Vasas-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.11.05.

A Theodora Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágója, tehát a tét a négyes döntőbe jutás.

A HONVÉD BEJUTOTT MAGYAR KUPA JÖVŐ HÉT VÉGI NÉGYES DÖNTŐJÉBE!

VASAS-HONVÉD 9:7

Vámos passzát Hárai levadássza, ezzel vége, továbbjut a Honvéd.

29 másodperc van hátra, Földi László azonnal időt kér, amikor labdát szerez a csapata.

Tóth Márton messziről, Nagy Viktor csak mellétolni tudja, szöglet. Egy percen belül vagyunk.

Most már egy gól mindent eldönthet.

Másfél perc még a hátralévő idő, amikor labdát szerez a Honvéd hátul.

Jól kidolgozott helyzet végén Kovács Róbert lő, Nagy Viktor és Decker a gólvonalon állítják meg a labdát.

Kiss Gergely kiáll, Vad Lajos ismét időt kér. Két és fél perc van hátra.

Az időkérés után a már nagyon fáradt Honvéd négygólosa, Tóth Márton lő kapura messziről, Nagy Viktor véd, de megint a Honvéd jöhet.

Gergely reklamál a zsűri és a bíró felé.

Vad Lajos azonnal időt kér.

Steinmetz Ádám beforgatja a védőjét, rövidre céloz, Gergely jól zárja a szöget.

Salamon lövését blokkolják, Drasko Brguljan azonban szabálytalan vele szemben, ezért kontra, s megint a Honvéd jöhet. Angyal az oldalhálóba pattint a jobb szélről.

4:25 a hátralévő idő, egy gól kell a Vasasnak a hosszabbításhoz.

Gór-Nagy ellen ötméteres. Kiss Gergely lövi ezt is, ugyanoda, ugyanúgy, bemegy (9:7).

Fülöp vállalkozik a kapás szélről, Gergely ezt is szögletre tudja menteni.

Gór-Nagy átlő három védőt, Nagy Viktoron azonban már nem jut tovább a labda.

5:19 a hátralévő idő. Izgalmakra nem lehet panasz.

Sarokdobás a Vasasnak, Vámos kapásból bevarrja Brguljan passzát (8:7).

Két perccel közelebb a továbbjutáshoz a Honvéd.

Hárai keresztpassza pontatlan, így távol kerül a helyzettől a Honvéd, lejár a támadóidő.

Kiss Gergely centerezik a szélről, a vendégek védelme szerelni tud.

Vámos-bomba, Gergely éppenhogy, de odér, szöglet.

Angyal is ejtéssel próbálkozik a túloldalon, kapufa.

Steinmetz Ádámról kiállítás, egy ejtéssel elkapkodja a Vasas, fölé.

Következik a sorsdöntő nyolc perc.

Kevés idő, de maradt még, Fülöp a blokkba bombáz.

Katonás nem tudja kinek adni, jól fognak mindenkit. Kovács Róbert ziccerbe kerül a túloldalon, Nagy Viktor nagyot véd!

Vörös ziccerét Gergely bravúrral hárítja.

Fór amott is, Kovács Róbert lövése a felső léc felett suhan el.

Emberelőny, Mátyásnak kell a ketrecbe mennie. Jó a fórmegjátszás, Fülöp adja be a fához, Steinmetz Ádám behúzza a kapufa tövébe (7:7).

Kovács Róbert szabaddobását simán blokkolják, ám a labda Tóth Mártonhoz keveredik, aki kihasználja a lehetőséget (6:7). Marcinak ez volt a negyedik gólja.

Három perc van hátra a harmadik negyedből.

Steinmetz Ádám elöl Mátyás szerez labdát.

Mátyás ejt be Hárainak, kiállítják róla a védőt. Salamon belövi a bal felső ficakba, megint iksz (6:6).

Brguljan pöcköl bele Szivós passzába, így jöhetnek a hazaiak. Salamon kiáll hamarosan, Vad Lajos hevesen reklamál. Vámos viszont semmivel sem foglalkozik, csak azzal törődik, ami a vízben történik, a jobb szélről kilövi a hosszú alsót, majd megpuszilja a kezét (6:5).

Most tartunk ugyanott, ahol 19 perccel ezelőtt.

Az időkérés után kiegészül a Honvéd, nem sikerül addig kapura dobni. Steinmetz Ádám azonban ötméterest harcol ki, reklamál fél Honvéd. Kiss Gergely lövi, bemegy a bal alsó sarokba (5:5).

Hárai a középpályán összegabalyodik Kiss Gergővel, előbbit kiállítják, Földi László időt kér.

Előny a túloldalon is, Gór-Nagy átlövésből telibe találja Nagy Viktort.

Tóth Márton csíp el egy labdát, ugyanakkor megint a Vasas jöhet, mert Gór-Nagyot kiállítják. Az előnyből gól lesz, Drasko Brguljan megannyi próbálkozás után talál be (4:5).

Brguljan éles szögből vállalkozik, Gergely szögletre menti a fej fölé tartó lövést.

Gór-Nagy hiába adja be centerbe, Tóth Márton nem kap ítéletet.

Salamon méterrel gyorsabb Fazekasnál a labdára úszásnál.

A Szolnok 7:1-re vezet a félidőben hazai pályán a Pécs ellen, Az Eger a második negyedben ikszre áll a BVSC ellen.

Vad Lajos sárga lapot kap.

NAGYSZÜNET

Brguljan megint nem jól ad be.

Fülöpöt kiállítják, itt az első Honvéd-fór a meccsen. Kontrával ér véget.

Hárai kerül nagy helyzetbe Brguljan mellett, Nagy Viktor szépet véd, szöglet.

Steinmetz Ádám ellen nincs ítélet, megint őt játszották meg középren.

Tóth Mártonnak annyi ideje marad, hogy kirakja centerből a labdát, Kiss Gergőig sikerül passzolni.

Két perc van hátra a félidőig.

Kiszorul a Vasas, Kiss Gergőnek messziről kell lőnie, fölé. Szögletet ítéletnek, utána Steinmetz Ádámnak pontatlan beadás érkezik.

Újabb Gergely-védés, szöglettel jöhetnek a hazaiak.

Mátyás pontatlan beadásába Kiss Gergely belepöcköl.

Decker ziccerbe kerül, kihagyja a kihagyhatatlant, két méterről telibe találja a kapufát.

Háraira rárobban három védő, így csak gyengén tud kapura lőni.

Decker ejt középre, Kiss Gergely van ott, kiharcol egy előnyt. Brguljan beadását Fülöp húzhatja kapura, Gergely ott folytatja, ahol tegnap abbahagyta, ismét bravúrosan véd.

Kovács beadása után Szivós középen összeakad a védőjével, nincs ítélet.

Újabb Vasa-fór, sokat jár a labda, Decker a fánál ráhúzza, Gergely nagyon nagyot véd! Sarokdobás, mely után Steinmetz Ádám ellen kontrafaultot fújnak.

Hárai ellen kontra.

Egyet lefaragnak, Kiss Gergely jóvoltából (3:5).

Megduplázta a hátrányát a Vasas, hat gól kéne a hosszabbításhoz.

Jansik úszik meg a szélen, visszaadja Tóth Mártonnak, aki laposan belövi (2:5).

Kontra a Honvéd ellen, majd kiállítás hátul, fórban a Vasas. Egy rossz keresztpassz miatt a figura megjátszása esélytelen, Boskovics éles szögből lő, blokkolják.

Földi László sárga lapot kap, ezután mehet tovább a játék.

A második ráúszást Kovács Róbert nyeri meg.

Steinmetz Ádám elöl az utolsó pillanatban elpattan a labda centerben.

Mátyás középre adja Tóth Mártonnak, aki a védője mellöl csavar, így köt ki a labda jobb alsó sarokban (2:4).

Kontra a Vasas ellen.

Tóth Mártont könnyedén szereli Steinmetz Barna.

Boskovicsnak el kell lőnie, kevés az idő. Simán blokkolják, így megy ki a labda az alapvonalon túlra.

Gór-Nagy távoli lövése kijön Nagy Viktorról, a kipattanó labdát Katonás gyűjti be.

Ötméteres, Mátyás rántja vissza Vöröst. Boskovics megy oda, belövi (2:3).

Most már öt gólt kell lőnie a Vasasnak a hosszabbításhoz.

Tóth Márton kerül helyzetbe a szélen, kapura lő, Nagy Viktor beleér, a labda a kapufára pattan, onnan vissza a kapusra, majd a gólvonalon túlra (1:3).

Katonásnak centereznek, leverik a fejéről a sapkát, nincs ítélet.

Egy labdaszerzés hátul az egyik, majd a másik oldalon.

A negyed közepén járunk.

Mátyás szinte félpályáról lövi el a támadóidő végén, könnyedén blokkolják.

Takácsnak az időhiány miatt lőnie kell, a Honvéd kapusának nem okoz gondot a lövés.

Gór-Nagy lóbál középen, elengedi a labdát, amely szépen utat talál Nagy Viktor hálójába. (1:2).

Szétszakad a pálya, most helyzet a túloldalon, Mátyás szerel parádés közbenyúlással.

Megint megúszik a Honvéd, most Hárai kerül ziccerbe. Hárai ejt, Nagy Viktor bravúrral véd.

Kovács Róbertet a visszaúszásnál kiállítják. A fór végén Boskovics lő kapura, Gergely véd.

Kontra a túloldalon is.

Kontra a Vasas ellen, ismét.

Egy perce sem tart a mérkőzés.

Gyorsan érkezik a válasz a túloldalon, Drasko Brguljan átlövésből talál a jobb felső sarokba (1:1).

Steinmetz Ádám szabálytalan, kontrát fújnak. Így viszont az üresen elöl ragadt Kovács Róbert labdát kap, kapura viszi és simán belövi a ziccert (0:1).