Eger-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2011.01.16.

A bajnokság egyetlen veretlen csapata hazai pályán fogadja Szivósékat, akiknek 2011-ben ez lesz az első komoly meccsük.

A találkozó 16.30-kor kezdődik.

Keződik a mérkőzés!

Graham elhozza a labdát, kezdhet tehát az Eger.

Eger-kapufával indul a meccs, de marad a labda a hazaiaknál, sőt fórt is kapnak. Zónázik a Honvéd, így lő kapura Bundschuh és a lécet találja telibe.

Birost kiállítják, Hosnyánszky levadássza a keresztpasszt.

Kis Gábornak menne a beadás, de végül Szivósnél köt ki a labda.

Hárai harcol ki büntetőt. Szivós áll oda, belövi a bal felsőbe (0:1).

Két és fél perc telt el.

Binder lövését blokkolják.

Hegedüs lő Tóth Márton blokkjába, marad a labda az Egernél. Az ismétlést Hosnyánszky lövi el, Gergely feje fölött bemegy a labda (1:1).

Mátyás kezéből kiesik a labda passzolgatás közben, gyorsan le is csap ré egy hazai játékos.

Binder szabaddobásból próbálja bevenni Gergely kapuját, sikertelenül.

Szivósnak el kell lőnie a támadóidő miatt, a jól helyezett lövésnél Szécsinek nem volt esélye (1:2).

Még csak az első negyedben vagyunk, de már a harmadik egri kapufát számolhatjuk.

Kis Gábor víz alá viszi a labdát, legalábbis ezt fújják. A centerről eltűnik a labda.

Labdát szerez hátul az Eger, lefordulnak, Kis Gábor Gergely feje fölött talál be kb. hat méterről (2:2).

Előnyt kap az Eger, Feltham elrontja a fórt (kapufa), Gerendás igen mérges.

Szécsi nagyot véd, a gólvonalról szedi ki a labdát.

A második ráúszást is az Eger nyeri. Gergely véd az első támadás végén.

Bátori lő szabaddobásből. A lövés nem is megy be, de egyébként is belefújnak, mert bemozdul az ötös vonalán belülre.

Tóth Márton célozza a bal felsőt, de nem találja el az ötösön kívülről.

Kis Gábor ellen kontra.

Bátori ível Szivóshoz, aki átveszi, kapura ível, fölé.

Kettő az egyben megúszik a Honvéd, Salamon kerül ziccerbe, Szécsi véd!

Hegedüs lövése a túloldalon a blokkról pattan az alapvonalon túlra.

Biros kiállítják, ez a második hibája. Bátori értékesíti a fórt (2:3).

Emberelőnyben játszhatnak a hazaiak, addig-addig figuráznak, amíg elrontják, kapuralövésig sem jutnak.

Szécsi tol szögletre egy távoli labdát. A sarokdobás után Gór-Nagy lő, két blokk között talál utat a labda a bal alsóba (2:4).

Hárai harcol ki kiállítást, addig paszsolgatnak a vendégek, amíg kiegészül az Eger, és kivédekezik a fórt.

Gór-Nagy szabálytalanül löki el magát az emberről, kontra.

NAGYSZÜNET

A harmadik ráúszást is megnyerik a hazaiak.

Rögtön az első akció végén Kis Gábor kap labdát, kapura fordul védőjével a nyakán, ötméteres. Biros Péter magabiztosan belövi az ötöst (3:4).

Hárait felúszáskor kiállítják, Hosnyánszky ütemtelenül lő kapura, Gergely szögletre ment. A sarokdobás után támadó-szabálytalanság, tehát kontra.

Kovács Gábor ejt, kapufa.

Kis Gábor szabadobásból lő kapura, kapufa.

Hárait próbálják megjátszani, négy védő ugrik oda és simán megszerzik a labdát.

A következő hevesi akciónál Kis Gáborról kiállítják Tóth Mártont, Gerendás kikéri első idejét.

Az időkérés után addig járatják a labdát a hazaiak, amíg újabb fórt kapnak, pont amikor a másik kiállítás lejár. Biros átlövésből egyenlít (4:4).

A gól után feléled a hazai közönség.

Előny. Hárai kemény lövése a bal kapufán csattan, még egy embert kiállítanak, a kettős előny kimarad.

Kontra az Eger ellen.

Salamon lő fölé.

Másfél perc van még a harmadik negyedből.

Páros kiállítás, Varga II. Zsolt és Szivós mennek a ketrecekbe.

Feltham éles szögből araszol a kapu felé, ellövi, de a labda a kapu előtt keresztbe mellé megy.

Szécsi fog labdát, neki ez csemege volt.

Hárait cserével végleg kiállítják, az utolsó pillanatban gól szerez az Eger (Biros beadását Binder húzza a kapuba), de nem adják meg, mert dudaszón túl volt. Kicsit áll a bál, mindenki a maga igaza mellett kampányol.

Gerendás a bíróknál reklamál, de a zsűriasztalnál is megy a vita. A hivatalos az, hogy nem adták meg a gólt.

Az utolsó ráúszást megnyeri a Honvéd.

Előnyt kap a Honvéd, Salamon lövését kiblokkolják a védők. Kiegészül az Eger, de újra a vendégek támadhatnak. Mátyás kiemelkedik Kis Gábor előtt és a bal alsóba lő Szécsi keze alatt (4:5).

Fór a túloldalon is, megakad a lövés a blokkban.

Tóth Márton csavar, de lefújják a lövés előtt, mert helyet csinált magadnak a Honvéd játékosa.

Megúsznak az egriek, Graham egy az egyben viheti Gergelyre. Van ideje megvárni, hogy a kapus lesüllyedjen, könnyedén lövi a hosszúba a ziccert a kanadai (5:5).

Szécsi indítja a megúszó Birost, aki átejti a labdát Gergely fölött ziccerben. Először vezet az Eger (6:5). A csapatkapitány a harmadik gólját szerzi.