Honvéd-Nagyvárad - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.01.19.

A LEN Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Szivósék megnyugtató előnyt szeretnének szerezni. A három magyarral érkező és a román pontvadászot utcahosszal vezető vendégek célja pedig ennek meghiúsítása. Közvetítésünk a Kőér utcából este nyolckor kezdődik.

A találkozó 20.00-kor kezdődik.

ELŐZETESÜNK

Vannak már végeredményeink:

A Szeged hazai pályán 4:1-re is vezetett a montenegrói Herceg Novi ellen, végül azonban 9:7-re alulmaradtak.
Végeredmény: Szeged-Herceg Novi 7:9 (2:1, 2:2, 0:4, 3:2)

Az Eger Dubrovnikban meccsel. Van még hátra pár perc, sok-sok góllal vezetnek a horvátok (volt 13:3 is...)
Végeredmény: Jug Dubrovnik-Eger 15:10 (3:1, 4:0, 6:2, 2:7)

A Vasas meccset pedig itt lehet nyomon követni. A Kotor-Vasas félidejében annyit elárulhatok, hogy érdemes rákattintani a linkre :)

Kezdődik a mérkőzés!

A Nagyvárad nyeri az első ráúszást.

Kontra Kincses ellen az akció végén.

Az első Honvéd-támadásnál Kádárt kiállítják. Mátyásnak adják be a fához, aki közelről a kapusba húzza a labdát.

Újabb előny jön, miután felúsznak a hazaiak. Ezúttal nem hibáznak, Bátori Bence bal szélről belövi a hosszú alsó sarokba (1:0).

A Nagyvárad is kap egy fórt. Már jöhet vissza az ember, amikor Kincses bekotorja az egyenlítő találatot (1:1).

Labdát szereznek a vendégek.

Chiovehnut visszahúzzák a kapunk előtt, Tóth Mártont ezért kiállítják, Negrean üresen marad a rövid saroknál, és mielőtt Gergely odaérne, belövi (1:2).

Ismét emberelőnyben a Honvéd. Kétszer jár körbe a labda, amikor Bátori a bal szélről rálövi, mellé.

Gergely véd, három perc van hátra.

Negyedszer kap előnyt a hazai csapat. Hárai középen passzt kap, kissé sután, de kapura lő, nem sokkal, de bemegy (2:2).

Samuila ejt, Gergely már süllyed, esélye sincs (2:3).

"Leszurkolnak minket a románok" - állapítják meg a körülöttem ülők.

Barát mozdul ki jól a kapujából.

Tóth Márton úszik fel a jobb szélen, átadja a túloldalra, Bátori lövését a kapu torkából szedi ki Barát.

Na még egy hazai fór a negyed végéhez közeledve. Kapáshátsóról középre megy hátra a labda, Bátorihoz, akiről letépik a sapkát, de a bírók őt ítélik szabálytalannak, sőt, ki is állítják.

A második ráúszást is a Nagyvárad nyeri, így fórban kezdhetik a játékrészt. Kapufát lőnek a támadás végén.

Monostori szabálytalankodik a kapujuk előtt ragadt Háraival szemben, kiállítják. Salamon ellen kontrát fújnak, a fór így kimarad.

Cretu találatával kettővel mennek a vendégek (2:4).

Mátyás centerezik Hárainak. Három védő megy oda, szerelik a centert.

Szivós varázsolja Hárai kezére a labdát. Hárai közelről csavar, a labda a ficakban köt ki (3:4).

Melléblokkolunk egy román lövést.

Hárai előnyt harcol ki a labda előtt, Monostori második hibáját szedi össze. Szivós két lóba után leadja a labdát Hárainak, aki csak egyet lóbál, majd könyörtelen erővel belövi a fórt (4:4).

Hárai jól játszik.

Ötöst lőhet a Nagyárad. Diaconu belövi (4:5).

Három perc van hátra a félidőig.

Gergely véd egy kellemetlen lövést. Félig sem úszik fel a Honvéd, amikor kontra.

Cretu hátulról lő egy csattanós kapufát.

Diaconut kiállítják, Vad Lajos időt kér.

Tóth Márton lövi ki a rövid sarkot (5:5).

Majdnem lejár a nagyváradiak támadóideje, amikor kontrát fújnak, így lövésig nem jutnak.

Újabb akciót bénázik el figyelmetlenség miatt a hazai csapat.

Negrean a blokkba lő, a Honvéd ellen kontra.

Chiovehnut szereli Mátyás, még mielőtt izgulnunk kéne.

Nem adnak meg egy egyértelműnek látszó ötöst nekünk.

NAGYSZÜNET

Nagyon jó hírünk van: A Vasas megcsinálta a bravúrt Montenegróban és 9:8-re megverte a Primorac Kotort.

A Honvéd nyeri a harmadik ráúszást.

Bátori ível középre, ítéletet akarnak. Nem jön be.

Mátyás kezéből kicsúszik a labda, így nem tud kapura lőni.

Kádárnak meg a centerpassz, Salamon szereli.

Szivós jó hatról rászúrja, mellé.

Negrean pattint, a labda lelassul a vizen, Gergely simán megfogja.

Tóth Máron laposan ad be Hárainak. Pufiról letépik a sapkát, nem főjnak semmit.

Cretut kiállítják, gyors, kemény passzokkal járatják a labdát, Bátori a befejezőember (6:5).

Mátyás ellen büntetőt fújnak. Akárcsak az előzőt, ezt is Diaconu lövi. A jobb felsőbe helyez (6:6).

Baidocot állítják ki, Salamon középről átlövésből visszaveszi a vezetést (7:6).

Kádár nagyot lő, Gergely nagyot véd!

Samuila kimegy a ketrecbe, a szurkolók ötöst reklamálnak. Iskolajáték! Hárai kap labdát a fánál, be is lőhetné, de az üresen érkező Salamon elé tálal, aki az üres kapuba passzintja a labdát (8:6).

Gór-Nagy kiáll, ez a második hibája a magyar bekknek. Negreanra nem megy senki, közelebb araszol és pár lóba után betalál (8:7).

Kádár távolról lő, Gergely megfogja.

Fór az utolsó másodpercben, ha elhozzuk, megjátszhatjuk.

Fura, de az a helyzet, hogy most egy vereségnek is tudunk örülni: Varga Dániel és Varga Dénes csapata, a Primorje Rijeka egy góllal kapott ki Barcelonában, ezzel a klub történetében először bejutott a legjobb nyolcba. Gratulálunk!

Megnyerjük a ráúszást, Vad Lajos időt kér.

Kimarad az előny, Barát a gólvonalról kotorja ki a labdát.

Barát újabb bravúrt mutat be, megint előnyben voltunk.

Tóth Mártont kiállítják, ez a második hibája. Negrean lő kapura, a labda megpattan Mátyás kezén, úgy vágódik a kapuba a labda (8:8).

Kádárt kiállítják, megint fór. Szivós nyugalomra inti a társakat. De ő ám a legnyugodtabb, váratlanul lő kapura hátulról, nagy gól (9:8).

Kiállítanak egy magyart, a románok edzője időt kér.

Monosotri lövését Gergely bravúrral védi!

Hárai robog végig a szélen, hátrapasszol, Szivós nagyon messziről lövi el, nem megy be.

Kádár bőven fölé durrant.

Diaconu kipontozódik, sokadig előnyét kapja a Honvéd. Hárai bal szélről, közelről a hosszú sarokba lő (10:8). Hárainak ma megy a szekér.

Gór-Nagy Miklós is kipontozódik, most már 2-2 ember van hasonló sorson. Pechünkre a Nagyváradnak is van egy Háraija, akit Negreannak hívnak (10:9). Mindkét említett négy gólnál tart.

Bátori átlövi a védelmet, és utána nagyon örül. Mi is (11:9).

Monostori is kipontozódik, alig tudjuk ezt a kiállítás-mizériát követni. Kimarad az előny!

Szerencsével, de vég Gergely. Az utolsó perc kezdődik.

Megint kiáll egy román. Chioveanu kiáll, Tóth Márton betalál! Először három gólos az előny (12:9).

A vendégek edzője időt kér, fél perc van hátra.

Tóth Márton kiáll, kipontozódik, ő a hatodik hasonló sorsú játékos a meccsen.