Jug-Herceg Novi döntő a Jadranska Ligában - Megkezdődött a rájátszás Olaszországban

hozzászólás, 2010.05.06.

A Jadranska Liga elődöntőjében kikapott a Primorac Kotor, ráadásul a nagy rivális Herceg Novitól - ráadásul nagyon. A pénteki döntőben így nem lesznek érdekeltek Kiss Gergőék (a harmadik helyért nem is rendeznek meccset) az Adria Bajnoka címet a tavalyi győző, a Jug Dubrovnik próbálja megvédeni. Könnyíti a helyzetüket, hogy a tornának Dubrovnik ad otthont... Az olasz bajnokságban is megkezdődött a rájátszás, a két győzelemig tartó negyeddöntők első fordulója nem hozott meglepetést.

Jadranska Liga, Final Four, elődöntők

Jug Dubrovnik-Mladost Zágráb 10:9 (2:3, 3:2, 2:3, 3:1)
Dubrovnik, v.: Adzics (montenegrói), Stampalija (horvát)
Jug Dubrovnik: Vican, Vranjes 1, Boskovics 3, S. Sukno 3, Jokovics 1, Seman, Markovics, Buslje, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradovics 1, Nizics, Sutalo. Edző: Elvis Fatovics.
Mladost Zágráb: Brzica, Zsivkovics 2, Babics, Letica 2, Petkovics, Milakovics 1, Zubcsics, Martinics, Karacs, Muslim 3, Hinics, Buljubasics 1, Pavics, Loncsar. Edző: Emil Nikolics.
Gól - emberelőnyből: 5/8, ill. 3/7
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1

Jadran Herceg Novi-Primorac Kotor 12:6 (6:3, 2:2, 2:0, 2:1)
Dubrovnik, v.: Peris (horvát), Franulovics (horvát)
Jadran Herceg Novi: Scsepanovics, Sekulics, Bebics 1, Elez 1, Vukcsevics, Radovics 4, Janovics 1, Gojkovics, Ivovics 2, Zlokovics 3, Klikovac, Jokics, Percsinics, Tesanovics. Edző: Ivica Tucak.
Primorac Kotor: Radics, Drasko Brguljan 1, Crepulja, Petrovics, Trajkovics, Darko Brguljan, Kiss G. 1, Azevedo 1, Pavlovics, Milosevics, Csucskovics, Setka, Milics 1, Draskovics 2. Edző: Ranko Perovics.
Gól - emberelőnyből: 5/9, ill. 4/10
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 0/1

(Egyelőre nem tudjuk, hogy Steinmetz Ádám miért nem szerepelt a meccsen.)

Olasz bajnokság, rájátszás, negyeddöntők

Savona-Nervi 14:10 (4:2, 5:3, 4:3, 1:2)
(a Nerviben Nyéki két gólt lőtt)

Pro Recco-Bogliasco 19:4 (7:0, 5:1, 4:0, 3:3) (Benedek kétszer, a másik oldalon Fodor egyszer volt eredményes)

Brescia-Lazio 13:7 (3:1, 4:2, 3:3, 3:1)

Posillipo-Florentia 13:10 (2:1, 3:3, 4:3, 4:3)
(Varga I. Zsolt egy gólt lőtt)

A páros mérkőzések két győzelemig tartanak, az első meccsen az alapszakaszban magasabb helyen végzett csapat volt a pályaválasztó.

A szintén két győzelemig tartó elődöntőkben a Savona-Nervi meccs győztese a Posillipo-Florentia párharc továbbjutójával meccsel, míg a másik ágon gyakorlatilag biztosra vehető a Pro Recco-Brescia párosítás.

3 régi hozzászólás

Én hozzászólása
Én29249
2010.05.07. 21:25

hát elég gáz lenne, ha a Partizan kiejtené a "Szuper" Recco-t... mert papíron jóval erősebb a Recco bármelyik cspatnál a világon, a partizannal is... Tempesti, Kásás,Madaras, Benedek,Filipovic,Udovicic, Molina,Calcattera,Premus, Figlioli,Buric,Nikic 3 még egy rakat olasz válogatott.... minden poszton még a cserék is sztárok.... a Partizan azért ettől jóval gyengébb nevekből áll... szégyen lenne, ha kiesnének, de kicsit örülnék neki, mert akkor remélem, hogy a magyarok hazatérnének végre (de van egy olyan érzésem, h hamarabb menne haza a 3 szerb a partizanba, mint a 3 magyar magyarországra...sajnos...)

Tamás hozzászólása
Tamás29243
2010.05.07. 13:56

Szerintem a Primorac összekapja magát. Továbbra is Partizán-Primorác döntőt várok, és annak ellenére, hogy a Primoracnak drukkolok, a Partizánt látom jelenleg a legerősebbnek Európában, azaz szerintem ők nyerik a kupát. Persze a versenylónak a derbyn kell jól futnia - majd meglátjuk, de ha jól emlékszem, idén mindösszesen egy x-ük volt (az Egerrel), minden más mérkőzést megnyertek. A többi csapatnak voltak botlásai a szezonban.