FACEBOOK

Kairói felkészülési tornán vesz részt a Honvéd és a Szolnok

Kairói felkészülési tornán vesz részt a Honvéd és a Szolnok
hozzászólás, 2010.09.17.

A jövő héten egyiptomi(!) nemzetközi vízilabdatornán vesz részt a Groupama-Honvéd és a Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP VSC csapata a fennállásának századik évfordulóját ünneplő kairói Heliopolis meghívására. Az ellenfelek között van a Posillipo, a Barcelona és a Vojvodina. A tornáról és az egyiptomi pólós életről Plézer János, a Heliopolis játékosa tájékoztatta a VLV-t.

- Hogy kerül egy egykori Vasas-játékos egyiptomi vízilabdázók közé? Milyen az élet Egyiptomban? - kérdeztük Plézer Janit.

- Már korábban itt töltöttem egy évet, a 2008/09-es szezonban a Gezira színeiben játszottam, ezért örültem hogy egy év kitérő után visszatérhettem a Heliopolis hívására. Úgy érzem, elég hamar felvettem az élet ritmusát, jól érzem magam, megtaláltam a számításaimat.

- Milyen az egyiptomi vízilabdasport?

- A bajnokság három csapatra korlátozódik (Gezira, Ahly, Heliopolis). A csapatunk félamatőr, ami azt jelenti, hogy a társaim reggel dolgoznak, este járnak edzésre, kivéve a légiósokat, köztük engem. Csak egy csapat van Alexandriában, a többi kairói. Rengeteg gyerek-, ifi- és serdülő-csapat van, egyre gyakrabban hoznak külföldi edzőt, játékost, szóval nagy az érdeklődés a sportág iránt, szeretnének minél jobb pólót játszani és tesznek is ezért.

- A játéktudás szempontjából milyenek a csapatok? A magyar bajnokságban hol végeznének?

- Úgy gondolom, hogy a magyar bajnokság utolsó három helyezettjével jó meccseket játszanának.

- Mit kell tudni a jövő heti tornáról? Van például pénzdíj?

- Az nincs, de a részt vevő csapatok összes költségét a klubunk állja, s a vendégek számára nyilván jó lehetőség ez a torna az új szezonra való felkészülésre. A klubunknak nagyon fontos ez a rendezvény, hiszen az idén száz éves a Heliopolis, amelynek a vízilabda az elsőszámú sportága.


A Heliopolis csapata. Az álló sor bal szélén Plézer János

A torna programja (időpontok helyi idő szerint, ami hozzánk képest +1 órát jelent):

Szeptember 21., kedd


19.45 Heliopolis (egyiptomi)-Posillipo (olasz)
21.00 CN Barcelona (spanyol)-Szolnok
22.15 Honvéd-Vojvodina (szerb)

Szeptember 22., szerda

19.15 CN Barcelona-Vojvodina
20.30 Posillipo-Honvéd
21.45 Heliopolis-Szolnok

Szeptember 23., csütörtök

19.15 Posillipo-Vojvodina
20.30 Szolnok-Honvéd
21.45 Heliopolis-CN Barcelona

Szeptember 24., péntek

19.45 Posillipo-CN Barcelona
21.00 Szolnok-Vojvodina
22.15 Heliopolis-Honvéd

Szeptember 25., szombat

19.15 Heliopolis-Vojvodina
20.30 Posillipo-Szolnok
21.45 CN Barcelona-Honvéd

A Heliopolis tornája nem előzmény nélküli, 1990 óta minden esztendőben megrendezik és gyakran hívnak magyar csapatot is. 1992-ben a Ferencvárosnak, 1996-ban a Spartacusnak, 2007-ben az UTE csapatának sikerült elhódítani az elsőséget.