Olasz bajnokság - eredmények

hozzászólás, 2011.03.14.

Két fordulóval az olasz bajnokság alapszakaszának vége előtt a Pro Recco hat ponttal vezet. A hétvégi fordulóban a Laziót verték meg otthon. A 7:1-es első negyed után már nem volt sok izgalom. Ennek ellenére Benedek Tibor szerint valószínűleg ez a meccs volt a holtpont a klub idei szezonjában.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 20. forduló

Pro Recco-S.S. Lazio Nuoto 11-6 (7-1; 1-1; 0-1; 3-3)
Sori, v.: Busacca, Savarese
Pro Recco: Tempesti, Lapenna, Figari, Washburn 3, Giorgetti 2, Felugo, Di Costanzo 2, Figlioli, Benedek 1, Zlokovics 2, Ivovics 1, N. Gitto, Pastorino. Vezetőedző: Pino Porzio
Lazio: Violetti, Nieves Urreli 2, Sebastianutti, Gianni, Latini 1, Di Rocco, Tafuro, Markovics 1, Leporale 1, Szabó B., Presciutti, Gitto M. 1, Gazzarini. Vezetőedző: Cristiano Ciocchetti
Gól - emberelőnyből: 3/6, ill. 367
Gól - ötméteresből: 1/2, ill. -

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- Remélhetőleg a Lazio elleni mérkőzésünk jelentette az idei holtpontot a bajnokságban, ami legalább egyszer minden évben jellemző a csapatra. 7:1-es első negyed után behúztuk a kéziféket és elkezdődött a "nemgól-lövő" verseny. Ugyan a Recco győzelméhez egy pillanatig sem fért kétség, de a jövő heti Olasz Kupa-döntő előtt ez jó figyelmeztetés volt.

Camogli-Posillipo 7:9 (3:4, 1:2, 1:1, 2:2)

Nervi-Florentia 7:9 (3:4, 2:3, 0:2, 2:0) (a hazaiaknál Nyéki Balázs egyszer volt eredményes)

Brescia-Ortigia 17:8 (5:4, 3:2, 5:0, 4:2) (a vendégeknél Suti Gábor egy gólt lőtt)

Imperia-Latina 9:12 (3:2, 3:3, 0:3, 3:4)

Savona-Bogliasco 13:7 (3:0, 4:2, 3:3, 3:2)