Honvéd-Szolnok - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.11.21.

Az alapszakasz legjobb négy csapata közé kerülésért kiélezett harc folyik, ezért a mai találkozó mindkét gárdának nagyon fontos. Meccs közben folyamatosan hírt adunk az Eger-Vasas mérkőzés állásáról is.

Honvéd-Szolnok 6:13 (0:3, 2:2, 2:6, 2:2)
Kőér utca, v.: Horváth, Vojvoda
Honvéd: Gergely - Jansik, Hangody Gy. 1, Mátyás 1, Salamon 1, Kovács P. 1, Kovács R., Szivós 1, Tóth M., Gór-Nagy, Angyal, Hárai, Hangody L., Lévai (kapus). Vezetőedző: Vad Lajos
Szolnok: Decker A. - Gocsics 1, Kovács O. 2, Nyéki, Hangay, Komlósi, Georgescu 1, Regős 4, Süveges 1, Pásztor 1, Mohi, Marnitz, Negrean 3. Vezetőedző: ifj. Cseh Sándor
Gól - emberelőnyből: 0/7, ill. 4/5
Gól - ötméteresből: 1/2, ill. 1/2
Kipontozódott: Kovács O. (29.p.)
Kiállítás - cserével végleg: Szivós (24.p.)
Kiállítás - cserével végleg, brutalitásért (4 perc): Hárai (21.p.)

Novák Ferenc nem fogadta el Hárai Balázs kiállítását brutalitás miatt, ezért fegyelmi tárgyalást kér.

Honvéd-fór a legvégére, mellészállt lövés a vége.

Gór-Nagy labdája bár kellemetlenül érkezik, de Decker valahogy megállítja.

Kezdődik az utolsó perc, Honvéd támadással.

Hangody rossz beadása után labda a Szolnoké, de utána kontrát fújnak a vendégek ellen. Kovács Péter ezáltal ziccerbe kerül, belövi (6:13).

Két perc van hátra a mérkőzésből.

Kontra Kovács Péter ellen.

Regőst ezúttal sem nagyon tudják tartani, most viszont melléhúzza a labdát.

Gór-Nagy kapáslövéssel is próbálkozik, kapufa.

Kovács Péter harcol ki előnyt, Gór-Nagy lövését Decker kivédi.

Kovács Olivért biztatja hátulról Decker Attila. Rá is lövi a szolnok játékosa, a labda becsúszik a jobb alsó sarokba (5:13).

Regős megúszik, kihagyja a meccs ziccerét. Pontosabban Lévai védett hatalmas bravúrral.

Négy perc van hátra.

Gocsics ziccerbe kerül, belövi (5:12).

Komlósi ellen büntető. Gór-Nagy magabiztosan belövi (5:11).

Addig-addig passzolgat a Szolnok, amíg el nem rontják, elveszítik a labdát.

Nyéki nagyon távolról lő, pontosabban ejt. Lévai - merthogy már ő véd - szögletre ment.

Salamon beadása Jansiknak túl hosszú.

Hat perc van még hátra.

Fórt kap a Honvéd, Decker bravúrral kiüti, újabb szöglet lesz belőle.

Gór-Nagy rosszkéz szélről rászúrja, Decker szögletre üti.

Pásztor víz alá viszi a labdát, jöhetnek a hazaiak.

Kovács Péternek laposan megy a centerbejátszás, elkotorják előle a labdát.

Vad Lajos időt kér.

A Honvéd nyeri az utolsó ráúszást. Mátyás szinte a félpályáról eleresztett lövése szögletet ér.

Negrean újabb gólt szerez (4:11).

Cseh Sándor azonnal kikéri második idejét,

Szivós Mártont 25 másodperccel a negyed vége előtt cserével végleg kiállítják. Ezzel ez a meccs alighanem eldőlt, két kulcsjátékosa nélkül kéne hat gólt lőnie a Honvédnak.

Kiállítanak egy szolnokit, így most öt az öt ellen támadhatnak a hazaiak. Jansik rálövi, blokkolják.

Negrean megismétli nem is oly régen bemutatott performanszát, éles szögből, a bal szélről mattolja Gergelyt (4:10).

Még mindig hátrányban a Honvéd, Salamon távoli lövését Decker csak szögletre tudja menteni, sőt, Szivós gólt szerez! (4:9).

Körbemegy a labda, Negrean a bal szélről bevarrja (3:9).

Decker véd, utána labdát szerez a vendégek védelme, Cseh Sándor időt kér.

Az iménti eseménysorozat után megítélt büntetőt Pásztor váltja gólra (3:8).

Páros kiállítás: Kovács Olivér simán megy ki, Hárai cserével, végleg, négy perces előnyt kap a Szolnok.

Három és fél perc van hátra a negyedből.

Regősnek nagyon megy a szekér, pontosabban nem tudják tartani, negyedik gólját szerzi (3:7).

Salamon kapáslövése kiváló, Decker hiába nyújtózkodik (3:6).

Pásztor távolról, Gergelynek csemege.

Kovács Olivér nagy helyzetben kapufát lő, onnan pattan a labda a gólvonalra.

Gór-Nagyból kikívánkozik egy lövés, Decker véd.

Ziccerig játszik a Szolnok, Nyéki asszisztját Regős magabiztosan belövi. Áronnak ez a harmadik gólja (2:6).

Jansiknak nagyon picit hosszú a passz, mégis megtartja valahogy. Szivós ellen kontra.

Pásztor távoli bombája nem fog ki Gergelyen.

Jansik elúsik az alapvonalig, hátrapasszol, onnan megy a passz a centerben lévő Szivósnak, akit leszerelnek.

Regős nem tudja megtartani a labdát centerben.

A Szolnok nyeri a harmadik ráúszást.

Újabb végeredmények: FTC-Debrecen 4:4 (2:1, 1:0, 1:1, 0:2)

OSC-BVSC 5:6 (2:2, 1:1, 1:0, 1:3)

NAGYSZÜNET

Szolnoki emberelőny a negyed végére. Villámgyorsan mennek a passzok, Regős húzza be a beadást (2:5).

36 másodperc van hátra a félidőig.

Hárai jó passzt kap, kapura tud fordulni, megállítják, ötméteres. Salamon telibe találja a felső lécet. A kipattanó a Honvédé, Mátyás bombája korrigálja az iménti hibát (2:4).

Regős csatárposzton, reménytelen labdát kap.

Ismét teljesen simán szerelik le a Honvéd támadóit.

Kontra Regős ellen.

Mátyás, Hangody György, Mátyás, Hangody György a labda útja, utóbbi rálövi. A lövés nem túl erős, Decker mellényúl (1:4).

Marnitz lövése az előtte álló Hárai-blokkban hal el.

Salamon hat méterről zavartalanul lőhet, mellé.

Pásztor Mátyás veszít labdát elöl.

Angyal kap labdát, tehetetlen a védelemmel szemben, ketten mennek rá, szerelik.

Gergely védése után Vad Lajos időt kér.

Angyal jól ugrik oda egy kézből kicsúszott labdára.

Decker kapuját elkerüli egy félerős löket.

Rossz a beadás a szolnoki akció végén is, Gór-Nagy könnyedén kotorja kapusának a labdát.

Tóth Mártonnak megy egy rettentő rossz centerpassz.

"Ébresztő, ébresztő!" - harsan fel a Honvéd szurkolótábora.

Süveges Máté pattint úgy hat méterről, a labda a bal felső ficakban köt ki (0:4).

Decker szerencsés, egy ejtés őt átveri, viszont a kapuba nem pottyan be.

Gergely bravúrosat véd, utána kontra Kovács Olivér ellen.

A Honvéd nyeri a ráúszást, emberelőnyben kezdik a negyedet. Nem sokra mennek vele, Hárait kiállítják a Szolnok kapuja előtt.

Újabb végeredmények: Kaposvár-Pécs 7:7 (1:3, 0:1, 3:2, 3:1)

Szeged-Szentes 14:9 (3:2, 1:3, 7:2, 3:2)

Egy villámtámadásra van ideje a Honvédnak, kapnak egy fórt, Gór-Nagy úgy dönt, hogy nem lövi rá, így ha megnyerik a ráúszást, előnyben kezdhetik a következő játékrészt.

Negrean a támadóidő utolsó másodpercében csavar, gyengére sikeredik.

Szivós akar ítéletet, nem kap.

Regős Áron kap centerpasszt, kicselezi a védőjét, higgadtan ejt, a labda a jobb alsó sarokban landol (0:3).

Hárai ellen büntető. Georgescu magabiztosan értékesíti (0:2).

Ugyanez megtörténik a túloldalon is, ott Marnitz szerez labdát.

A túloldalon Hárai szerel a kaputól két méterre.

Tóth Márton kéri a labdát, de addig gyűrik Kovácsot, hogy a Honvéd szélsője nem tud passzolni, lejár a támadóidő.

A negyed közepén járunk, fór a vendégeknek, Süveges húzza kapura a fánál, az utolsó pillanatban odaér egy blokk.

Decker véd a túloldalon, grimaszol egyet a lövőjátékosnak.

Gergescu fogjuk rá, hogy jó helyről lőhet kapura, Gergely jól zárja a rövid sarkot.

A túloldalon is kétszer próbálkozhatnak a támadók, kontrával ér véget az akció.

Emberelőny, Tóth Márton mondja be a figurát. Az első kísérlet kijön Deckerről, aki ezután védi a kipattanót is.

Mátyás robog végig a jobb szélen, kapuig megy, végül fejbe lövi Deckert.

Gergely véd egy szélről leadott lövést.

Szerelés hátul, jöhetnek megint a vendégek.

A Szolnok nyeri az első ráúszást, sőt, góllal fejezik be az akcót, Kovács Olivér a gól szerzője (0:1).

Kezdődik a mérkőzés!

Végeredmény: Eger-Vasas 9:9 (1:1, 1:3, 5:4, 2:1)

Két perccel a vége előtt 9:9.

Öt perc van hátra a meccsből Egerben, 8:8.

Vége a harmadik negyednek Egerben, 7:8 az állás, nagyon szoros a meccs.

A harmadik negyed felén valamivel túl vannak a csapatok Egerben: 5:8-ra áll a meccs.

Az Eger-Vasas mérkőzés félidejében 4:2-re vezet a Vasas.