Kikapott a Pro Recco!

hozzászólás, 2011.10.26.

Már a bajnokság negyedik fordulójában elveszítette veretlenségét a címvédő Pro Recco, amely tavaly csak egyszer kapott ki a nemzeti pontvadászatban, a bajnoki döntő utolsóelőtti meccsén. A Savona, a Honvéd Eurokupa-ellenfele nyolc másodperccel a befejezés előtt lőtt góllal nyert Camogliban.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 4. forduló

Brescia-Pro Recco 12:10 (2:2, 6:1, 1:2, 3:5)
Brescia, v.: Pascucci, Riccitelli
Brescia: Del Lungo, Miotto, Presciutti 2, Legrenzi, Loncar 2, R. Calcaterra 2, Mammartella, Nora 2, Bianchi 2, Elez 1, Giorgi 1, M. Gitto, Dian. Vezetőedző: A. Bovo.
Pro Recco: Pastorino, F. Lapenna, Fondelli, Figlioli 1, Giorgetti, Felugo 2, Filipovics 3, Giacoppo 1, Benedek 1, Zlokovics, 2, Di Costanzo, N. Gitto, D. Fiorentini. Vezetőedző: P. Porzio
Gól - emberelőnyből: 6/12, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- A Bresca csapata egy jól szervezett, lelkes együttes, sosem egyszerű a pályájukon ellenük játszani. 0:2-es kezdés után 8:3-ig meg sem álltak, mi pedig nem voltunk felkészülve arra, hogy más is történhet, mint amit mi akarunk. Akciógólokat lőttek, leginkább a 39 éves centerük, Calcaterra jeleskedett ebben, mi pedig eredménytelenül támadtunk. A csapatunk még nagyon szervezetlen, keveset játszottunk együtt, akkor is csak gyengébb ellenfelek ellen. Ha magammal kezdeném a kritikát: én is eléggé eltűntem a mezőnyben. Az sem tesz jót a csapatnak, hogy a két edző még felváltva vesz rész az edzéseken, illetve irányítja a meccseket.

Camogli-Savona 14:15 (4:5, 1:6, 4:2, 5:2)
Savona, v.: L. Bianco e Pinato
Camogli: Ferrari, Morena, N. Presciutti 1, Luongo 1, L. Fondelli 1, Cupido, G. Valentina 5, Steardo, I. Sukno, S. Nikics, Astarita 3, Sadovyy 3, Gardella. Vezetőedző: Emil Nikolics
Savona: Volarevics, Fulcheris, Damonte 1, Petrovics 1, Colombo, V. Rizzo 2, M. Janovics 3, Angelini 3, Bianco 1, Mistrangelo 1, Aicardi 1, G. Fiorentini 2, Zerilli. Vezetőedző: Andrea Pisano

A Savona a második negyedben a hazai Nikics brutalitás miatti végleges kiállítása után döntő fölényre tett szert, s félidőben már hat góllal vezetett. A végén mégis kis híján pontot vesztett, Petrovics 14:14-es állásnál, 8 másodperccel a dudaszó előtt lőtte a győztes gólt.

Catania-Ortigia 8:10 (0:1, 1:4, 6:1, 1:4)

Hiába vettük fel a szicíliai rangadó tévéközvetítését, nem tudunk magyar gólt mutatni, mert sem Dávid Zoltán, sem Suti Gábor nem talált be, ami nagy pech, ugyanis mindketten lőttek gólt a bajnokság eddigi mindhárom fordulójában.

Posillipo-Acquachiara 8:9 (2:2, 0:1, 3:3, 3:3) (Az újoncnál Märcz Tamás egy gólt dobott volt csapatának)

Nervi-Bogliasco 11:8 (3:0, 3:2, 3:5, 2:1)

Civitavecchia-Florentia 10:8 (2:2, 2:3, 4:2, 2:1)