Szeged-Montpellier - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.24.

Verőfényes napsütésben kezdődőtt meg Szegeden az Euroliga-csoportselejtezők első köre. Helyszíni élő tudósításunk.

Tudósításunk a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával készült.

Az első találkozón azt mérhetjük fel, hogy mennyire erős a Primorje Rijeka, amely Baraccsal, Xavier Garciával és a két Varga testvérrel kezdi az új szezont.

A Nagyvárad szerzett vezetést, de utána beindult a fiumei henger. Jelenleg félidő van, a Primorje 7:3-ra vezet, Varga Dénes eddig négyszer, bátyja, Dani egyszer volt eredményes.

Az utolsó negyed előtt 10:4 az állás, a harmadik játékrészben Varga Dani lőtt egy gólt. A Nagyváradnál Kincses Attila és Kádár Kálmán egyaránt két gólnál tart.

Az utolsó negyedben Varga Dani megmutatta, milyen a klasszikus csavargól, Dumi pedig megúszásgólt lőtt.

A végeredmény:

Primorje Rijeka-Nagyvárad 15:7 (4:2, 4:1, 2:1, 5:3) (Varga Dénes 5, Varga Dániel 3, ill. Kincses 4)

Megvan a két videónyilatkozat, kezdődik is a "főmeccs".

Vindisch hozza el a labdát.

Török Béla ötméteresgólja az első esemény a meccsen - 1:0.

Jászberényi szépen véd.

Aguilar lövése megtréfálja Baksát - 1:1.

Kiss Csaba távoli gólja - 2:1.

A negyed felén vagyunk túl.

Kimaradt szegedi lehetőségek után Somogyi a balszélről betalál - 3:1.

Szünet.

Most a franciák hozzák el a labdát.

Gyors szegedi támadás, Younger átteszi Varga Péternek - gól - 4:1.

Kiss Csaba lövést mímel, de beteszi a kapufához Youngernek, aki megszerzi első szegedi gólját - 5:1.

Kimarad egy francia előny, majd két métert fújnak a túloldalon. Varga Péter megúszik és belövi - 6:1.

Félidő.

A franciák hozzák el.

Jászberényi kétszer is nagyot véd.

Peisson távólról lő, a labda a vizen megcsúszik és bemegy - 6:2.

Szegedi büntető, Vindisch belövi - 7:2.

Popovics talál be - 7:3. A negyed felénél vagyunk.

Francia előny, időkérés. Kimarad.

A túloldalon Molnár Tamás harcol ki ötöst. A többiek fel sem úsznak, Papesz belövi - 8:3.

Török Béla a jobboldalról lő, bemegy - 9:3. Két perc még a negyedből.

Francia fór, Popovics úgy lövi be a rövidnél, hogy a labda Baksa kezéről pattan be - 9:4.

Gyönyörűen, ziccerig végigjátszott emberelőny, Kayes "Józsi" a góllövő - 10:4.

Francia előny, időkérés, majd utolsó másodperces gól, de mint kiderül, utolsó utáni, úgyhogy a szünetbeli kis tanácskozás után nem adják meg.