FACEBOOK

VB 2011, Sanghaj, Kína

VB 2011, Sanghaj, Kína
hozzászólás, 2011.07.16.

A 2011-es sanghaji férfi vízilabda-világbajnokság programja és eredményei:

Diapolo

AZ EDDIGI VILÁGBAJNOKSÁGOK DOBOGÓSAI:

1973, Belgrád: 1. Magyarország, 2. Szovjetunió 3. Jugoszlávia
1975, Cali: 1. Szovjetunió, 2. Magyarország, 3. Olaszország
1978, Berlin: 1. Olaszország, 2. Magyarország, 3. Jugoszlávia
1982, Guayaquil: 1. Szovjetunió, 2. Magyarország, 3. Németország
1986, Madrid: 1. Jugoszlávia, 2. Olaszország, 3. Oroszország
1991, Perth: 1. Jugoszlávia, 2. Spanyolország, 3. Magyarország
1994. Róma: 1. Olaszország, 2. Spanyolország, 3. Oroszország
1998, Perth: 1. Spanyolország, 2. Magyarország, 3. Jugoszlávia
2001, Fukuoka: 1. Spanyolország, 2. Jugoszlávia, 3. Oroszország
2003, Barcelona: 1. Magyarország, 2. Olaszország, 3. Szerbia és Montenegró
2005, Montreal: 1. Szerbia és Montenegró, 2. Magyarország, 3. Görögország
2007, Melbourne: 1. Horvátország, 2. Magyarország, 3. Spanyolország
2009, Róma: 1. Szerbia, 2. Spanyolország, 3. Horvátország


Sanghaj, 2011. július 18-tól 30-ig.

A sanghaji világbajnokságon részt vevő magyar válogatott. Felső sor, balról jobbra: Steinmetz Ádám, Szécsi Zoltán, Kiss Gergely, Varga Dániel, Hárai Balázs, Biros Péter csapatkapitány, Szivós Márton. Alsó sor, balról jobbra: Varga II. Zsolt, Gór-Nagy Miklós, Nagy Viktor, Varga Dénes, Hosnyánszky Norbert, Madaras Norbert

A csoport:
Spanyolország, Montenegró, MAGYARORSZÁG, Kazahsztán

B csoport:

Szerbia, Románia, Ausztrália, Kína

C csoport
:
Horvátország, Kanada, Brazília, Japán

D csoport:

Egyesült Államok, Olaszország, Németország, Dél-Afrika

A torna első három helyezettje jogot szerez a londoni olimpián való részvételre. (Ha a Világliga-győztes Szerbia érmes lesz, akkor a negyedik helyezett is olimpiai kvalifikációhoz jut.)

A csoportkör (minden válogatott számára három mérkőzés) után a csoportok negyedik helyezettjei a 13-16 helyekért játszanak tovább.

A csoportmásodik a csoportharmadikok ellen vívnak ki-ki meccset, s a vesztesek a 9-12 helyért játszanak a tovább, a nyertesek az elődöntőbe jutásért küzdhetnek a csoportelsők ellen.

A csoportelsők és a csoportmásodik vs. csoportharmadik meccsek győztesei bejutnak a negyeddöntőbe, a vesztesek az 5-8. helyért játszanak tovább.

Ezután következik a két elődöntő, majd a bronzmeccs és a döntő.


Sanghaji tudósításaink a Volvo
Autó Hungária Kft. támoga-
sával készülnek


CSOPORTKÖR

Első forduló, július 18, hétfő

9.30 (3.30) MAGYARORSZÁG-MONTENEGRÓ 11:10 (2:3, 3:2, 2:4, 4:1)
10.50 (4.50) Kazahsztán-Spanyolország 5:18 (1:3, 0:4, 2:4, 2:6)
12.10 (6.10) Románia-Ausztrália 8:9 (2:1, 2:1, 3:3, 1:4)
13.30 (7.30) Brazília-Horvátország 5:14 (0:5, 1:3, 3:4, 1:2)
17.00 (11.00) Japán-Kanada 5:11 (1:3, 2:2, 0:3, 2:3)
18.20 (12.20) USA-Németország 7:9 (0:4, 2:2. 4:1, 1:2)
19.40 (13.40) Olaszország-Dél-Afrika 17:1 (5:0, 3:0, 5:0, 4:1)
21.00 (15.00) Kína-Szerbia 5:17 (1:5, 0:3, 2:2, 2:7)

Második forduló, július 20., szerda

9.30 (3.30) Szerbia-Románia 12:5 (3:1, 3:1, 3:1, 3:2)
10.50 (4.50) Kanada-Horvátország 4:11 (1:3, 3:3, 0:3, 0:2)
12.10 (6.10) Brazília-Japán 11:13 (4:2, 2:4, 1:3, 4:4)
13.30 (7.30) Dél-Afrika-Németország 8:16 (2:3, 2:4, 1:4, 3:5)
17.00 (11.00) USA-Olaszország 5:8 (1:2, 1:2, 1:3, 2:1)
18.20 (12.20) Spanyolország-Montenegró 7:9 (1:3, 1:2, 2:1, 3:3)
19.40 (13.40) MAGYARORSZÁG-KAZAHSZTÁN 16:5 (4:1, 4:0, 3:2, 5:2)
21.00 (15.00) Ausztrália-Kína 12:7 (1:2, 1:2, 3:2, 7:1)

Harmadik forduló, július 22., péntek

9.30 (3.30) Brazília-Kanada 9:13 (1:2, 1:4, 3:4, 4:3)
10.50 (4.50) Japán-Horvátország 7:18 (1:6, 1:3, 2:4, 3:5)
12.10 (6.10) USA-Dél-Afrika 20:3 (5:0, 4:1, 5:0, 6:2)
13.30 (7.30) Olaszország-Németország 7:6 (2:3, 1:2, 2:1, 2:0)
17.00 (11.00) MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 12:11 (5:5, 4:3, 2:1, 1:2)
18.20 (12.20) Kazahsztán-Montenegró 5:16 (2:5, 0:5, 0:2, 3:4)
19.40 (13.40) Szerbia-Ausztrália 12:9 (5:3, 2:1, 3:2, 2:3)
21.00 (15.00) Románia-Kína 14:10 (2:3, 3:3, 5:0, 4:4)

Az A csoport végeredménye:

1. MAGYARORSZÁG 6, 2. Montenegró 4, 3. Spanyolország 2, 4. Kazahsztán 0 pont

A B csoport végeredménye:

1 Szerbia 6, 2. Ausztrália 4, 3. Románia 2, 4. Kína 0 pont

A C csoport végeredménye:

1. Horvátország 6, 2. Kanada 4, 3. Japán 2, 4. Brazília 0 pont

A D csoport végeredménye:

1. Olaszország 6, 2. Németország 4, 3. USA 2, 4. Dél-Afrika 0 pont

HELYOSZTÓK - július 24., vasárnap

9.30 (3.30) Kazahsztán-Kína 8:7 (2:2, 3:2, 2:0, 1:3) (25)
10.50 (4.50) Brazília-Dél-Afrika 7:4 (4:0, 0:1, 1:2, 2:1) (26)
12.10 (6.10) Montenegró-Románia 8:4 (2:1, 1:2, 3:0, 2:1) (27)
15.30 (9.30) Spanyolország-Ausztrália 9:8 (2:1, 3:1, 3:4, 1:2) (28)
16.50 (10.50) Kanada-USA 4:17 (2:5, 0:6, 2:4, 0:2) (29)
21.00 (15.00) Japán-Németország 6:8 (3:3, 0:1, 2:3, 1:1) (30)

NEGYEDDÖNTŐK - július 26., kedd

8.40 (2.40) Kína-Dél-Afrika 9:4 (3:1, 2:2, 2:0, 2:1) (a 15-16. helyért)
10.00 (4.00) Kazahsztán-Brazília 9:7 (3:0, 1:3, 2:2, 3:2) (a 13-14. helyért)
11.20 (5.20) Románia-Kanada 8:12 (2:2, 2:4, 3:3, 1:3) (33)
12.40 (6.40) Ausztrália-Japán 15:9 (6:4, 1:1, 3:1, 5:3) (34)
14.00 (8.00) MAGYARORSZÁG-USA 9:8 (1:3, 3:2, 3:2, 2:1) (35)
15.20 (9.20) Szerbia-Németország 9:4 (2:0, 0:1, 4:3, 3:0) (36)
16.40 (10.40) Horvátország-Montenegró 9:6 (2:2, 2:1, 4:0, 1:3) (37)
21.00 (15.00) Olaszország-Spanyolország 10:6 (2:1, 3:3, 3:1, 2:1)

ELŐDÖNTŐK - július 28., csütörtök


9.30 (3.30) Románia-Japán 15:18 (4:3, 3:5, 3:5, 5:5) (11-12. hely) (39)
10.50 (4.50) Kanada-Ausztrália 6:8 (2:0, 1:2, 2:3, 1:3) (9-10. hely) (40)
12.10 (6.10) USA-Németország 9:8 (4:2, 4:2, 0:2, 1:2) (41)
15.30 (9.30) Montenegró-Spanyolország 9:10 (2:2, 3:5, 2:1, 2:2) (42)
16.50 (10.50) MAGYARORSZÁG-SZERBIA 14:15 (2:1, 7:5, 3:3, 1:4) (0:1, 1:1) - hosszabbítás után (43)
21.00 (15.00) Horvátország-Olaszország 8:9 (0:1, 1:2, 3:5, 4:1) (44)

DÖNTŐK - július 30., szombat

9.30 (3.30) Németország-Montenegró 5:8 (3:4, 1:3, 1:1, 0:0) (7-8. hely)
10.50 (4.50) USA-Spanyolország 10:11 (0:4, 3:2, 3:2, 4:3) (5-6. hely)
16.00 (10.00) Magyarország-Horvátország 11:12 (2:5, 2:3, 5:3, 2:1) (bronzmeccs)
21.00 (15.00) Szerbia-Olaszország 7:8 - hosszabbítás után (döntő)

A VILÁGBAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE:

1. Olaszország
2. Szerbia
3. Horvátország
4. Magyarország (Biros Péter, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Nagy Viktor, Steinmetz Ádám, Szécsi Zoltán, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Varga II. Zsolt)
5. Spanyolország
6. USA
7. Montenegró
8. Németország
9. Ausztrália
10. Kanada
11. Japán
12. Románia
13. Kazahsztán
14. Brazília
15. Kína
16. Dél-Afrika

Hivatalos címek és díjak a média szavazatai alapján:

Gólkirály: Cosmin Radu (Románia) – 20 gól (hivatalos FINA-díj)
MVP: Filip Filipovics (szerbia) – a média szavazatai alapján 
Legjobb kapus: Stefano Tempesti (Olaszország) (hivatalos FINA-díj) 

A Média szavazatai által összeállított all star csapat:
 
Stefano Tempesti - kapus 
Cosmin Radu (Románia) – center
Miho Boskovics (Horvátország)
Filip Filipovics (Szerbia)
Alex Giorgetti (Olaszország)
MADARAS NORBERT
Andrija Prlainovics (Szerbia)


SANGHAJI TUDÓSÍTÁSAINK:

VB-ROVATUNK A RÉSZLETES PROGRAMMAL, EREDMÉNYEKKEL

TUDÓSÍTÁSUNK A CSAPAT ÉRKEZÉSÉRŐL

MEGNYITOTTÁK A VB-T

A MONTENEGRÓ ELLENI NYITÁNY BEHARANGOZÓJA

MAGYARORSZÁG-MONTENEGRÓ - ÉLŐ KÖZVETTÉS

GYŐZELEMMEL STARTOLTUNK

KÖVETKEZIK: KAZAHSZTÁN


MAGYARORSZÁG-KAZAHSZTÁN - ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

KAZAHSZTÁN KIPIPÁLVA

EGY LÉPÉS KELL A CSOPORTELSŐSÉGHEZ

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG - ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

NEGYEDDÖNTŐBEN A CSAPAT

A FOLYTATÁS MENETRENDJE

MADARAS-APUKA ÜZENETE ZÉTINEK

AZ USA-VAL VÍVJUK A NEGYEDDÖNTŐT

GIORGETTI OLASZ-MAGYAR DÖNTŐT SZERETNE


NEHÉZ MECCSRE SZÁMÍTHATUNK

MAGYARORSZÁG-USA - ÉLŐ KÖZVETÍTÉS


MAGYARORSZÁG-SZERBIA AZ ELŐDÖNTŐBEN

SZERBIA IS LEGYŐZHETŐ

MAGYARORSZÁG-SZERBIA - ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

MÁR A KEZÜNKBEN VOLT...

A BRONZÉRT, A HORVÁTOK ELLEN

MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG - ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

NEGYEDIK HELY

HAZAUTAZÁS, MEGÉRKEZÉS

11 régi hozzászólás

kobazsa hozzászólása
kobazsa33572
2011.07.28. 14:01

Nagyon jó csapatotok van! Nem szabad feladni soha! Van még egy meccs, mindent bele!

Zsukec hozzászólása
Zsukec33482
2011.07.26. 09:54

SZÉP VOLT FIÚK!!!!! MÉRT KELL INFARKTUST KAPNOM A GYŐZELMETEKÉRT? HA 4 GÓLOS VESZTÉSBŐL TUDTOK NYERNI, AKKOR NE ÍGY TEGYÉTEK A MECCSET IZGIVÉ, MERT MI EBBE BELEBETEGSZÜNK!!!!!BÜSZKÉK VAGYUNK RÁTOK!!! Zsukec

Constans hozzászólása
2011.07.24. 21:42

Olasz-Magyar döntőt várok. Természetesen Magyar győzelemmel. Hajrá!!!

anikosherry hozzászólása
2011.07.22. 06:59

HAJRÁ FIÚK Ü BEST OF THE BEST. A Californiai Anikotol.

pif hozzászólása
pif33429
2011.07.20. 13:13

http://www.omegatiming.com LIVE TIMING water polo - ezt telepítsd! nagyon jó ez a java-s online progi! élőben látsz minden statisztikát, meccs közben is! a gól vagy védés hamarabb jelenik meg, mint a tv-streamen:)

pif hozzászólása
pif33428
2011.07.20. 12:12

A szerdai HUN-KAZ előtti ESP-MNE kezdődik épp most! Ezt adja az RTCG livestream: http://www.livetvcenter.com/rtcg_2120.asp A többi meccs élőben a fina.org-on megy. Mo-ról le van tiltva, gondolom, mert itt az MTV megvette a jogokat, külföldön próbáljátok meg, működik-e! A magyar meccsek meg természetesen a királyi tv-n, vagy telesport.hu-n

agassi hozzászólása
agassi33424
2011.07.19. 14:45

Hogyan lehet megnézni a meccseket a vlv-n, horvátországban aszalom a popsim, tv kilőve?

qqcska hozzászólása
qqcska33406
2011.07.18. 15:11

és online a többi meccset hol lehet nézni?

Tina hozzászólása
Tina33403
2011.07.18. 11:07

Persze a ma hajnali mérkőzést az m2 adta a következő két csoport mérkőzést az m1 :) És ezeket a csatornákat lehet élőben a neten is nézni

Kozák László hozzászólása
2011.07.18. 07:24

Sziasztok! Valahol közvetítik a mérkőzéseket esetleg élőben? üdv, KL

Háté hozzászólása
Háté33385
2011.07.16. 20:54

Az \"AZ EDDIGI VILÁGBAJNOKSÁGOK DOBOGÓSAI:\" részben, a 70-es évekre nem Szovjetuniót kéne írni Oroszország helyett? (A Jugoszlávia helyett sem Szerbia van.)