Honvéd-Vasas kupa-negyeddöntő

hozzászólás, 2011.10.17.

Már a negyeddöntőben találkozik a tavalyi győztes Honvéd és a Vasas, így csak egyikük juthat el a Theodora Magyar Kupa idei négyes döntőjébe.

A szövetségben hétfőn elkészítették a Theodora Magyar Kupa negyeddöntőinek párosítását.

A program:

Szeged-FTC (18.00)
BVSC-Eger (20.00)
Pécs-Szolnok (?)
Honvéd-Vasas (20.00)

Az első mérkőzéseket november 4-én, pénteken kell lejátszani. A visszavágók (fordított pályaválasztással) másnap lesznek.

A hétfői vaksorsolás révén kialakult Honvéd-Vasas negyeddöntő érdekessége, hogy tavaly ugyanebben a fázisban találkozott ez a két csapat, s az akkori címvédő piros-kékeket a Honvéd nagy meglepetésre kiverte a kupából, majd a Final Fourban a serleget is elhódította.

A final four-rendszerű döntő időpontja november 12-13, szombat-vasárnap. (A harmadik helyért nem rendeznek meccset.) A finálé helyszíne még nem ismert.

A Theodora Magyar Kupa győztese a versenykiírás szerint - a hagyományoknak megfelelően - indulhat a LEN Kupa következő évi versenysorozatában.