Vége az olasz alapszakasznak

hozzászólás, 2012.03.19.

A Pro Recco olasz bajnokságban szereplő csapata nyolc pont előnnyel nyerte az alapszakaszt. Az utolsó fordulóra esett a Savona elleni meccsük visszavágója, amelynek két Benedek-gólját megmutatjuk.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 22. forduló

Pro Recco-Savona 12:8 (3:3, 4:2, 4:2, 1:1)
Sori, v.: Binchi, De Chiara
Pro Recco: Pastorino, Lapenna 1, E. Giacoppo, Figlioli 1, Giorgetti 2, Felugo, Di Costanzo, M. Giacoppo M., Benedek 2, Zlokovics 1, Ivovics 2, Gitto 1, Fondelli. Vezetőedző: Giuseppe Porzio
Savona: Volarevics, Alesiani, Damonte 2, Petrovics, L. Bianco L., Rizzo 1, M. Janovics 3, Angelini, G. Bianco, Mistrangelo 1, Aicardi, G. Fiorentini 1. Zerilli. Vezetőedző: Andrea Pisano
Gól - emberelőnyből: 2/5, ill. 3/10
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 2/2

VLV-VIDEÓK (RaiSport1):

Benedek első gólja

Benedek második gólja

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- Két tétje volt a meccsnek. Az egyik, hogy ha megnyerjük, akkor a Brescia marad a második, ami lehetővé teszi, hogy később kétszer játsszon otthon az elődöntőben. Mivel pedig mi úgy gondoljuk, hogy a Savona rosszabb ellenfél lenne számunkra a döntőben, ezért (is) jobb volt nyerni, hogy a Bresciának valamivel nagyobb esélye legyen a döntőbe kerülésre, mint a harmadik helyen végzett Savonának.

A másik pedig az, hogy április 4-5-6-án lesz az Olasz Kupa, ahol a külföldiek egy része nem fog játszani, a többiek előtte nem lesznek itt, tehát igazából ez volt az utolsó olyan mérkőzés, amelyen együtt volt a csapat és nem szerettük volna rossz szájízzel lezárni e szezonnak ezt a szakaszát. Fontos volt ezért is, hogy jó mérkőzést játsszunk.

A Savona el is fáradt hamar, igazából a harmadik negyedtől már látszott, hogy simán nyerjük a mérkőzést.

Civitavecchia-Catania 12:13 (1:2, 6:1, 3:6, 2:4) (A vendégeknél Dávid Zoltán kétszer volt eredményes)

Acquachiara-Nervi 9:8 (3:2, 2:1, 1:3, 3:2) (Märcz Tamás egy gólt lőtt)

Ortigia-Camogli 10:13 (1:4, 1:1, 4:2, 4:6) (Suti Gábor három gólt lőtt)

Posillipo-Brescia 6:4 (2:2, 1:0, 2:2, 1:0)

Florentia-Bogliasco 13:8 (4:3, 2:2, 3:0, 4:3)