Magyarország-Olaszország - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.08.20.

Vodafone Kupa, 1. nap. Az ellenféllel legutóbb az ő hazai pályájukon játszottunk, Siracusában. Ott brillíroztunk, jó játékkal nyertünk. Reméljük semmi sem változott pár hét alatt.

A találkozó 19.00-kor kezdődik.

Az első mérkőzésen Németország 8:7-re legyőzte Spanyolországot.

Szécsi Zoltán fog kezdeni a kapuban.

Biros Péter sérülés miatt nem játszik, helyette Bátori Bence van beírva.

Szivós Mártont köszöntötték a szervezők, neki tegnap volt a szülinapja.

Kezdődik a mérkőzés!

Az olaszok nyerik az első ráúszást, Vodafone labdáért úsztak, amit aztán már a ráúszás után rendes játéklabdára cseréltek, ahogy az ilyenkor lenni szokott.

Az első támadást hamar meghiúsítjuk.

A mi első támadásunk is sikertelenül ér véget.

Szécsi véd, sarokdobás. Szoros emberfogásban védekezünk, egészen addig, amíg Kis Gábort, majd kicsivel később Szivós Mártont is kiállítják. A kettős fór végén Felugo eredményes (0:1).

Madaras pattint a bal szélről, fölé.

Három perc telt el, érdemi magyar akció még nem volt.

Kis Gábor kap egy passzt centerben, ketten ugranak rá, szabálytalanul szerelik ziccerben, ötméteres. A büntetőt Varga Dénes magabiztosan értékesíti (1:1).

Giacoppo lövi át a magyar védelmet (1:2).

Fiorentini kapura akar lőni, de Madaras blokkol. A labda a középvonalig pattan vissza, megint az olaszok jönnek. Nem sokáig, labdát szerez a magyar védelem.

Varga Dénes Hosnyánszkynak passzol, aki beadja a kapu elé. Kis Gábor nem tudja jól átvenni, víz alá viszi a labdát, kontra.

Az olaszok megint a blokkba lőnek, megint náluk marad a labda, végül Deserti ellen kontrát fújnak a bírók.

Hosnyánszky ad be középre, Kis Gábort Fiorentini szereli ziccerben, szabálytalanul, büntető. Hosnyánszky Tempestibe lő.

Török Bélát kiállítják, kicsit megjáratják a labdát az olaszok, végül Felugo középről elhajlásból kilövi a jobb alsó sarkot (1:3).

Kapunk egy fórt, kicsit passzolgatunk, majd Bátori Bence elenged egy szépen helyezett lövést a bal szélről (2:3).

Varga Dániel szerel látványosan a negyed végén.

A második ráúszást is az olaszok nyerik, simán hozzák el.

Gitto a támadóidő utolsó másodpercében lő kapura, a felső lécet találja telibe.

Hárai ellen fújnak büntetőt. Először gyorsan a blokkba lőjük, másodszorra megfontoltan passzolgatunk, a végletekig kijátszuk az ellenfelet, Bátori Bence a befejezőember (3:3).

Figlioli beledurrant a magyar blokkba. Három perc telt el a mérkőzésből.

Varga Dénesnek adják be a fához, Dumi pedig jó ütemben kiemelkedik és behúzza. Először vezetünk a meccsen (4:3).

A duda megszólalása után lőnek gólt az olaszok, így az érvénytelen.

Négy perc van hátra a nagyszünetig.

Desertit a visszaúszásnál állítják ki. Felúszunk, mire lövőhelyzet alakul ki, az olaszok kiegészülnek. Török Béla lövését Tempesti védi, de hozzánk pattan vissza a labda. Kis Gábor ellen kontra.

Sőt, Kis Gábort ki is állítják, még az olasz kapu előtt.

Felugo rálövi, a labda a blokkról hagyja el a pályát.

Egyenlítenek az olaszok két perccel a negyed vége előtt, Presciutti a gól szerzője (4:4).

Hosnyánszkyt kiállják, de kivédekezzük a hátrányt. 7:3 az emberelőnyös szituációk aránya az olaszok javára.

Madaras Norbert góljával megint nálunk az előny (5:4).

Presciutti lövését Szécsi védi.

NAGYSZÜNET

Fiorenti elhozza a labdát a harmadik ráúszásnál.

Egy perc eltelik úgy, hogy nem történik említésre méltó.

Varga Dánieltől elveszik a labdát kontrafault címén, Dani reklamál.

Madaras Tempestibe lő egy ígéretes helyzetet.

Szécsi véd egy ejtést.

Kapunk egy fórt, Fiorentinit állítják ki. Körbejáratás után Madaras majdnem elhagyja a labdát, de szerencsére megmenti az alapvonal előtt. Visszaadja Hosnyánszkynak, aki egy lóba után a beakasztja az olasz hálóba a léc alá (6:4).

Presciutti talál be emberelőnyből (6:5).

Varga Dániel 7-8 méterről gondol egyet, rálövi. Ennek az eredménye, hogy Tempesti a hálóból kotorhatja ki a labdát (7:5).

Jól blokkolunk a negyed közepén egy olasz akciónál.

Varga Dániel ismét távolról lő, ezúttal a lövés megakad a védelemben.

Két és fél perc még.

Hosnyánszky pattint a jobb szélről, Tempesti fölétolja, szöglet.

Felugo lő messziről fölé.

Egy perccel a negyed vége előtt Gittot kiállítják, Kemény Dénes időt kér.

Az olaszok elhozzák a labdát a negyedik ráúszásnál is, egyből időt kérnek, ugyanis az előző negyed végéről maradt még 7 másodperc egy magyar kiállításból. Így az olaszok fel tudnak állni, Fiorentini pedig értékesíti a fórt (7:6).

Madaras lő egy kapufát.

Hosi nagyon éles szögből viszi rá Tempestire, egy lövőcselt bemutat, de kicsúszik a kezéből a labda.

Madaras Norbert tanítani való gólt lő a szélről a hosszúba (8:6).

Aicardi góljával visszaáll a közte egy (8:7).

Öt perc van hátra a mérkőzésből.

Felugo ejt, az egész védelem és Szecska is elbambul (8:8).

Bertolit kiállítják, alaposan megjáratjuk a labdát, Hosnyánszky nem talál helyet középen, így kiadja a szélre Varga Dénesnek, aki éles szögből a kapufát találja el.

Jó blokkal védekezzük ki a következő támadást.

Három perc van a végéi

Hosnyánszky jó ütemben ad be a kapu elé robbanó Varga Dénesnek, aki egyből rácsavarja, fölé.

Hosi labdát szerez.

Varga Dénes próbálkozik az ötös vonalától védője mellől, Tempesti véd.

Az olasz kapitány időt kér.

Pillanatok alatt labdát szerzünk a kapunk előtt, előreadjuk Szivósnak, akit birkózik egyet a védőjével, akit így kiállítanak. Villámgyorsan felúsznak a csapatok, de az előnyünk kimarad.

Szerelünk a kapunk előtt, 13 másodpercünk maradt a végéig, Kemény Dénes egyből időt kér.

Góóóóóóól!! Varga Dániel elenged egy lövést középről, ami a kapu közepében landol. A közönség felállva tapsol. 6 másodperc van hátra (9:8).

Szivós Márton kipontozódik, de ez már semmit sem jelent.

MAGYARORSZÁG-OLASZORSZÁG 9:8