Eger-Kotor - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.26.

Hamarosan kezdődik a centenáriumi torna döntője. Ma délelőtt a medence végébe kirakták a díjakat, van miért teperni: díjazzák majd a legjobb játékost, a legjobb kapust és a legtöbb gólt szerző játékost is. Termézeteszen a fő cél a legnagyobb serleg, a ZF-Kupa bezsebelése. Ennek leendő gazdájáról dönt az Eger és a Kotor csatája.

Tudósításunk a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával készült.

A bronzérmet a horvát Mladost Zágráb csapata szerezte meg, miután 8:7-re legyőzte a Partizan Belgrád csapatát.

TUDÓSÍTÁSUNK A TORNA ELSŐ NAPJÁRÓL

TUDÓSÍTÁSUNK A TORNA MÁSODIK NAPJÁRÓL

A találkozó 11:30-kor keződik.

Ma sincsenek teli a lelátók, néhány százan vannak ezen az esős napon.

Kezdődik a mérkőzés!

Az Eger elhozza a labdát és rögtön az első támadás végén Hosnyánszky betalál (1:0). Az Eger a torna mindhárom meccsét úgy kezdte, hogy az első támadásból gól született.

Szécsi véd.

A Kotorban most is ott van Kállay Márk, aki kezdőként szállt vízbe.

Biros pattintott lövése egy blokkoló kézről megy mellé.

Hegedüs lövőcsele után Biroshoz kerül a labda, ő peig egy bődületesen nagy kapufát lő.

Biros a támadás közben magyaráz, hogy mi legyen a figura. Borul a terv, mert kiállítják Kállayt, de az előny kimarad.

Hosnyánszkyt kiállítják, Kis Gábor először blokkolja Milics lövését. Az ismétlésnél Biros és Bundschuh ütik ki Brguljan lövését. Harmadszorra Bundschuh ellen ötméterest ítélnek. A büntetőt Brguljaan lövi, Szécsi bravúrral hárít!

Milics kiállítása után Biros Péter belövi az előnyt (2:0).

Kicsit járatja a labdát a montenegrói csapat, Setka gondol egyet, rálövi középről, a lefelé tartó erős lövésnél Szécsinek esélye sincs (2:1).

A kotori blokk után félpályáig pattan vissza a labda, utána Kiszelly kontrát fúj. Sőt, visszaúszásnál Kovács Gábort kiállítja. Az előnyt Petrovics pillanatok alatt gólra váltja (2:2).

Egy perc van a negyedből, előnybe kerül az Eger. Az első kísérlt kimarad, az ismétlésnél Varga II. Zsolt bombáz a felső léc alá (3:2).

Varga II. Zsolt újabb gólt szerez, ezúttal átlövésből (4:2).

Petrovait a negyed legutolsó másodpercében kiállítják.

A második ráúszást is megnyeri az Eger.

Sántavy lő messziről, Radics védi a lövést.

A túloldalon Szécsi gyűjti be a labdát egy távoli kísérlet végén.

Graham robog végig a jobb szélen, beadja a labdát, Varga II. Zsolt pedig a kapu elé robbanva behúzza a kapuba. Klasszikus mesterhármas! (5:2).

Bundschuh begyűjti második hibáját, a hátrányt kivédekezi az egri gárda.

Szécsi véd bravúrral egy ficakba tartó lövést.

Kállay passzol Milicshez, aki messziről kapura szúrja, Szécsinek nem okoz gondot.

Milosevics kiállítása után fel sem áll normálisan a Kotor védelme, amikor Graham megkapja a labdát és belövi a jobb alsó sarokba (6:2).

Kis Gábort szerelik a montenegrói védők.

Hosnyánszky és Petrovai között Azevedo emelkedik ki és a két játékos között megtalálja a rést a kapu felé (6:3).

Fórt kap az Eger, beadják a fához, Binder behúzza (7:3).

Sántavy ellen büntetőt fújnak. Szécsi ezt is hárítja!

Petrovics araszol a kapu felé, kiblokkolják a lövését.

A Kotor edzője időt kér.

Rögtön előnyt kap a Kotor, de nagyon hamar elveszítik a labdát, lefordul az Eger. Biros kb. 10 méterről el kell, hogy lője, mielőtt megszólal a félidőt jelző duda. A lövés hihetetlen erővel vágódik a bal alsó sarokba. 1 másodperc van hátra a negyedből (8:3).

NAGYSZÜNET

Ahogy tegnap és tegnapelőtt, ma is Nébald Olivér váltotta Szécsit a szünetben.

Rögtön egy kotori előnnyel kezdődik a harmadik negyed. Gopcsevics közeli lövését Petrovai blokkolja ki. Az ismétlést is Gopcsevics vállalja, be is megy (8:4).

Petrovai is begyűjti második személyi  hibáját, ezt a fórt is gólra váltja a Kotor, Petrovics neve kerül az eredményjelzőre (8:5).

Biros megúszik, tök egyedül, teljesen nyugodtan viheti rá a labdát Radicsra. A csapatkapitány könnyedén belövi a ziccert (9:5).

Kontra a Kotor ellen.

Varga II. Zsolt messziről rálövi, Kállay blokkjáról hagyja el a labda a pályát.

Kállay végigúszik, kapura lő, Nébald véd. Megúszik az Eger, Hegedüs Gábor a befejezőember (10:5).

Hege az első meccsen 5 gólt lőtt, tegnap kettőt, ma is betalált, így nagy lépésekkel halad a torna gólkirályi címe felé.

Gyorsan véget ér a Kotor előnye.

Drasko Brguljant kiállítják, Hosnyánszky éles szögből próbálja bevenni a montenegrói kaput, sikertelenül.

Drasko Brguljan és Kállay kényszerítőznek, előbbi gyakorlatilag ajtó-ablak helyzetből kapufát lő.

Trajkovicsot küldik a ketrecbe, Hosnyánszky két lóba után belebombáz a blokkba.

Kállay Márk góljával szépít a Kotor (10:6).

Hosi beadásából Kovács Gábor telibelövi a blokkot.

A torna utolsó labdára úszását az Eger nyeri, de nagyon hamar el is veszítit a labdát.

Varga II. Zsolt kiállítását Pavlovics két passz után gólra váltja (10:7).

Páros kiállítás, Graham és Setka a kiállított kakaskodók.

Hosnyánszky jó hét méterről csavar, majdnem...

Hat perc van hátra a meccsből.

Azevedo szabaddobásból próbálkozik, Nébald nagyot véd.

Binder ki sem emelkedik, úgy lövi kapura messziről, a kapus szögletre ment. A sarokdobás után flegma passzokkal elveszíti az Eger labdát.

Hegedüst állítják ki, Drasko Brguljan először a blokkba lő, az ismétlésnél Darko Brguljan a bal szélről kilövi a hosszú felső sarkot (10:8).

Drasko Brguljan sokadik ziccerét hagyja ki.

Nébald fog meg egy távoli lövést, Gerendás György időt kér, 2:38 van hátra.

Azevedo megúszik Biros kiállítása után, ejt, a labda a bal alsó sarokban landol (10:9).

Biros Péter lő két lóba után, szöglet. Hegedüs nem jól ad be középre, a labdát megszerzi a Kotor, az edzőjük időt kér.

A döntetlen nem jó az Egernek, ugyanis akkor jobb gólaránnyal a Kotor nyeri a kupát.

Kállay ad be középre, kiállítás. A kotori előnyt kivédekezi az Eger!!!

EGER-PRIMORAC KOTOR 10:9