Honvéd-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.11.04.

A Theodora Magyar Kupa negyeddöntője. A címvédő a Vasast fogadja.

HONVÉD-VASAS 8:5

Vasas-fór a végére, 7 másodperc maradt, még egy honvédos kimegy. Brguljan kapufát lő.

Salamon ejt, a labda megvicceli Nagy Viktort, átesik rajta, de megáll a gólvonalon. Hihetetlen végjáték.

Kontra Vörös ellen.

A Honvéd támadhat, lejár az idejük, egy perc van hátra.

Megáll a játék, Hárait kiállítják, cserével végleg. A bírók most a medence mögé mennek, megbeszélik mi történt. A megbeszélés vége: Takács is ki van állítva, ő is cserével, végleg.

Brguljan rálövi, de éles a szög, simán blokkolják.

(BVSC-EGER 6:15)

Nagy Viktor a végállomás a következő akciónál, két perc múlva van vége a meccsnek.

Hárait visszaúszásnál kiállítják, Takács vállalkozik, fölé.

A túloldalon Vörös ellen ítélnek hasonlóképp.

Hárai ellen kontra.

Vad Lajos kikéri második idejét.

Katonás a kapu előteréből teszi vissza Vámosnak, aki már nagyon fáradt, de közelebb úszik, minden erejét összeszedi, kiemelkedik, és nagy erővel bevarrja a bal alsó sarokba (8:5).

Gór-Nagy lövését Nagy Viktor védi, kereken négy perc maradt.

Decker nagy gólt akaszt kapás hátulról, Gergelynek esélye sincs (8:4).

Szerel a Vasas hátul, öt perc van hátra a mérkőzésből.

Katonás kiviszi a labdát az alapvonalig, előnyben, Vámos már alig várja az érkező labdát középen. Meg is kapja, majd belövi a jól kinézett helyre, kapásból (8:3).

Szivós félpályáról enged el egy lövést, nem sokkal ment ám mellé...

Szivós nagyszerűen szerez labdát.

Hosszasan szárítja a labdát a Honvéd, amikor úszik vissza a kiállított játékos, akkor megy a bejátszás Mátyásnak, aki a kapu előteréből behúzza a labdát (8:2).

Steinmetz Barnát állítják ki, Vad Lajos kikéri első idejét.

Nagy Viktor bravúrral ment szögletre.

Vörösnek centereznek, tiszta a szerelés.

Vámos megnyeri az utolsó ráúszást.

Vége egy másik meccsnek is: Pécs-Szolnok 7:13

Gyors kiállítás, gyors fórmegjátszás, Kiss Gergely muszájból rálövi, Gergely véd.

Katonás csap le egy pontatlan bejátszásra. Szivós labdát szerez a felúszásnál, Tóth Márton megúszik, ziccerbe kerül, átejti a labdát Nagy Viktor fölött (7:2).

Gór-Nagyot blokkolja a montenegrói, előnyt is kap a Vasas, amikor felér a kapuhoz. Gergely ezúttal is véd, most Boskovics jobb alsóba tartó lövését fogja meg.

Hárai lövését blokkolják a túloldalon.

Drasko Brguljan lő nagyot, kapufán csattan a lövés.

Három perc van még hátra a harmadik negyedből.

Takács kiáll, Szivós bemondja a figurát. Tóth Márton lövi el, amikor jön vissza a kiállított. Nagy Viktor nagyot véd, kiüti a fej fölé tartó lövést, de érkezik Mátyás, aki bekotorja a kipattanót (6:2).

Pillanatok alatt lezajlik az akció, Fülöp ad be a rövidre, a fához, Steinmetz Ádám pedig magabiztosan behúzza (5:2).

Gór-Nagyot kiállítják, Földi László ismét idő kér.

Fülöp középen lóbál, keresi a helyet. Meg is találja, de Gergely eszén már nem jár túl.

Hárai fórt harcol ki, Decker a kiállított. Tóth Márton a szélről beledurrant Boskovics blokkjába.

Katonás töri meg a jeget, 18 perc 55 másodperc után szerzi a piros-kék gárda az első gólt (5:1).

Hárai szabaddobásból kapura lő. Bemozdul az ötösön belülre, jöhet a Vasas.

Steinmetz Ádám ellen kontrát ítélnek.

Szivósnak az időhiány miatt el kell lőnie, a labda egy blokkon megpattan, de így is csak centikkel megy mellé.

Mátyás szerez labdát.

Földi László időt kér.

Ötméterest harcol ki Szivós. Salamon megy oda, magabiztosan belövi (5:0).

Drasko Brguljan lő, de nem pontosan. Illetve pontosan. Pontosan oda, ahol Gergely áll.

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást. Megy a bejátszás a kapu előterébe, labdát szereznek a védők.

Az Eger a félidőben 7:1-re vezet a BVSC otthonában, a Szolnok három negyed után 10:5-re vezet Pécsett.

NAGYSZÜNET

Labdát szerez hátul a Vasas.

Brguljan sem tudja megtörni a jeget, az ő lövése Szivós blokkjában akad el.

Egy perc múlva félidő.

Fülöp egy passz után kapura lő, nem sikerül életerősre a lövés.

Tóth Márton harcol ki előnyt, kritkus pillanatban blokkol a védelem.

Fór a túloldalon is, jár a labda, majd Katonás rálövi, blokkolják! Hihetetlen, hogy védekezik a Honvéd.

Brguljan kiáll, Salamon szinte azonnal betalál (4:0).

Decker közeli  húzását Gergely bravúrral hárítja, utána kapufa, majd amikor indulna a Honvéd, kontra, tehát jöhet a Vasas ismét. Ezután emberelőnybe kerül a Vasas, Vámos vállalkozik lövésre középről, hátulról, Gergely újabb nagy védést mutat be.

Angyal erőset lő, de középre, fogja a kapus.

Kapufa a túloldalon.

Jansik messziről az időhiány miatt megcélozza a jobb felső sarkot, Nagy Viktornak nem okoz gondot.

Továbbra is jól működik a Honvéd védelme, ezúttal kapura sem tudnak lőni a vendégek.

Tóth Márton teljesen váratlanul pattint a jobb szélről, beakad (3:0).

Steinmetz Ádám elöl Mátyás szerez labdát.

Szivós nagyot lő, messziről, Nagy Viktornak nyújtóznia kell, de eléri.

Steinmetz Ádám kéri a labdát, kapja is, fórt harcol ki. Boskovics lő kapura, a labda a fáról Gergelyre, onnan az alapvonalon túlra pattan. Kiss Gergely enged el egy távoli bombát ezután, Gergelynek ez csemege.

A második ráúszásnál Vámos Marci hozza el a labdát.

Brguljan blokkol a negyed végén, majd rálövi egész pályáról, Gergelynek ez nem okoz gondot.

Viszonylag könnyedén szereznek labdát a vendégek, már-már kész a ziccer, amikor Vörös ellen kontrát ítélnek.

Vörös jó helyzetbe kerül, céloz, pár centivel mellé.

Gór-Nagy centerezik, Fazekas odakotorja a labdát Nagy Viktornak.

Mátyást kiállítják, Fazekas a kapufára ejt a végén, de egyébként sem volt valami fényesen megjátszott előny.

Három perc van hátra az első negyedből.

Hazai előny, pont jöhet vissza az ember, amikor Tóth Márton a jobb szélről a hosszú alsóba lő (2:0).

Drasko Brguljan nagyokat lóbál, végül rálövi, szépen blokkolnak a hazaiak.

Nagy Viktor véd a túloldalon.

Ígéretes helyzetet dolgoz ki a Vasas, csetlenek-botlanak a támadók, végül Vámos lő, fölé.

A szöglet után Vámos rosszt passzt ad, jöhet a Honvéd.

Fórt kap a Vasas, Vámos lóbál párat a szélen, rálövi, Gergely kiüti, sarokdobás.

Szivósról kiállítják Kiss Gergőt, újabb hazai előny. Jó a bejátszás Mátyásnak, de még repül a labda, amikor ötméterest fújnak. Szivós végzi el a büntetőt, Nagy Viktor kivédi!

Katonást leszereli Kovács Róbert és Tóth Márton közös erővel.

Fórt kap a hazai csapat, amelyből Kovács Róbert betalál (1:0).