Győzött az Eger a centenáriumi torna első játéknapján

hozzászólás, 2010.09.24.

A Vanja Udovicsics nélkül érkező horvát ezüstérmest magabiztosan, három góllal múlta felül az ZF-Eger a Pócsik Dénes emléktorna első játéknapján. A másik mérkőzésen a Kotor simán győzött a tartalékos Partizan Belgrád ellen.

Partizan Belgrád-Primorac Kotor 8:13 (2:2, 3:7, 2:2, 1:2)
Eger, Bitskey uszoda, v.: Petik, Horváth
Partizan Belgrád: Zivojinovics - Aleksandar Radovics 3, Milos Korolija, Chatzitheodorou 2, Obradovics, Mandics, Dedovics 1, Simics, Markovics, Saponjics 1, Cuk 1, Janko Radovics  (kapus). Edző: Igor Milanovics
Primorac Kotor: Radics - Drasko Brguljan, Gpcsevics 1, Petkovics, Trajkovics 1, Darko Brguljan 1, Draskovics 1, Azevedo 2, Pavlovics 3, Milosevics, Kállay, Setka 2, Milics 2, Kralj  (kapus). Edző: Ranko Perovics
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 3/8
Gól - ötméteresből: -/-, ill. 1/2
Kipontozódott: Cuk (20.p.)

A teljes csapattal érkező montenegróiaknak nem okozott különösebb gondot az igencsak tartalékos, sok fiatal játékossal érkező szerb Partizan Belgrád legyőzése. A meccs gyakorlatilag a félidőre már eldőlt, utána a Kállay Márkot is a soraiban tudó Kotor már csak a különbség megtartására törekedett. A Kotor másik magyar játékosa, Steinmetz Ádám két hete már edzésbe állt, de tétmérkőzést csak újabb két hét múlva játszhat.

Eger-Mladost Zágráb 14:11 (4:3, 3:2, 3:3, 4:3)
Eger, Bitskey uszoda, v.: Marnitz, Marjay
Eger: Szécsi - Sántavy 1, Petrovai 1, Graham, Hosnyánszky 1, Kovács G., Hegedüs 5, Varga II. Zsolt 3, Feltham 1, Binder, Kis G. 1, Kotsidis 1, Biros, Nébald (kapus). Edző: Gerendás György
Mladost Zágráb: Pisk - Zivkovics 1, Babics 1, Letica, Petkovics 3, Brlecsics, Kucsevics, Martinics 1, Perics, Vukcsevics, Pavicsics, Buljubasics 4, Loncar 1, Marcelic (kapus). Edző: Emil Nikolics
Gól - emberelőnyből: 4/10, ill. 6/8
Kipontozódott: Sántavy (31.p.), Letica (26.p.)

A mérkőzés előtt Habis László, Eger város polgármestere emléklapot adott át Ringelhann Györgynek, a város első szabadon választott polgármesterének, díszpolgárának. Ezt Dr. Halmos R. Péter, az Eger ügyvezető elnökének szavai követték, majd a csapat játékosai és stábtagjai vettek érzékeny búcsút Bárány Attilától.

A mérkőzést kissé álmosan kezdte a magyar csapat, az első három horvát támadás góllal ért véget. Ekkor azonban (1:3) hirtelen összekapták magukat a hevesiek, 5:3-ra fordítottak, innentől kezdve pedig végig kézben tartották a mérkőzést s végül három góllal, 14:11-re nyertek a horvát bajnokság ezüstérmese ellen. A mérkőzésen leginkább Hegedüs és Varga II. Zsolt szórta a gólokat, ketten együtt nyolcszor vették be az ellenfél kapuját. Kis Gábor és Hosnyánszky Norbert csütörtök óta (tehát egy napja) edzenek a csapattal, ezért csak egy-másfél perceket játszottak. Szécsi Zoltán az első két negyedben védett, Biros Péter pedig hasonlóan a zágrábi EB-n részt vevő csapattársaihoz többet pihent a megszokottnál.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK A MÉRKŐZÉSRŐL A VOLVO AUTO HUNGÁRIA KFT TÁMOGATÁSÁVAL

VLV-VIDEÓK:

Bárány Attila búcsúztatása

Hosnyánszky Norbert nyilatkozata

Kis Gábor nyilatkozata

PÓCSIK DÉNES EMLÉKTORNA A ZF KUPÁÉRT, TOVÁBBI PROGRAM (Eger, Bitskey Aladár Uszoda)

Szeptember 25., szombat

18.45 Primorac Kotor-Mladost Zágráb

20.15 ZF-Eger-Partizan Belgrád

Szeptember 26., vasárnap

10.00 Mladost Zágráb-Partizan Belgrád

11.30 ZF-Eger-Primorac Kotor

A felnőtt férfi torna mérkőzéseire a belépőjegy egységesen 600 forintba kerül, az összes többi jubileumi program ingyenes.