Honvéd-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.03.18.

Sűrűsödik a bajnoki program, több rangadó is lesz mostanában. Ma este a Kőér utcában vagyunk, ahol a Honvéd a Szegedet fogadja.

HONVÉD-SZEGED 12:6

Alig bírnak a hazaiak, de összejön, megéri, mert kapnak egy előnyt, sőt utána egy másodperccel egy ötméterest. Török lövi a büntetőt, be a jobb felsőbe (12:6). Töröknek ez volt ma a harmadik gólja, ezzel a Szeged legeredményesebb játékosa.

Az utolsó perc következik.

Baksa bravúrja menti meg a Szegedet az újabb kapott góltól.

Kayes kerül komoly helyzetbe, csak Gergellyel néz farkasszemet, de kiszorított helyzetben. Gergely jön ki győztesen kettejük harcából.

A Szeged már teljesen elfáradt, Salamon gólja tulajdonképpen már kegyelemdöfés (12:5).

Busila kezéből kicsúszik a labda, így oda a helyzet.

Három perc van hátra.

Szivós Márton tovább növeli saját és csapata góljainak számát (11:5). Marcinak ez volt a negyedik gólja a mai meccsen.

Kayes csavar öt méterre a hazai kaputól, Kásás Zoltánt figyeltem a lövés után, nem volt túl boldog, hogy így lett megoldva az akció.

Hárai csavar kapura két ember között, a mozdulat szép volt, de eredménytelen.

Előnybe kerül a Szeged, ez is kimarad.

A mai nap másik mérkőzésének végeredménye: BVSC-EGER 8:12

Jansik Dávid góljával megvan a tizedik hazai találat (10:5).

Vad Lajos kikéri második idejét.

Baksa szép védése után, felúszik a Szeged, Varga Péter centerben kéri a labdát, de nem jut el oda, mert Kiss Csaba a lövést választja, ami fölé megy.

Varga Péter harcol ki fórt, amit jó védekezéssel kiblokkol a Honvéd.

Labdát szerez a Szeged, felúsznak, nincs bent center középen, ezért Töröknek messziről kell rálőnie, Gergely magabiztosan véd.

A Honvéd nyeri az utolsó ráúszást.

Azt, hogy milyen kemény és mozgalmas a meccs, az is jelzi, hogy az egyik kameraman hölgyike az utolsó felvonás előtt megmasziroztatja magát.

Hárai teljesen váratlanul lő kapufa, Baksa ezt sem tudja megfogni, csak mellétolni. Az ismétlést viszont védi.

Alaposan megjáratja a labdát a hazai csapat, végül Hárai lövi kapura, a léc megmenti Baksáékat.

Labdát szerez a Honvéd, Somogyit visszahúzásért még a hazaiak kapuja előtt kiküldik, Vad Lajos is időt kér.

Szivóst kiállítják, Kásás Zoltán kikéri első idejét.

Hárai ellen kontrát fújnak.

Baksa ment szögletre, két perc van még a negyedből.

Kiss Csaba lövését Angyal blokkolja.

Tóth Márton messziről ejt, fölé.

Gergely védése a negyed közepén.

Salamon beadását Szivós valahogy beügyeskedi a kapuba védőjétől keményen gyötörve (9:5)

A túloldalon Szivós lövését Baksa szögletre tolja.

Török és Kiss Csaba passzolgatnak hátul, előbbi lövi el jó messziről, Gergely megfogja.

Letelik a négy perces emberhátránya a Szegednek, már mindenki a fülén veszi a levegőt.

Gergely véd nagyot.

Molnár Tamást kiállítják, cserével végleg...

Török nyeri a ráúszást, beadja, Gór-Nagy labdát szerez, majd aegy lefordulás után gólt szerez (8:5)

NAGYSZÜNET

Kiállitanak egy hazait (Jansik), pont amikor rálövik a vendégek, kiállítanak még egyet (Hárai). Török rálövi, ekkor még egy előnyt befújnak (az egyik kiállítás ekkor már letelt). Szivóst küldik ki harmadikként, pont ő állt (volna) Török elé, aki így könnyedén ismételhet, nem hibázik. Egy másodperc van a negyedből. Hihetetlen mi van itt (7:5).

Juhász György (Szeged) szakvezető kap piroslapot, Kásás Zoltán egyelőre nyugodtan ül a kispadon. Legalábbis úgy tesz.

Baksa nagy bravúrral védi Bátori lövését.

Papesz ellen kontrát fújnak, kezdenek elszabadulni az indulatok.

Vindischt kiállítják, négy percre, csere nélkül.

Szivós jó öt méterre a kaputól kiemelkedik és iszonyat erővel lő a hosszúba (7:4)

Somogyinak nem engedik elvégezni a szabadot, ezért kiállítják (Salamont). Az előnyt a vendégek csapatkapitánya, Varga Péter lövi be (6:4).

Két és fél perc van még a nagyszünetig.

Salamon próbálja Szivóshoz juttatni a labdát. Ez össze is jön, Marci Gór-Nagynak passzol, aki rálövi, de a lövés egy blokkoló kézről mellé megy.

Gór-Nagy belebikázza a blokkba.

Gergely szögletre véd egy kemény löketet. A hazaiak csapatkapitánya az ismétlés után is nagyot véd.

Salamon viszi el a szélen a labdát, beadja, rálövik, Baksa véd.

Hárai - ami mostanában nem ritka - ma is jó formában van, felnyúl szinte a víz alól a beadásért, átveszi, belövi (6:3)

Török átlövi ugyan a védelmet, de a labdája célt téveszt, kb. tí centivel a kapu mellé megy.

Hárai szép gólt lő, először van két gólos különbség a meccsen (5:3)

Kayest szeretné megjátszani centerben a ráúszást megnyerő Szeged, nem sikerül, a védelem labdát szerez.

Hárait játszák meg középen mesteri passzal, de a játékvezetők nem fújnak semmit.

Szivós találatával ismét egyel vezet a Honvéd (4:3).

Szegedi fór kimarad.

Gólokban és kiállításokban nincs hiány, pedig még csak az első negyedben vagyunk. Most Török talál be emberelőnyből (3:3).

Busilát kiküldik, Kásás Zoltán hosszasan reklamál. A fórban beadják Jansiknak a fához, aki behúzza a ziccert (3:2).

Gór-Nagy ad be a középen érkező Hárainak, akit már csak büntetőt érően tud megállítani Kiss Csaba. Az ötöst Tóth Márton lövi, a labda a felső lécről pont Marcihoz pattan vissza, aki az ismétlést már nem hibázza el (2:2).

Kiss Csaba centerezik, még le sem ér a labda, Molnár ellen már be is fújják a kontrát.

Busila átlövésből enged el egy lövést, ezt is szögletre menti a hazai kapus.

Fórt kap a Honvéd, Bátori piszok kemény lövését Baksa a gólvonalon megfogja.

Kiss Csaba passzát Kayes lövi el vagy ötről, Gergely bravúrral szögletre tolja. A sarokdobás után Kayes ellen kontrát fújnak.

Baksa véd.

A Szeged is előnyt kap, Juhász beadását Kayes húzza be kapásból, két méterről (1:2).

Fórt kap a Honvéd, szépen kijátszák a figurát Tóth Mártonra, aki a jobb szélről néhány lóba után belövi a hosszúba (1:1).

A Szeged nyeri az első ráúszást. Rögtön az első akció góllal ér véget, Juhász Zsolt ejt a kimozduló Gergely mögé (0:1).