Szeged-Nagyvárad - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.25.

Gyakorlatilag élethalálharc, hiszen aki győz, feltehetően legalább második helyen továbbjut, aki kikap, szinte biztosan csak a LEN Kupában szerepelhet. A torna legélesebb mérkőzése következik. Jelentésünk a helyszínről.

Tudósításunk a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával készült.

Az "előmérkőzés" gólzáport ígér, hiszen a Primorje Rijeka a csoport leggyengébb csapatával, a francia Montpellier-vel csap össze. Külön kérdés, hogy Varga Dénes és a születésnapját ma ünneplő Varga Dániel tartja-e pénteken mutatott góllövőformáját.

A nagyon várt Szeged-Nagyvárad meccs 17 órakor kezdődik.

A horvátok repülőstartot vettek, az első negyedet 4:1-re nyerték. (Varga Dénes: 1)

A második játékrészben a franciák összekapták magukat, két gólra felzárkóztak, de a negyed végén Barac büntetett. Magyar gól nem esett, Jászberényi kis híján kivédett egy ötméterest.

A harmadik negyedben megint a franciák kezdtek jobban, feljöttek 7:6-ra, de aztán Barac és Varga Dani megint háromra növelte a Rijeka-előnyt.

Közben egyre sötétebb és hűvösebb van, a szél pedig folyamatosan erősödik.

Az utolsó negyed is szoros küzdelmet hozott, a Rijeka pontatlanul játszott, sok helyzetet, emberelőnyt kihagyott, de a győzelmet sikerült megszereznie.

Montpellier-Rijeka 7:9 (1:4, 3:3, 2:2, 1:0)

Hamarosan: Szeged-Nagyvárad.

A Szeged nyeri az első ráúszást. A támadás végén előny, Somogyi értékesíti - 1:0.

Török Béla lövi a következő előnygólt - 2:0.

Monostori szépít, szintén előnyből - 2:1.

Baksa kétszer is véd emberhátrányban.

Újabb előnygól, Molnár Tamás a kapufa mellől - 3:1.

Nagyváradi előny marad ki.

Szünet.

A Szegedé a labda.

Juhász megúszik, közelről leadott lövését védi a kapus.

Szegedi előny, Molnár Tamás azonnal értékesíta - 4:1.

Monostori a felső kapufát találja el.

Popoviciu átlő, ez a meccs első akciógólja - 4:2.

Szeged-előny, Busila a legvégén lövi be - 5:2. Két perc még a félidőig.

Szépen kijátszott emberelőny, Molnár Tamás behúzza - 6:2.

FÉLIDŐ.

Vindisch éri el előbb a labdát, de utána megszerzi a Nagyvárad.

Szegedi előny, Varga Péter húzza be két méterről - 7:2.

Cretu potyaízű gólja - 7:3.

Chioveanu szépít - 7:4.

Szünet.

Most "teljesen" elhozza Vindisch.

Fór az első támadás végén. Török Béla a kapufát találja el, a visszapattanó a szegedieké, Török másodjára belövi - 8:4.

Molnár Tamás szemfüles gólt lő - 9:4.

Fel-le úsznak a csapatok, majd szegedi előny, 2:48 van hátra. Kásás Zoltán időt kér.