Rijeka-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.09.25.

Csoportelső a Szeged a Bajnokok Ligája selejtezőkörében, miután drámai küzdelemben, az utolsó másodpercekben lőtt góllal legyózte a Primorje Rijekát. Élő közvevítésünk:

RIJEKA-SZEGED 9:10  A SZEGED CSOPORTELSŐ!

VÉGE

Kettős kiállítás, majd csak horvátot kkldenek ki. Kayes belövi 3 másodperccel a vége előtt - 9:10 A vendégek reklamálnak.

A Rijeka kijátssza az egész támadóidőt, Garcia lövését védi Baksa. A másik oldalon Kayes félcsavarját védi Radics.

Szerel a kapus(!) - időt kér a horvát edző, 1.07 van hátra.

Muslimét pedig Baksa.

Szegedi előny. Időkérés után Radics védi Somogyi lövését.

Turzai is kipontozódik, Baksa nagyot véd - 3 perc még.

Hazai előny, rossz passz, Dumi leszedi.

Younger kipontozódik, Dumi a fórban kapufát lő.

Younger
elérhetetlen labdát ér el és behúzza! - 9:9

Baksa előrejön a labdáért, a bejátszásnál a horvát center a víz alól visszakönyököl, Kunac fejét találja el. Ápolás. A közönség tüntet...

Baksa hatalmas Varga Dumi-lövést véd.

Muslim lövését Kayes blokkolja.

Török megint elhozza a labdát - megjön a közönség hangja. Rossz bejátszás Kayes-nek

Szünet

Kayesről ötméteres, Juhász belővi - 9:8 - így még izgalmas lesz az utolsó negyed!

Szegedi előny, Kunac fölé lövi.

Lejárt a hosszú, négyperces kiállítás, másfél perc még a negyedből.

A következő horvát támadásnál Baksa véd.

Egy kivédekezett horvát támadás után Garcia betalál (a horvátok egyelőre folyamatosan emberelkőnyben vannak - 9:7

Kayes befordul, ötös! Somogyi dobja be - 8:7

Molnárnál elszakad a cérna, négyperces büntetést kap, cserével, végleg ki kell állnia. Egyre parázsabb a légkör. Az esetnél ötméterest is ítéltek, amit a változatosság kedvéért Muslim dob be - 8:6

Most a Szeged kap büntetőt, Kiss Csaba lövését kiüti Radics

Muslim újabb gólja ötméteresből esik - 7:6

Ismét Török nyeri a ráúszást. Előnyhöz jut a Szeged, Radics előbb Kunac, majd Hegedüs bombáját védi.

FÉLIDŐ

Még belefér egy hazai előny a hátralévő időbe, de Török a kapufát találja el

Büntetőt dobhat a Rijeka, Vincze Balázsnak kiosztanak egy sárgát. Muslim belövi az ötöst - 6:6

Kettőr fór a szegedieknek, Kunac értékesíti - 5:6

Muslim előnyből egyenlít - 5:5

Az újabb hazai előnyt Kunac értékesíti - 4:5

Varga Dénes
kapásgólja - 4:4. A negyed felénél vagyunk.

Jó védekezéssel kibekkel egy hátrányt a Szeged. Az ellentámadásnál fór, Kiss Csaba lövése fölé megy.

Hazai előny, most Somogyi lövi be azonnal - 3:4

Buljubasics
talál be középről - 3:3

Szegeden is jól alakulnak a dolgok! Baksa kivédi Garcia ötméteresét, az ellentámadásnál pedig fór után Török átlő - 2:3

Örömmel jelentjük, hogy időközben a Vasas Zágrábban 11:5-re győzött az Panathinaikosz ellen és bejutott a Bajnokok Ligája főtáblájára!

Szünet

Hazai előny, Somogyi akkor lövi be, amikor már egyenlő a létszám - 2:2

Varga Dumi harmadik gólját nem adták meg, "dekázott" a szabaddobás-lövés előtt.

Baksa nagyot véd. Két perc még a negyedből.

Rijekai fór - Varga Dénes lövi be a balszélről - 2:1

Xavi Garciát állítják ki, Hegedüs azonnal lő - 1:1.

Varga Dénes
labdája a kapufáról Baksa hátára pattan, onnan a hálóba (1:0)

Török Béla hozza el a labdát, de a hazaiak első támadása eredménytelen.

Hamarosan kezdődik a "főmérkőzés".

Az első vasárnapi meccs eredménye: Crvena Zvezda-Sturm Csehov 10:13 (1:1, 3:3, 3:4, 3:5) Ezzel a Sturm Csehov szerezte meg a csoport harmadik helyét.