Magyarország-Oroszország - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.09.03.

Nem szabad félvállról vennünk a csoport sereghajtóját, mert a nulla pontjuk kissé csalóka. Kétszer szenvedtek egygólos vereséget, a szerbeknek pedig tíz gólt lőttek. Mi pedig a csoportelsőség felé menetelve már nem veszíthetünk több pontot, győznünk kell.

Az első meccsen 19:9-re legyőzte Szerbia Macedóniát.

11.45: Begurult a fiúk busza a helyszínre. Nagy Viktor véd ma.

12.00: Most Montenegró játszik a finoman szólva sem túl acélos törökök ellen, a harmadik negyed elején 12:1 az állás.

12.30: Vége a Montenegró-Törökország mérkőzésnek. 22:2 a végeredmény.

Kezdődik a mérkőzés!

Varga Dénes hozza el a labdát az első ráúszásnál.

Varga Dani beadja centerbe, Kis Gábor kapura csavar, Rastorguev véd.

Szorosban védekezünk, ők is centert játszanak, ők is kapura csavarnak, ők is a kapusba.

Birosnak a támadóidő miatt kapura kell lőnie. Kemény a lövés, de pont a kapusba megy.

Madarast kiállítják, nem tudjuk kivédekezni a hátrányt, Khalturin betalál (0:1).

Madaras keresztpasszába beleérnek, de szerencsére nálunk marad a labda. Varga Dániel távoli lövéssel próbálkozik, Rastroguev szögletre tolja. A sarokdobás után labdát szerez az orosz védelem.

Három perc telt a mérkőzésből.

Hosnyánszky jól bekkeli a centert, akit teljesen szabályosan tud szerelni.

Kicsit lemaradnak az orosz védők, így Varga Dénes középről, zavartalanul lőhet. Nyugodtan, jól célozva nagy lendülettel lövi a labdát a hálóba (1:1).

Biros blokkol, az innen kipattanó labdával Varga Dénes és Madaras megúsznak. Egy kényszerítő után Varga Dénesnek megy vissza a passz középre, ő a befejezőember (2:1).

Most tartunk a negyed közepén.

Előnyt kapunk, az első passz után megy a labda középre Háraihoz, aki kiharcol egy büntetőt. Biros lövi, simán bemegy (3:1).

Szivóst kiállítják, Zakirov átlövi a blokkokat (3:2).

Óóóó, iskolajáték. Hárai középen labdát kap, úgy látja, hogy nem tud jól kapura fordulni, ezért szélre adja Birosnak. A csapatkapitány éles szögben helyezkedik a kapuhoz képest, a kapus jól zárja a szöget, ezért Biros ejt, gól (4:2).

Nagy Viktor véd, az ellentámadásból Varga Dániel megszerzi újabb gólunkat Török passzából (5:2).

Két perc van még az első negyedből.

Novoksenov góljával kettőre csökken a differencia (5:3).

Varga Dániel ad be a falba, Biros nem tudja jól átvenni.

Kevés az időnk a negyed végéig, nem is tudunk kapura lőni.

A mai meccsre is sok magyar jött ki, itt vannak többek között a Varga-fivérek szülei is a lelátón.

Biros Péter ötméteresgólja az első negyedből.

Ryzhov-Alenichev elhozza a labdát.

Valamiért kikéri a labdát a bíró, de szűk egy perc után folytatódik a játék.

Kis Gábor lő felé.

Ryzhov-Alenichev pattint, a labda nagyon kellemetlenül megy kapura, de Nagy Viktor megfogja.

Madaras beadására Biros emelkedik ki középen, kapura húzza, de Rastorguev véd.

Varga Dénest kiállítják, megint a bal szélről lőnek az oroszok, ezúttal a felső léc megment minket.

Három perc telt a negyedből. Kis Gábor ellen kontrát fújnak.

A túloldalon is befújnak egy kontrát.

Megúszunk, megint Madaras robog el a jobb szélen, megint ő ad be, csak ezúttal Biros az érkező ember (6:3).

Szivóst kiküldik a ketrecbe, ez a második hibája. Pont embert váltanak a védők, amikor Yurchik laposan belövi (6:4).

"Melyik a center? A legszélső?" - kérdezi az egyik magyar játékos a középkezdésnél :) Nem árulom el, hogy ki.

Yurchik jó hét méterről hatalmas gólt akaszt a bal felső ficakba (6:5).

Fórt kapunk, kimarad.

Madaras próbálkozik, nem túl jó a szög, Rastorguev visszapaskolja a mezőnybe, nálunk marad a labda. Kis Gábor bemegy centerbe, meg is kapja a labdát, átveszi, kapura fordul és keményen belövi (7:5).

Biros most azt kéri a játékosoktól, hogy figyeljünk a védekezésre kicsit jobban.

Kontra az oroszok ellen.

Egy perc van még a félidőig.

Hosnyánszkynak végre megjött a lövőkedve. Eddig inkább osztogatta a labdát, de most egy igazi "Hosis" gólt akaszt (8:5).

Szorosan védekezünk, Hosnyánszkyt kiállítják. Yurchiknak nagyon megy ma, két lóba után átlövi az előtte tornyosuló három blokkot (8:6). Ez az orosz harmadik gólja.

NAGYSZÜNET

Az orosz női vízilabda-válogatott is kint van a meccsen.

Megnyerjük a ráúszást, az első akciónk végén Kis Gábor centerből gólt szerez (9:6).

A szünetben kapust cseréltünk, Szécsi áll tehát a kapunkban.

Szécsi gyorsan be is mutatkozik, az egyik orosz lövésnél nagyot kell nyújtózkodnia, szögletre ment. Utána szépen védekezve megszerezzük a labdát.

Hosszú keresztpasszok után Madaras majdnem kapura lő, amikor befújnak egy fórt. Így türelmesen megjáratjuk a labdát, majd Varga Dénes pimaszul, ütemtelenül a jobb felső sarokba lő (10:6).

Bundschuh Eriket kiállítják, Biros föléblokkolja Ryzhov-Aelnichev lövését.

A negyed közepén járunk.

Biros pont kapura lő messziről, amikor hátulról ráugrik egy orosz, így a lövés elég gyatrára sikerül.

Szecska faultoltatja a társakat, egészen addig, amíg Lusunov nem szabálytalankodik középen, így kontra után mi jövünk.

Kapufát lövünk.

Török Bélát kiállítják, Szécsi véd nagyot a hátrány végén.

Fáradnak az oroszok, a centerük már vissza sem úszott a magyar támadással. Így persze egy magyar védő is hátulmaradt vele. Zakirov próbálkozik messziről, Szécsi a végállomás.

Madaras megúszik, teljesen egyedül viszi a labdát Rastorguevre. Nem is hibázza el a ziccert a magyar balkezes (11:6).

Varga Dániel szerez hátul labdát.

Beadnak az oroszok középre, kiállítják Varga Dánielt, Zheltovskiy egy passz után laposan bevarrja (11:7).

A harmadik negyed után nincs már izgulnivalónk.

Kemény Dénes a harmadik negyed utáni szünetben csak azt kéri a játékosoktól, hogy hülyeségekből ne kapjunk gólokat.

Az utolsó ráúszást az oroszok nyerik, de hamar megszerezzük a lasztit.

Kis Gábor kap passz centerben, kapura csak gyengén tudja húzni, de így is szöglet lesz belőle.

Kapunk egy fórt, Madaras adja be a fához, érkezik Szivós és behúzza a rövidre (12:7).

Yurchik meglövi a negyedik gólját, előnyből. Neki ma megy a szekér (12:8).

Madaras ma kiválóan szolgál ki mindenkit, számolatlanul adja a gólpasszokat. Ezúttal Varga Dénesnek ad passzt, Dumi nem hibázik (13:8).

Bundschuht kiállítják, újabb gólt kapunk. Novoksenov a szerzője (13:9).

Az oroszok előnykihasználása piszok jó, egy akciógóljuk volt eddig, nyolcat fórból lőttek.

Madaras lő kapura előnyben, Rastorguev fölétornássza. A sarokdobás utáni helyzet kimarad.

Beadják az oroszok Lisunovnak, a centernek, aki kapura tudja lőni, Szécsi véd egy bravúrosat.

Kis Gábor kicselezi, megforgatja Khalturint, mire a következő ember szabálytalanul szereli, de a bírók nem fújnak semmit.

Nálunk Szécsi véd az aktió végén.

Kemény Dénes időt kér (2:54 van hátra).

Hárai ellen kontrát fújnak, nem sikerül a megbeszélt figura.

Ejtenek az oroszok, pontosan Szécsi kezébe.

Két perc van hátra.

Török Béla labdát kap, Szécsi ordít előre, hogy "Gyerünk Béla, lődd rá!". A fiatal magyar így is tesz, jó hatról, jó erősen belövi (14:9).

Stratan meglövi az oroszok tizedik gólját. Most már mindenki a meccs végét várja (14:10).