy lőni akar. Lő is, Stoenescu véd.

Radu kerül helyzetbe, az utolsó pillanatban Madaras lesodorja a kezéről a labdát.

Kiegészülünk. Matei kiszorul, messziről lő, ebbe is beleér Baksa, megint szöglet. Három perc telt el a meccsből.

Raduról kiállítják Varga Tamást, megjáratják a labdát, Matei szépen lövi el a blokk mellett, Baksa szögletre ment.

Negrean enged el egy lövést középről, Baksa szögletre tolja a labdát.

Ellenünk kontra.

Baksa a magyar kapuban, rögtön villan is egyet.

Magyarország nyeri az első ráúszást. Varga Tamás centerezik, Kis Gábor kapja a labdát, kiküldik róla az embert. A fórt Madaras középről belövi a jobb alsó sarokba (1:0).

Kezdődik a mérkőzés!

Mindkét szövetségi kapitány tizenöt játékost nevezhet. Tőlünk Nagy Viktor és Hárai Balázs pihennek ma.

A találkozó 18.00-kor kezdődik.

1 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs36049
2012.06.20. 19:25

Szép volt fiúk! Úgy látszik Vámosnak nem hozott szerencsét a 13-as sapka, hogy csak ő nem lőtt gólt a mezőnyjátékosok közül. :) Verjétek szét holnap is a románokat! Hajrá magyarok!