Magyar Kupa: a teljes hétvégi program, eredmények

hozzászólás, 2011.09.17.

Csak egy meglepő eredmény született a Theodora Magyar Kupa hétvégi selejtezőfordulójának szombati játéknapján (FTC-OSC 10:10). A teljes hétvégi program és a folyamatosan frissülő eredmények:

Theodora Magyar Kupa, eredmények, 1. forduló:

A csoport

Groupama-Honvéd, Pécsi VSK, Kaposvári VK, Hegyvidék-Ybl

Rendező: Hegyvidék-Ybl (Sportmax)

Szeptember 17., szombat

Honvéd-Hegyvidék-YBL 22:2 (6:1, 9:0, 1:1, 6:0)
A két Marci, Tóth és Szivós 4-4 gólt lőtt, Kovács Róbert pedig három góllal mutatkozott be új csapatában

PVSK-Kaposvár 11:5 (2:0, 2:3, 3:1, 4:1)

Hegyvidék-YBL-PVSK 11:13 (3:5, 2:2, 4:3, 2:3 )

Kaposvár-Honvéd 2:18 (0:3, 0:5, 2:5, 0:5)

Szeptember 18., vasárnap

Kaposvár - Hegyvidék-YBL 7:8 (0:1,  1:2,  4:4,  2:1)
Honvéd - PVSK 17:4 ( 7:2, 3:1, 5:0, 2:1)

Fülöp Bence hat góllal indította a szezont

Szolnok-Szentes 12:8 (3:1, 2:0, 1:4, 6:3)
Kis Gábor játszott és két gólt is lőtt

EKF-Szolnok 4:13 (0:2, 1:0, 2:5, 1:6)

Szentes-Vasas 6:19 (1:3, 0:6, 4:6, 1:4)

Szeptember 18. vasárnap

Szentes-EKF 14:5 (3:0, 4:0, 3:1, 4:4)
Vasas-Szolnok 8:8 (1:1,  4:1,  0:3,  3:3)

Rendező: Szegedi Vízipóló Suli

Szeged-Beton-Szegedi VS 27:4 (6:0, 9:1, 8:2, 4:1)
A szegediek kapuját Molnár Dávid védte, s érdekesség, hogy csapatának valamennyi mezőnyjátékosa lőtt legalább egy gólt

FTC-OSC 10:10 (1:2, 4:4, 2:3, 3:1)
Kincses Attila a lefújás pillanatában hozta döntetlenre a meccset a Fradinak

Szegedi VS-FTC 5:21 (0:4, 0:5, 0:0, 5:12)

OSC-Szeged-Beton 7:19 (2:4, 0:8, 2:3, 3:4)

OSC-Szegedi VS 17:5 (6:1, 4:2, 3:0, 4:2)
Szeged-Beton-FTC 18:5 (3:1, 2:0, 6:3, 7:1)

Rendező: Debrecen

ZF Eger-Egri Vízmű 20:2 (4:0,  5:0,  5:1,  6:1)
Biros Péter egy ötössel köszönt be, s figyelemre méltó az új egri idegenlégiósok, Seman és Naganuma 4-4 gólja

Debrecen-BVSC 8:5 (1:0, 2:3, 5:1, 0:1)
A Debrecen a harmadik negyed 5:1-es megnyerésével hozta a meccset. Nem lehettek nagy izgalmak, mert a jegyzőkönyv tanúsága szerint Gyöngyösi András még sárga lapot sem kapott... (Pedig ugrásra készen ott ült a kispadon mellette Plézer Jani, mint másodedző, ami számunkra "új nóvum"!)

Egri Vízmű-Debrecen 4:16 (2:3, 1:4, 1:5, 0:4)

BVSC-ZF Eger 6:14 (2:4, 2:5, 1:1,  1:4)

BVSC-Egri Vízmű 13:3 (4:1, 4:0, 3:0, 2:2)
ZF Eger-Debrecen 12:5 (4:3,  3:2,  3:0,  2:0)

1. ZF Eger
2. Debrecen
3. BVSC
4. Egri Vízmű

Minden csoportból az első két helyezett jut tovább. A legjobb nyolc mezőnyét vaksorsolással állítják párba, ami azt jelenti, hogy nincs kiemelés, a csoportgyőztesek nem élveznek előnyt.

A negyeddöntők első fordulója november 4-én, pénteken lesz, a visszavágókat pedig másnap rendezik meg.

A final four-rendszerű döntő időpontja november 12-13, szombat-vasárnap. (A harmadik helyért nem rendeznek meccset.) A finálé helyszíne még nem ismert.

A Theodora Magyar Kupa győztese a versenykiírás szerint - a hagyományoknak megfelelően - indulhat a LEN Kupa következő évi versenysorozatában.

9 régi hozzászólás

Daret hozzászólása
Daret34226
2011.09.21. 10:22

Ugyan már, ki néz focit, ha vízilabdát is lehet :) (meg kézilabdát, jégkorongot, kajak-kenut, F1-et, motorsportokat...stb.). Jegyzőkönyvben semmi, akár játszhatott is volna Vöri...

szerk hozzászólása
szerk34223
2011.09.21. 00:10

Hogyne, még a fociban is van ilyen... A jegyzőkönyvben benne kellene lennie. Ha külföldre megy, akkor nem a magyar versenykiírás szabályai érvényesek, valószínűleg hazatérése után kellene letöltenie - hacsak közben el nem évül. De ezt a szabálytudorok biztosan tudják.

Daret34221
2011.09.20. 22:55

Szerk, köszönöm a választ! Ilyen létezik? Meccs utáni kiállítás? Jegyzőkönyvben nem szerepel, nincs nyoma... Ha egy ilyen szituációban lévő játékos külföldön folytatja pályafutását, ott is le kéne töltenie a büntetést, a három meccses eltiltást?

szerk34219
2011.09.20. 18:25

Meccs utáni kiállítás volt, reklamálásért.

szerk34217
2011.09.20. 14:15

Nem, csak még nem tudtam vele beszélni. De az info hiteles, egy másik Vasas-játékostól származott.

Daret34216
2011.09.20. 14:09

Titok?

Daret34199
2011.09.18. 23:53

Megnéztem a bajnoki döntő jegyzőkönyvét, de nem láttam, hogy kipontozódott, vagy végleg kiállították volna. Miért kapta a három meccses eltiltás?