Magyarország-Macedónia - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.05.

Ez az utolsó csoportmeccsünk. Szécsi Zoltán a tegnapi edzés végén azt mondta, hogy Macedónia a "fekete ló" a csoportban, nem vehetjük félvállról a meccset. A papírforma természetesen magyar sikert ígér, és ha győzünk, akkor a "B" jelű hatos élén végzünk. Délelőtt Szerbia kegyetlenül elpáholta a Németországot.

Oldalunk nem frissül automatikusan. A tartalmat az F5 gomb megnyomásával lehet frissíteni.

A mai nap eddigi eredményei: Szerbia-Németország 17:3, Oroszország-Görögország 7:6, Törökország-Spanyolország 6:12

15.15: A helyszínen vannak a fiúk. Valószínűleg mind a két kapus szerepet kap ma.

Mindjárt kezdünk, Nagy Viktor áll a kapuban.

Kezdődik a mérkőzés!

Varga Dénes hozza el a labdát az első ráúszásnál. Az akció végén repül a labda centerbe, kontra.

Kis Gábort kiállítják, Madaras blokkja mellett Latkovics lő kapura, Nagy Viktor véd.

Most is sok magyar érkezett a helyszínre, jó a hangulat.

Rossz a passz Kicsinek a kapu elé.

Szoros emberfogásban védekezünk, egészen addig, amíg távolról kapura nem lőnek a macedónok. Nagy Viktor a végállomás.

Lövünk egy gólt, de már a sípszó után.

Latkovics telibe találja Madaras blokkoló kezét.

Varga Dánielről lemarad a védője, aki így kapura vezetheti a labdát, és be is lövi a ziccert (1:0).

Megint egy harmatgyengét lőnek a macedónok.

A bíró nem kedvel minket, megint kontrát fúj, ez a harmadik négy percen belül.

Na most visszaadnak egyet, kontra után támadhatunk.

Varga Dénes középről kiadja a jobb szélre Madarasnak, aki a rövid sarkot célozza, de Percsinics kapus jól zárja a szöget.

Három perc van hátra a negyedből.

Hárai harcol ki kiállítást. Szépen játszuk meg az emberelőnyös figurát. Madaras adja fel Hárainak a fához, a magyar center lendületes mozdulattal húzza a kapuba a labdát (2:0).

Latkovics ejt, igencsak fölé.

Biros kap egy passzt Nagy Viktortól, egyből kapura lő, szöglet.

Hosnyánszky és Varga Dénes passzolgatnak, végül utóbbi lő kapura két lóba után, a felső léc menti meg a macedónokat az újabb góltól.

Szivós blokkol a kapu előtt. Pontosabban fejen találják Marcit.

Madaras lövését védi a macedón kapus.

Madaras hátul labdát szerez, Biros és Hárai megúsznak, Hárai egyedül megy kapura Biros passzából, amikor a mögötte lemaradt center visszarántja, be is fújják az egyértelmű büntetőt. Az ötöst Hosnyánszky lövi, Percsinics véd.

Varga Dénes kényelmes ráúszással hozza el a labdát a második negyed elején.

Piszok nagyot véd Percsinics, aminek mi nem örülünk. Sarokdobás után egy Hosnyánszky-löketet is kiüt a kapus, megint sarokdobás. A harmadik próbálkozó Madaras, az ő rövid sarokra tartó lövését is megfogja a macedón hálóőr.

Dumovski pattint a magyar kapuba (2:1).

Fórt kapunk, Madaras Hosnyánszkynak passzol, aki továbbteszi középre Varga Dénesnek. Dumi laza csuklómozdulattal helyez a bal felső sarokba (3:1).

Nagy Viktor véd.

Varga Dénes ezúttal jó messziről lő kapura, de beleér egy blokk, így a lövés lelassulva ér a kapushoz.

Három perc telt el a negyedből.

Vuksanovics egy jó mákos gólt szerez. Kapura lő, a labda a blokkon megpattant, így az éppen ellenkező irányba mozduló Nagy Viktor csak annyira tudott visszanyúlni, hogy beleérjen a labdába, ami így is túlcsorog a gólvonalon (3:2).

A macedónt kapust lassan naggyá tesszük.

Biros Péter szerez hátul labdát.

Jó messze vagyunk a kaputól, lenne még hely, de Hosnyánszky távolról elvállalja. Nincs helyezve a lövés, Percsinics ezt is védi.

Hosnyánszky kiállítják, az első kísérletet még kiütjük, másodszor Vuksanovics a rövid sarokban megtalálja a rést (3:3).

Varga Dénes ad be centerbe, Kis Gáborról kiállítják az embert. Biros a bal szélen hosszasan lóbál, majd belelő a blokkba. Valahogy nálunk marad a labda, most is belelövünk a kapusba.

Varga Dániel labdát szerez hátul.

Megint fórt kapunk, Varga Dénes ezúttal könyörtelen, esélyt sem ad Percsinicsnek (4:3).

Törököt kiküldik, Kreckovics a jobb szélről elhajlásból, laposan ellövi, a labda besuhan Kis Gábor blokkja mellett (4:4).

Szivós beforgat két védőt, hátraadja, megjáratjuk, Vámos a blokkba lő.

NAGYSZÜNET

Nagy Viktor marad a kapuban.

Harmadszor is Varga Dénes úszik a labdára, harmadszor is elhozza.

Varga Dániel hátulról keményen ellövi, a kapufáról kipattan a labda. Varga Dénes ellen kontrát fújnak.

Bosanivics harmatgyenge beadását Varga Dénes levadássza.

Kis Gábor lő a kapusba.

Kivédekezünk egy hátrányt.

Két perc telt el a negyedből.

Varga Dániel jó hét méterről rálövi, pontosabban belelövi Percsinicsbe.

Szoros emberfogásban védekezünk, a felpályánál sem jutnak tovább a támadóidő alatt a macedónok.

Kis Gábornak megy a labda centerbe, kiharcol egy kiállítást. Magasan passzokkal adjuk körbe, Hosnyánszky lő kapura, kapufa. Hihetetlen, semmi sem jön össze. Ez a harmadik kapufánk ebben a negyedben.

És ott a negyedik...

Négy perc eltelt, nem volt még gól ebben a negyedben.

Kis Gábor újabb előnyt harcol ki, Varga Dániel a blokkba lő, de visszaszerzi a labdát, így még egyszer próbálkozhatunk. Másodszor Madaras lövi át a védelmet, a lövés a felső lécen pattan. Ötödik kapufa, csak ebben a negyedben.

Iszonyat könnyedén szerelünk hátul, megint.

Hosnyánszky középről, Percsinics kapus kiüti, de nálunk marad a labda. Második kísérletünket is Hosnyánszky vállalja, ezúttal a fiatal kapus szögletre ment.

A macedónok megnyerik az utolsó ráúszást.

Kontra Benics ellen.

Gyorsan felúszunk, Varga Dániel a bal szélről a kapu elé érkező Szivósnak ad egy pontos passzt, aki nyugodtan átveszi és higgadtan a kapu lő két méterről (5:4).

Racunica lő egy kapufát.

Benics nagy nehezen kapura húzza a labdát centerből, megússzuk.

Varga Dániel beleáll egy nagyon kemény lövésbe hat méternél, a lövésbe beleér egy macedón blokk, úgy megy a kapuba az irgalmatlan erejű löket (6:4).

Madaras a jobb szélről próbál a rövid sarokba helyezni, jól zárja a kapus a szöget.

Nagy Viktor véd, Biros és Varga Dénes megúsznak. Biros kapja először a passzt, aki szépen tálal Varga Dénesnek. Dumi teljesen ráviszi a kapusra, aki lóbál-csápol, de a hiába, a magyar mattolja (7:4).

A macedón edző sárga lapot kap.

Időt kér Macedónia (4:49). Fórban fognak játszani, Hárait állították ki.

Kivédekezzük a hátrányt.

Szivósnak rövid a passz középen, elhozzák előle a bekkek.

Latkovics lő kapura, nem megy ki rá az ember, Nagy Viktor jót véd.

Három perc van még a meccsből.

Biros pattint szabaddobásból, fölé.

Bosanovics lő, mellé.

Kemény Dénes időt kér, 2:41 van hátra.

Tíz másodpercig engednek passzolgatni minket, utána fújnak egy kontrát.

Petrovics lő egy karcsút, könnyedén kiblokkoljuk.

Török Bélát kiállítják, a macedón szakvezető kikéri a második idejét. (1:33 a hátralévő idő.)

Kreckovics lő kapura a fórjuk végén, Nagy Viktor véd!

Szivósnak megy a passz centerbe Birostól, amibe belepöcköl az egyik védő.