Nyögvenyelős győzelem, Madaras-parádé és újoncavatás az oroszok ellen

hozzászólás, 2010.07.22.

A mérkőzés eleje kísértetiesen hasonlított a tegnapi, görögök elleni találkozóra: Madaras góljával vezetést szereztünk, nem vezettünk többet az első negyedben. 7:7-tel fordultak a csapatok. A harmadik negyedben helyre állt a világ rendje, a végére azonban kieresztettünk. Egy góllal, de legalább nyertünk.  Holnap minimum négy góllal kell verni az olaszokat a továbbjutáshoz. A meccs összes gólja, valamint Kemény Dénes, Kis Gábor, Gábor Antal, Bátori Bence, Vörös Viktor és Madaras Norbert videónyilatkozata és sok fotó.

A siracusai torna második napján nincs más választása a magyar csapatnak, mint Oroszország magabiztos legyőzése. A tegnap esti hangulat alapján ez nem lesz könnyű, de csütörtök délben már mindenki bizakodó volt és fogadkozott.

Nem repestek az örömtől a magyar játékosok, akik vesztesen tértek vissza a szállodába szerdán este. Ráadásul folyton szembetalálkoztak legyőzőikkel, hiszen a görögök is ugyanott laknak (meg az oroszok, az olaszok és a kanadaiak). Mint az éjjel kitett videónyilatkozatainkból is kiderül, mindenki átérzi a szerdai vereség súlyát és kellő elszántsággal készül az esti újabb meccsre.

Mindenesetre késő este Biros Péter szűk körű baráti összejövetelre hívta a keretet, s a megbeszélésen nem volt jelen a stábtól senki. Részletek nem szivárogtak ki, az eredményt pedig ma este meglátjuk.

Csütörtök délelőtt videózás volt a program. Erről sem tudunk részleteket, de nem nehéz kitalálni, hogy görög tragédia szerepelt a műsoron.

Délben tartott edzést a csapat, majd csendespihenő következett.

Az orosz-magyar a mai program utolsó meccse, 20 órakor kezdődik és nem fogjuk tudni élőben közvetíteni.

A mai találkozóra Nagy Viktor nincs nevezve a három kapus közül, a négy kimaradó mezőnyjátékos pedig: Hegedüs Gábor, Marnitz Gergő, Mátyás Zoltán és Vörös Viktor.

18.30: Németország és az Egyesült Államok válogatottja bejutott az elődöntőbe.

19:10: Utánanéztünk, Bátori Bence még nem volt válogatott. Ha ma vízbe csobban, debütál. Szemünk rajta.

19:20: A másik érdekesség, hogy a most zajló görög-olasz meccs a negyedik negyed elején 7:7-re áll. Nekünk az a jó, ha a görögök nyernek. Ha az olaszok nyerik a mai meccset, akkor holnap nem elég simán megverni őket, számít a gólarány is (megelőlegeztük a mai, oroszok elleni magyar győzelmet).

19.40: A honosított Figlioli paradéjával 10:7 lett a vége, az olaszok nyertek.

19:48: Kis Gábor lovaglóizma a bemelegítésnél meghúzódott, 20 perccel a kezdés előtt. Helyette Vörös van nevezve. Ha Vörös vízbe száll, ő is debütál.

Első negyed után 3:3. Csak 1:0-nál vezettünk... Madaras góljával... (ismerős?!)... de ma nem az lesz a vége!

Félidőben 7:7 az állás. Már kettővel is vezettünk. Madaras Norbi 4 gólnál tart. Hosnyánszky kihagyott egy ötméterest, a kapusba lőtte. Vörös vízben volt, megvan az első válogatottsága. A szünetben Gergelyt Szécsi váltotta a kapuban.

10:7-re vezetünk három negyed után. Madaras sziporkázik, hat gólnál tart! Bátori is bent van, két újoncot avat(t)unk ma.

OROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 10:11 (3:3, 4:4, 0:3, 3:1)
Siracusa, Olaszország, v.: Balfanbayev (kazah), Koganov (azeri)
Oroszország: Ivanov  Khalturin 2, Yurchik 2, Ryzhov-Alenichev 2, Zheltovskiy 1, Antipov, Lisunov 1, Basik 1, Novoksenov, Vishnyakov, Odintsov, Agarkov 1, Rastorguev. Szövetségi kapitány: Sobchenko
Magyarország: Gergely - Bundschuh - Madaras 6, Varga Dénes 1, Vámos, Hosnyánszky 1, Bátori, Szivós, Varga Dániel 1, Biros 1, Vörös, Hárai 1, Szécsi (kapus). Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Gólok - emberelőnyből: 3/9, ill. 3/7
Gólok - ötméteresből: -/-, ill. 1/2
Kipontozódott: Basik, Hosnyánszky

A mérkőzés alakulása:

Madaras 0:1, Yurchik 1:1, Basik 2:1, Hosnyánszky 2:2, Ryzhov-Alenichev 3:2, Hárai 3:3
Agarkov 4:3, Madaras 4:4, Madaras 4:5, Varga Dániel 4:6, Khalturin 5:6, Lisunov 6:6, Zheltovskiy 7:6, Madaras 7:7
Varga Dénes 7:8, Madaras 7:9, Madaras 7:10
Ryzhov-Alenichev 8:10, Yurchik 9:10, Biros 9:11, Khalturin 10:11

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Hárai Balázs a második negyedben megsérült, csúnya rúgást kapott a bordájára. Mint Gábor Antal csapatorvos videónyilatkozatából olvasóink is megtudhatják, törés nincs, de makacs és fájdalmas sérülésből való gyógyulás vár Pufira.

A csoport:

Kanada-Németország 9:10 (2:2, 2:4, 2:3, 3:1) (Feltham 3, Graham 1 gólt lőtt)
Siracusa, Olaszország. v.: Margeta (szlovén), Severo (olasz)
Kanada: Randall - Kudaba 1, Vikalo, Bicari 3, Boyd, Robinson, Conway 1, Feltham 3, Graham 1, Dakic, Diggle, McElroy, Aleksis. Szövetségi kapitány: Jovanovic
Németország: Tcighir - Naroska 1, Robing 1, Real 1, Stamm M. 2, Politze 1, Bukowski, Schuler, Kreuzmann 1, Oeler 2, Schlotterbeck 1, Pickert, Schulz. Szövetségi kapitány: Stamm
Gólok - emberelőnyből: 3/11, ill. 4/12

Kazahsztán-USA 5:14 (2:2, 3:3, 0:4, 0:5)
Siracusa, Olaszország. v.: Dykman (kanadai), Kratochvil (szlovák)
Kazahsztán: Anissimov - Shmider, Gaidukov 1, Gubarev 1, Panfili 2, Pilipenko, Shakenov, Ukumanov, Zhilyayev 1, Rudai, Manafov, Fenochko, Demchenko. Szövetségi kapitány: Drozdov
USA: Moses - Varellas 2, Sharf 1, Tyrrell 3, Wright 1 rig., Alexander, Corcoran, Hopkins 1, Bailey 2, Hutten 1, Smith 1, Krumpholz 2, Stevens. Szövetségi kapitány: Schroeder
Gólok - emberelőnyből: 3/5, ill. 5/8
Gólok - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1

B csoport:

Görögország-Olaszország 7:10 (2:2, 1:1, 4:4, 0:3)
Siracusa, Olaszország.
Görögország: Tsalkanisz - Mylonakisz, Papadogkonasz, Miralisz 2, Delakasz, Foudoulisz I., Afroudakisz C. 1, Doskasz 1, Mourikisz 2, Miteloudisz, Gounasz, Kolombosz 1, Flegkasz. Szövetségi kapitány: Doumpasz
Olaszország: Tempesti - Luongo S. 1, Bertoli, Figlioli 5, Lapenna F., Felugo, Giacoppo, Gallo 1, Presciutti C., Fiorentini D., Deserti A. 2, Gitto N. 1. Szövetségi kapitány: Campagna
Gólok - emberelőnyből: 3/7, ill. 3/7
Gólok - ötméteresből: -/-, ill. 1/1

A csoportok állása az 2. forduló után:

A csoport: Németország, USA 6-6 pont, Kanada, Kazahsztán 0-0 pont.

B csoport: Olaszország 6 pont (22:12), Görögország 3 pont (18:18), Magyarország 3 pont (19:21), Oroszország 0 pont (15:23)

EGY KIS MATEMATIKA:

Holnap Görögország csapata Oroszország ellen játszik, mi az olaszok ellen meccselünk.

Ha jól tudjuk, így fest a jelenlegi helyzet, ez történhet holnap:

1. Ha mi nyerünk, a görögök döntetlent játszanak, vagy kikapnak Oroszországtól, továbbjutunk.

2. Ha a görögök nyernek, mi döntetlen játszunk, vagy kikapunk Olaszországtól, nem jutunk tovább a csoportból.

3. (ez a papírforma) Ha mi is nyerünk, és a görögök is nyernek, akkor három hatpontos csapat lesz.

Ebben az esetben:

3/a. Ha négy vagy több góllal verjük meg az olaszokat, a csoport első helyén végzünk, a második helyen az olaszok végeznek, mert elverték a görögöket.

3/b. Ha három góllal nyerünk, meccsnull van (ebben az esetben az olaszok hárommal verték a görögöket, a görögök hárommal minket, mi hárommal az olaszokat). Hogy ilyenkor mi van, egyelőre nem tudjuk biztosan, de valószínűleg a több lőtt gól dönt.

3/c. Ha egyel vagy kettővel nyerünk az olaszok ellen, akkor a három hatpontos csapat egymás elleni eredményeit tekintve mi húzzuk a legrövidebbet, hiszen nekünk lesz a három csapat közül a legrosszabb gókülönbségünk (ekkor csak az olasz, görög, magyar csapatok eredményei számítanak).

29 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs31965
2010.07.23. 10:25

Akkor adott a feladat: el kell verni az olaszokat legalább 4 góllal és visszaáll a világ rendje. :) Hajrá magyarok!

Tamás hozzászólása
Tamás31964
2010.07.23. 09:11

Kedves Szerk! Meg tudnátok kérdezni, hogy Rudai a kazah csapatban magyar származású-e? Köszönöm.

BT hozzászólása
BT31963
2010.07.22. 23:16

"Kis Gábor a meccs előtt, Hárai Balázs a második negyedben sérült meg." Nyilatkozta Kemény Dénes.

BT31962
2010.07.22. 23:13

+ "nem"

Chicago hozzászólása
Chicago31961
2010.07.22. 22:24

Ez kellett, remelhetoleg mostmar osszerazodik a csapat. Kedden hajnalban nagyon almosak voltak a tranzitban, s valoszinu a hoszu utazas is hozzajarult a gorogok elleni jatekhoz. Szep volt Norbi!

pmesi4  hozzászólása
pmesi4 31960
2010.07.22. 22:22

Szép volt fiúk! :) És sok sikert a holnapi meccshez!

sibajnok hozzászólása
2010.07.22. 22:04

az hagyjan, de mindegy, hogy mennyivel...

Egerfan hozzászólása
Egerfan31958
2010.07.22. 21:47

A lényeg, hogy nyertünk, lesz ez még jobb is. Holnap meg kell verni az olaszokat is.

2010.07.22. 21:26

Valami nem jo... 7-8 gol kellene legyen a ket csapat kozott. Remelem ez a mely pont nem sokaig tart. De hat... az Oroszokat meg a Kanadaiak is meg fogjak verni. Kasa, K Gergo, Varga T nagyon hianyoznak de az elso ket meccset nelkuluk is siman hozni kellett volna.

2010.07.22. 21:13

huhh,azért ez is szoros lett :S de legalább megvan! szép volt fiúk;)!!! szép volt Norbi!!

2010.07.22. 20:47

este megirjuk, elobb varjuk meg a magyar meccs vegeredmenyet.

2010.07.22. 20:46

Hajrá hajrá magyarok!

balzs31947
2010.07.22. 20:20

Tisztelt Szerkesztő! Megkérdezhetem, hogy miért lett volna nekünk jó hogy ha a görögök megverik az olaszokat? Így - megelőlegezve hogy a többi csapatot megverjük - még a csoport-elsőség is meglehet pontegyenlőség, és esetleg jobb gólarány esetén nem? (Remélem nem vagyok túl optimista :)) Hajrá magyarok!