FACEBOOK

Eurokupa - a legjobb 16 mezőnye

Eurokupa - a legjobb 16 mezőnye
hozzászólás, 2011.10.10.

A LEN Kupa helyébe lépett Eurokupa második selejtezőkörének versenyeit az elmúlt hétvégén bonyolították le. Európa nyolc városában összesen 29 csapat versengett a legjobb 16 közé jutásért. Közöljük az összes meccs eredményét, s bemutatjuk a nyolcaddöntő mezőnyét.

Diapolo

A hétvégén kialakult mezőnyt vasárnap, Zágrábban párokba sorsolják, s oda-visszavágón dől el a legjobb nyolc közé kerülés sorsa. Volt jelentősége annak, hogy valaki csoportelsőként vagy csoportmásodikként biztosította helyét a folytatásban, ugyanis a kettéosztott mezőnyben csoportelsők csak csoportmásodikat (tehát vélhetően gyengébb ellenfelet kaphatnak).

A még álló két magyar csapat az elitben van, s így jó reményekkel várhatja a sorsolást.

A nyolcaddöntők első fordulóját az október 22-23-i hétvégén, a visszavágókat pedig november 9-én, szerdán kell megrendezni.

A mezőny:

SZOLNOK, HONVÉD, Panioniosz (görög), Medvescsak Zágráb (horvát), Mornar Split (horvát), Crvena Zvezda (szerb), CN Sabadell (spanyol), Sintez Kazany (orosz) - csoportelsők

Savona (olasz), Sturm Csehov (orosz), Dinamo Moszkva (orosz), Panathinaikosz (görög) Schuurman Borculo (holland), Chios (görög), Posillipo (olasz), Nagyvárad (romániai) - csoportmásodikok


A hétvégi tornák összes mérkőzésének eredménye:

E csoport - Nizza (Franciaország)

Savona-Szolnok 5:9 (2:3, 1:3, 1:3, 1:0)
Nice (francia)-Szolnok 13:15 (2:4, 1:2, 4:6, 6:3)
Nice-Savona 6:11 (2:1, 2:5, 0:2, 2:3)

Az E csoport végeredménye:


1. Szolnok 6,
2. Savona 3,
3. Nice 0 pont


N csoport - Budapest, Kőér utca

 Würzburg (német)-Sturm Csehov (orosz) 4:16 (1:4, 0:1, 2:6, 1:5)
Honvéd-Sturm Csehov 15:12 (3:5, 4:2, 4:3, 4:2)
Honvéd-Würzburg 21:4 (6:0, 6:0, 6:1, 3:3)

Az N csoport végeredménye:


1. Honvéd 6,
2. Sturm Csehov 3,
3. Würzburg 0 pont

F csoport - Athén (Görögország)


Heybeliada Istambul (török)-Dinamo Moszkva (orosz) 4:19 (0:5, 1:5, 1:5, 2:4)
Panioniosz (görög)-Primorac Kotor (montenegrói) 11:6 (6:1, 3:0, 2:1, 0:4)
Dinamo Moszkva-Primorac Kotor 9:8 (2:3, 1:3, 4:1, 2:1)
Panioniosz-Heybeliada Istambul 22:9 (4:3, 5:2, 4:1, 9:3)
Heybeliada Istambul-Primorac Kotor 11:10 (5:2, 1:2, 3:3, 2:3)
Dinamo Moszkva-Panioniosz 10:10 (4:2, 2:3, 3:3, 1:2)

Az F csoport végeredménye:

1. Panioniosz 7 (43:25),
2. Dinamo Moszkva 7 (38:22),
3. Heybeliada Istambul 3,
4. Primorac Kotor 0 pont


G csoport - Isztambul (Törökország)
 
Medvescsak Zágráb (horvát)-Panathinaikosz (görög) 8:6 (1:0, 2:1, 1:2, 4:3)
Galatasaray Isztambul-Aix les Bains (francia) 11:9 (3:0, 2:3, 3:3, 3:3)
Panathinaikosz-Aix les Bains 10:5 (3:2, 2:1, 3:1, 2:1)
Galatasaray Istambul-Medvescsak Zágráb 8:11 (1:4, 1:2, 2:1, 4:4)
Aix les Bains-Medvescsak Zágráb 7:12 (2:1, 0:4, 2:2, 3:5)
Galatasaray-Panathinaikosz 7:7 (1:3, 3:2, 0:2, 3:0)

A G csoport végeredménye:

1. Megdvescsak Zágráb 9,
2. Panathinaikosz 4 (23:20),
3. Galatasaray 4 (26:27),
4. Aix les Bains 0 pont


H csoport - Nijverdal (Hollandia)

 Mornar Split (horvát)-Duisburg (német) 14:5 (4:3, 1:1, 5:0, 4:1)
Schuurman Borculo (holland)-Ligamus Tbiliszi (grúz) 11:9 (3:2, 3:2, 3:3, 2:2)
Mornar Split-Ligamus Tbiliszi 19:8 (5:2, 5:2, 4:0, 5:4)
Schuurman Borculo-Duisburg 10:9 (3:1, 1:3, 2:3, 4:2) 
Duisburg-Ligamus Tbiliszi 20:10 (4:3, 5:1, 6:3, 5:2)
Schuurman Borculo-Mornar Split 7:13 (3:4, 1:4, 1:4, 2:1)

A H csoport végeredménye:

1. Mornar Split 9,
2. Schuurman Borculo 6,
3. Duisburg 3,
4. Ligamus Tbiliszi 0 pont


I csoport - Chios (Görögország)

Enka Istambul (török)-Montpellier (francia) 6:12 (3:2, 2:3, 0:2, 1:5)
Chios (görög)-Crvena Zvezda (szerb) 7:9 (1:2, 1:2, 3:3, 2:2)
Crvena Zvezda-Enka Istambul 14:3 (4:0, 3:2, 4:1, 3:0)
Chios-Montpellier 10:8 (3:2, 3:3, 3:3, 1:0)
Crvena Zvezda-Montpellier 8:6 (2:0, 3:0, 2:4, 1:2)
Chios-Enka Istambul 15:4 (6:1, 1:1, 4:1, 4:1)

Az I csoport végeredménye:

1. Crvena Zvezda 9,
2. Chios 6,
3. Montpellier 3,
4. Enka Istambul 0 pont


L csoport - Nápoly (Olaszország)

CN Sabadell (spanyol)-Hannover (GER) 17:5 (5:2, 2:1, 5:1, 5:1)
Posillipo (olasz)-Hannover 13:3 (4:0, 3:2, 3:0, 3:1)
Posillipo-CN Sabadell 6:11 (1:2, 1:3, 3:3, 1:3)

Az L csoport végeredménye:

1. CN Sabadell 6,
2. Posillipo 3,
3. Hannover 0 pont


M csoport - Nagyvárad (Románia)

Nagyvárad (romániai)-Harkov (ukrán) 16:5 (5:1, 4:1, 2:1, 5:2)
Bogliasco (olasz)-Sintez Kazany (orosz) 9:8 (2:3, 0:1, 4:2, 3:2)
Nagyvárad-Sintez Kazany 8:11 (3:4, 1:2, 2:3, 2:2)
Harkov-Bogliasco 3:9 (2:1, 0:3, 0:2, 1:3)
Sintez Kazany-Harkov 12:7 (5:2, 1:2, 3:3, 3:0)
Nagyvárad-Bogliasco 14:12 (3:2, 4:4, 4:4, 3:2)

Az M csoport végeredménye:

1. Sintez Kazany 6,
2. Nagyvárad 6,
3. Bogliasco 6,
4. Harkov 0 pont 

Címkék:
eredmények Eurokupa

2 régi hozzászólás

B (régi) hozzászólása
2011.10.10. 10:15

A Dinamo, Pana, Schuurman, Chios négyesből kérek ellenfelet a magyar csapatoknak.

Ájszkjúb hozzászólása
2011.10.10. 09:09

A Possilipot lenne jó talán elkerülni, a többieknél mindkét magyar csapat sokkal erősebb papíron. Bár a Possilipo sima veresége a Sabadell ellen számomra meglepetés volt. Vagy a spanyol csapat ilyen erős, vagy a Calcaterrával, Paskoviccal, Minguellel megerősödött Possilipo maradt a tavalyihoz évhez hasonlóan gyenge. Egyébként az egész mezőnyt nézve nagyon jó esélyek vannak a két magyar csapatnak a végső győzelemre is.