FACEBOOK

LEN Kupa - Mindkét magyar csapat csoportelső!

LEN Kupa - Mindkét magyar csapat csoportelső!
hozzászólás, 2010.10.24.

A Groupama Honvéd vasárnap délelőtt döntetlent játszott a házigazda Marseille-jel és így veretlenül lett csoportelső a LEN Kupa második selejtezőkörépen, a francia kikötővárosban rendezett tornán. Az FTC Fisher Klíma pontot sem vesztett és szintén csoportelsőként várhatja a sorsolást a legjobb 16 között.

Diapolo

AZ ELSŐ NAP TÖRTÉNÉSEI

A MÁSODIK NAP TÖRTÉNÉSEI

LEN Kupa, második selejtezőkör, harmadik nap

G csoport, Nizza (Franciaország)

Vouliagmeni-Duisburg 6:3 (1:1, 2:1, 2:0, 1:1)

Olympic Nice-FTC 8:10
V.: Bjeljevcov (ukrán), Collantoni (olasz)
Olympic Nice: Bri, Jablonsky 4, Saudadier 1, Jakab D., Khasz, Ardisson, Rodin 1, Izdinski 2, Estebe, Laversanne, Jeleff, Bielskis. Vezetőedző: S. Nardon
 FTC: Mitrovics, Czigány 1, Galambos 1, Varga I. Zs. 1, Tóth Z., Ágner, Varga T. 2, Illés, Misics 1, Weszelovszky 3, Kunac 1, Szeles. Vezetőedző: Ambrus Tamás


I csoport - Marseille (Franciaország)

Esslingen-Terrassa 0:22 (0:3, 0:5, 0:8, 0:6)

Marseille-Honvéd 9:9 (1:3, 4:2, 3:3, 1:1)
V.: Paoletti (olasz) Sadekov (orosz)
Marseille: Garsau, Tomasevics, Kovacsevics 1, Mennucci 4, Tromler, Simon 2, Crousillat 1, Marzouki, Vernoux, Bodegas 1, Basics, Camarasa.
Honvéd: Gergely, Székely, Hangody, Mátyás, Salamon 1, Bátori 1, Jansik, Szivós 2, Tóth M. 1, Gór-Nagy 2, Angyal, Hárai 2. Vezetőedző: Vad Lajos   

A csoport végeredménye:

1. Honvéd 7,

2. Marseille 5,
3. Terrasa 4,
4. Esslingen 0 pont


A többi csoport vasárnapi krónikáéja és végeredménye:

E csoport - Kotor (Montenegró)

Tbiliszi-Isztambul 11:10 (4:2, 3:1, 3:3, 1:4)

Cattaro-Panioniosz 6:17 (0:5, 2:4, 2:4, 2:4)

A csoport végeredménye:

1. Panioniosz 9,
2. Cattaro 4,
3. Tbiliszi 3,
4. Isztambul 1 pont

F csoport - Nagyvárad (Románia)

PAOK Szaloniki-Dinamo Moszkva 5:9 (0:4, 2:1, 1:2, 2:2)

Nagyvárad-Brescia 8:4 (3:1, 3:2, 2:0, 0:1) (a hazaiaknál Barát védett, Kincses kétszer, Kádár egyszer volt eredményes, Monostori ezúttal nem lőtt gólt)

A csoport végeredménye:

1. Nagyvárad 9,
2. Brescia 6,
3. Dinamo mMoszkva 3,
4. PAOK Szaloniki 0 pont

H csoport - Berlin (Németország)

Mariupol-Montpellier 8:14 (1:3, 1:5, 3:4, 3:2) (a franciáknál Jászberényi védett)

Spandau 04-Florentia 14:12 (1:5, 3:2, 4:2, 6:3) (a németeknél Kuncz Tamás egyszer volt eredményes)

A csoport végeredménye:

1. Spandau 04 9,
2. Florentia 6,
3. Montpellier 3,
4. Matiupol 0 pont 
L csoport - Koper (Szlovénia)

Sturm Csehov-Patrasz 18:5 (5:2, 3:0, 6:1, 4:2)

Rokava Koper-Savona 9:10 (3:3, 5:3, 0:3, 1:1)

A csoport végeredménye:

1. Savona 9,
2. Rokava Koper 6,
3. Sturm Csehov 3,
4. Patrasz 0 pont

M csoport - Isztambul (Törökország)

Douai-Prcanj 13:10 (1:2, 5:3, 2:2, 5:3)

Galatasaray Isztambul-Sintez Kazany 6:6 (2:4, 1:2, 0:0, 3:0)

A csoport végeredménye:

1. Sintez Kazany 7 (37:15),
2. Galatasaray Isztambul 7 (26:17)

3. Douai 3,
4. Prcanj 0 pont 
N csoport - Nápoly (Olaszország)

Schuurman-Hornets Kosice 6:11 (a hollandóknál Frikk Ottó egy gólt lőtt, Szalma Botond nem talált a kapuba, a Kassában Pecz Gábor ért el egy gólt, Chilkó Márton ezúttal gól nélkül zárta a meccset)

Posillipo-Zak 11:2 (2:0, 2:0, 4:2, 3:0)

A csoport végeredménye:

1. Posillipo 9,
2. Hornets Kosice 6,
3. Zak 3,
4. Schuurman 0 pont