Vasas-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.05.05.

A Szőnyi úton vagyunk, de párhuzamosan figyeljük az Eger-FTC meccs alakulását is. Ha a hazai csapatok nyernek, Eger-Vasas döntő lesz.

A találkozó 19.30-kor kezdődik.

18.50: Budapesten szakad eső, az uszoda tetőszerkezete pedig nem tegnap volt szigetelve, így a benti nyílászárókon befolyik a víz. A nagyobb baj, hogy a notebook is - némi túlzással - szemerkélő esőben állja a sarat. Ha megszakadna az élő közvetítés, akkor behalt a noti.

19.00: Elkezdődött az Eger-FTC. Szécsi szeme meggyógyult, ismét ő őrzi a hazai kaput.

Tekintve, hogy átfedés van a két elődöntő között, így zárójelben azt írom, ami Egerben történik.

(Egy perc sem telt el, Graham akciógóljával 1:0.)

(Fél perccel később Mátyás szabálytalankodik büntetőt érően. Az ötöst Biros Péter értékesíti - 2:0)

(Mátyás a második hibáját, az Eger az első fórját kapja, kimarad.)

(Kaptam áramot, az eső pedig elállt, így már nem csöpög fentről a víz.)

(Varga II. Zsolt góljával már 3:0.)

(A negyed utolsó percében Weszelovszky büntetőből dobott góljával zárkózik a Fradi - 3:1.)

(Szünet)

(Hárai értékesíti az hazaiak második előnyét - 4:1)

(A második negyed közepén Weszelovszky megszerzi saját, egyben csapata második gólját - 4:2)

(A következő támadás végén kiküldik a vendégek csapatkapitányát, Steinmetz Barnát, Graham pedig értékesíti a fórt - 5:2)

Kiszelly és Marjay vezetik a Vasas-Szeged meccset. Előbbi megkérte Dumit a csatakiáltás előtt, hogy a medence alján beragadt labdatartót bányássza elő. Dumi hosszasan búvárkodik, de nem jön össze.

19.30 - Kezdődik a Vasas-Szeged mérkőzés!

A Szeged nyeri az első ráúszást.

(Véget ért a második negyed, félidőben 5:2)

Hosnyánszky könnyedén levadássza a vendégek beadását. Repül a passz Varga Dénesnek, aki ziccerben kapja a passzt, majd laza mozdulattal átíveli Baksán, a labda a bal alsóban landol (1:0).

Hosnyánszky a jobb szélről, de egész jó helyről lőhet: pattint, fölé.

A Szeged igen hamar elveszíti a labdát.

Lefordul a Vasas. Kis Gábor hagyja ott védőjét a bal szélen, Varga Dénes pedig érkezik középen, kapja a passzt Kicsitől, átveszi, egy lábtempó után beteszi Baksa mellett (2:0).

Vindisch révén szépít a Szeged (2:1).

Két perc telt el.

Hosi próbálja átlőni a védelmet, a labda megpattan és megáll a képzeletbeli gólvonalon.

Nagy Viktor első védése után a kapus nevét skandálja a közönség.

Kis Gábor belelövi a blokkba.

Lehmann centerezik Molnárnak, aki átveszi majd a rövid sarokba passzolja (2:2).

Kontrát fújnak a Vasas ellen.

Somogyi lövi fölé, Kiszelly szerint Nagy Viktor beleért, sarokdobás. Papesz csavar gyönyörű mozdulattal a bal szélről, Nagy Viktor bravúrral védi.

Hosnyánszky bivalyerős lövésénel a vendégek kapusa tehetetlen. Akciógól (3:2).

Kiszorítja a Vasas a Szegedet, távolról lőnek, szöglet, amely után Somogyi szabálytalan, így kontra után jöhet a Vasas.

Takács már süllyed, úgy lövi kapura, a labda épp elcsúszik a vízen Baksáig.

(Eltelt fél negyed Egerben gól nélkül.)

Vindisch másfél perccel a negyed vége előtt egalizál (3:3).

Kis Gábor ellen kontra.

Somogyi túl hosszan ad be, megszerzi a labdát a hazai védelem.

Hosi lövi kapura messziről, Baksa megfogja. A Vasas már úszik vissza, amikor Decker ellen szabálytalankodnak, kontra. Kis Gábornak centereznek, három védő ugrik oda és megszerzik a labdát.

(Felthamet állítják ki, Godova Gábor időt kér.)

(Tóth Márton kihagyja az időkérés utáni helyzetet.)

(Ebben a negyedben még nem születt gól, nagy birkózás és sok úszás van.)

A Szeged nyeri a második ráúszást is.

(Georgescut kiállítják, Gerendás időt kér. Az időkérés után sikerül végigjátszani a figurát, Biros a befejezőember - 6:2).

Fórban a Vasas, szárítják a labdát a hazaiak, végül Varga Dénes varrja be kegyetlen erővel (4:3).

(Tóth Márton akciógóljával zárkózik a Fradi - 6:3)

Katonás és Varga Dénes passzolgatnak hátul, közben egy kiállítás a kapu előtt. Varga Dénes bombaformában van, újabb gólt szerez (5:3).

(Véget ért a harmadik negyed Egerben.)

Blokkol a Vasas védelme, három perc telt el a negyedből.

Hosnyánszky próbálkozik egy távoli lökettel, Baksa tenyerén csattan a labda.

Nagy Viktor jó ütemben jön ki a kapujából és labdát szerez.

Vöröst próbálják megjátszani középen, esélye sincs ennyi védő gyűrújében.

Előnyt kap a Szeged, Katonást küldik a ketrecbe. Busila értékesíti a fórt (5:4).

Létay bal szélről, bal kézzel célozza a rövid sarkot. A kapufát találja el, de onnan a kapuba pattan a labda (6:4).

(Balatonit kiállítják, Graham ellen kontra az előnyben.)

Papeszt kiállítják támadásnál, mert üt a víz fölött. Közben Katonás és Török összeverekednek, a hazai kispad egy emberként reklamál. Kásás Zoltán sem marad ki, de ő kap egy sárga színű lapot is.

Somogyi szabaddobásból ellövi, Nagy Viktor rossz ütemben lepkézik.

Kis Gábor ellen kontrát fújnak, ő szótlanul kinéz a bírókra, majd úszik vissza.

Baksa rosszul indít, ilyet is ritkán látni.

(Megúszik az Eger, Kovács Gábor belövi a ziccert - 7:3.)

Varga Danit kiállítják, Török Béla a bal szélről kapufát pattint.

Megint kettővel megy a Vasas. Na ki lőtte a gólt? Igen, Varga Dénes (7:5).

Utolsó percen belül vagyunk.

Varga Danit küldik ki, rövid időn belül ez a második hibája a hazai csékának. Most is bal oldalról lövi el a Szeged, Somogyi labdája utat talál a kapuba (7:6).

Dumi ejt a negyed végén, de igencsak messziről, mert lejárt volna a támadóidő.

NAGYSZÜNET

(Tóth Márton előnyből szépít - 7:4).

(Három perc van hátra a meccsből, Máthét kiállítják, Gerendás időt kér.)

(Varga II. Zsolt kihagyja az időkérés utáni emberelőnyös helyzetet.)

(Bárány akciógólja után kijelenthetjük, hogy az Eger már kvalifikálta magát a döntőbe. - 8:4)

(Az utolsó perc kezdődik.)

A harmadik ráúszásnál Vindisch hajszállal, de elhozza Varga Dénes elől.

Kontra Vindish ellen.

Előnyt kap a Vasas, Kovács Robi egészen hosszasan lóbálgat a jobb szélen, többször is úgy tűnik, hogy be akarja adni. Közben persze közelebb araszol, hirtelen kapura fordul és belövi (8:6).

Nagy Viktor jól jön ki, labdát szerez.

Vindischt kiállítják, Földi László időt kér.

(Még egy szépítő találat belefér a végén, Balatoni akcióból eredményes - 8:5).

(VÉGE AZ EGER-FTC MÉRKŐZÉSNEK. A VÉGEREDMÉNY 8:5. EZZEL AZ EGER BEJUTOTT A BAJNOKSÁG DÖNTŐJÉBE.)

Járatja a labdát a Vasas, Hosi lövi el végül, Baksa hatalmas bravúrral hárít, de a Vasasnál marad a labda. Kiegészül a Szeged, még egy néhány passzig járatja a labdát a piros-kék gárda, majd Varga Dénes lő egy kapufát. A visszaúszásnál kiállítanak egy hazait, most Kásás Zoltán kér időt.

Török Béla leghátsó emberként magasra emelkedik ki, majd iszonyat erővel, lefelé lőve a labdát belövi a jobb alsó sarokba (8:7).

Közben súgnak nekem jobbról, hogy 6/7 az emberelőnyös kihasználása a Szegednek.

Kiállítanak egy szegedit. Az egyik bíró még azt mutatja, hogy hányas számú játékos van kiállítva, miközben a másik már a gólszerzőt. A gól szerzője a tizes, aki nem más, mint Varga Dénes (9:7).

Hatalmas bravúrral védi Nagy Viktor Papesz lövését. A sarokdobás után ismét Molnár Tamás próbálkozik, ezúttal sikerrel (9:8).

Nagy ívű passzokkal játszik elöl a Vasas. Varga Dániel vállalja el végül a lövést, Baksát és a Szegedet a kapufa menti meg.

Takácsot állítják ki, túljátsza a fórt az Szeged, pedig már-már üresen tátongott a kapu... Földi László közben sárga lapot kap, reklamálja a kiállítás jogosságát.

Két perc van még a harmadik negyedből.

Nagy helyzetet hagy ki a Vasas, lövése száll éppen fölé.

"Mocskos csaló!" - Ezt skandálják a hazai drukkerek, amikor fórt kapnak.

Kásás Zoltán időt kér.

Az időkérés után kis híján elveszíti a labdát a Szeged, de végül Török Béla megkaparintja, majd átlövi a védelmet! Egál! (9:9).

Most a Vasas játszik előnyben, Hosi rálövi a labda lepattan a gólvonalon vagy mögötte. Innen ezt nem látom, de a játékosok veszett mód reklamálnak.

Nagy Viktor labdát szerez hátul, de valami teljesen érthetetlen ok miatt kontrát fúj másodperccekkel később a játékvezetői duó.

Egy gyors támadásra van még idő. Valamit fújnak, de tökre nem értem, hogy mit.

Az egész Vasas reklamál, Földi László hívja az övéit a megbeszélésre, de Hosnyánszky és Nagy Viktor még hosszasan kérdőre vonja a játékvezetők ítéleteit.

Kicsit most kicsúszott a bírók kezéből a meccs.

Méhes Jenő a szünetben idejön reklamálni a zsűriasztalhoz, úgy távozik, hogy felmutatják neki a piros lapot. Távozáskor még megtapsolja a zsűrit és Kiszellyt.

Paraszthajszállal, de a Szeged nyeri a negyedik ráúszást is.

Varga Dániel labdát szerez, majd visszaadják a labdát a Szegednek, aki ezután rosszul adnak be.

Kis Gábor büntetőt harcol ki.

Az ötöshöz Katonás áll oda, nagyon feszült az egész stadion. Kiszelly még borzolja a kedélyeket, arrébb küldi a kék sapkás játékosokat. Katonás nemhogy kihagyja, de a kaput sem találja el!

Nagy Viktor jól mozdul ki, Papesznak akartak centerezni.

Katonás ziccerbe kerül, Baksa eszméletlen bravúrral véd.

Létay blokkol egy lövést, marad a labda a Szegednél.

Török Béla 8-ról lövi el, Nagy Viktor belepiszkál, így kapufa.

Öt és fél perc van hátra.

Kis Gábor szabaddobásból próbálkozik, fölé megy.

Juhász úszik fel a jobb szélen, hátraadja, Papesz a leghátsó ember. Ő lövi el, pattint, de fölé.

Újabb Vasas-akció marad ki.

Az ellentámadásnál mellépuffant egy szegedi.

Nagy Viktor szól többször, senki sem kéri a labdát. Végül Létay átveszi, kicsit megjáratja a csapat a labdát, majd Katonás vállalkozik a bal szélről. Ezúttal nem hibázik (10:9).

Szűk négy perc még.

A Vasasnál négy olimpiai bajnok van a vízben. A Szegednél egy.

Török Béla eszméletlen nagy gólt akaszt pattintásból a bal ficakba. Védhetetlen volt (10:10).

Három perc van még hátra.

Decker combig kiemelkedik, minden erejét és dühét beleadja a lövésbe, átlövi a védelmet, majdnem kiszakad a háló is (11:10).

Katonás és Varga Dénes szerelnek a kapu előterében. Hogy kit, azt nem látom, mert a víz alatt van.

Varga Dénes szabaddobásból három védő kezei között is el tudja lőni, a kapufán csattan a lövés.

Még két perc.

Kontra a Szeged ellen, Vindisch volt szabálytalan.

Vindisch dühében levadássza a passzolgató Vasas egyik ívelését.

Az utolsó perc kezdődik.

Nagy Viktor fog meg egy távoli lövést.

Húzza az időt a Vasas, 17 másodperce maradt a Szegednek támadni.

Kiszorítják a Szegedet, mégis marad idő 2 másodperccel a vége előtt egy szabaddobásra. Komlósin már sapka sincs, mindent belead, rálövi, bemegy! (11:11).

VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK

HOSSZABBÍTÁS KÖVETKEZIK. KÉTSZER HÁROM PERC. DÖNTETLEN NINCS, A MECCSNEK MINDENKÉPPEN EL KELL DŐLNIE. HA EZUTÁN IS MARAD AZ IKSZ, BÜNTETŐK KÖVETKEZNEK.

A Vasas hozza el a labdát.

Kis Gáborról kiállítják az embert (Komlósi ezzel kipontozódik), Hosnyánszky a jobb szélről belövi (12:11).

Varga Pepe fején nincs sapka. Ő passzol Juhásznak, aki tovább Töröknek, ő lövi el, Nagy Viktor kiüti. Az ismétlés is Török Bélájé, ez is kimarad.

Katonás ellen kontra. Földi László már csak legyint.

Még egy perc ebből a félidőből.

Molnár Tamás egyenlít (12:12).

Kis sapkaigazítás, addig szusszanhattak a játékosok.

Vannak olyanok egyébként, akik szinte végig a vízben voltak eddig: Varga Dénes, Molnár Tamás pl.

Újabb kontra a Vasas ellen.

Török ad be középre, Nagy Viktor jól jön ki a kapuból. Somogyit még a visszaúszásnál kiküldik a ketrecbe, Földi László időt kér.

Varga Dénes kezéről lecsúszik a labda, igencsak fölé megy.

VÉGE A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJÉNEK

Markovits László is megjelent a medence partján, egyelőre nem csinál semmi említésre méltót, de eddig nem volt itt.

Katonás és Török úszik a labdáért, előbbi hozza el.

Decker ijeszthet, visszapasszol Hosinak, aki megint neki adja. Decker magasra kirúgja magát, ellövi, bőven fölé.

Kontra a Szeged ellen, Papesz nagyon mérges.

Varga Dani elhajlik a bal szélen, úgy lövi kapura, Baksa jól fogja a jobb alsó sarkot.

Papesz pattint, kb. 30 centivel a kapu fölött hagyja el a labda a játékteret.

Másfél perc még.

Baksa véd nagy bravúrral, miközben az utolsó percen belülre lépünk. Kásás Zoltán időt kér.

(A hosszabbítás alatt újabb 1-1 időkérés illeti meg a csapatokat.)

Vindisch passza repül Molnár Tamásnak, kontra.

Földi László időt kér.

Kásás Zoltán azonnal rohan középre, reklamálja, hogy nem lehet időt kérni, mert Földi már kért a hosszabbítás során. Kiszelly mondja neki, hogy áthozhatja a rendes játékidőből, ott pedig a Vasas edzője csak egyszer kért időt.

Fórt kap a Vasas, 10 másodperc van hátra, Katonás éles szögből az utolsó másodpercben ellövi, Baksa megfogja.

Szól a duda, Papesz odaüt valakinek, cserével végleg kiküldik.

VÉGE. BÜNTETŐPÁRBAJ KÖVETKEZIK

Varga Dániel - félmagasan balra, Baksa vetődik, kivédi!

Kiszelly kioszt egy sárgát a szegedi kispadnak. Hogy kinek, azt nem tudom.

Török Béla - középre, Nagy Viktor nem mozdul, kivédi!

Hosnánszky Norbert - jobb alsóba lövi, Baksa balra mozog - 1:0

Vindisch - ő is középre lövi, talán kicsit jobbra, Nagy kivédi!

Varga Dénes  - jobb felsőbe 2:0

Juhász Zsolt - magabiztosan. 2:1

Katonás - középre lövi, laposan, Baksa kivédi!

Ágner - kapufa!

Kis Gábor - jobbra lövi, Baksa balra megy. 3:1

Kis Gábor csókokat dobál a közönségnek.

VASAS-SZEGED 15:13

A VASAS IS BEJUTOTT A BAJNOKSÁG DÖNTŐJÉBE!

38 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs29379
2010.05.09. 10:18

Az a szegedi verés tényleg nem volt semmi, de a vasas és az Eger is 3 meccsen hozta az elődöntőt, a harmadik meccsen pedig az Eger simán nyert, a vasas meg ötméteresekkel.

jozsi47 hozzászólása
jozsi4729267
2010.05.08. 13:43

Ha nem tévedek a Vasas nem kapott ki az elődöntőben.Sőt saját pályáján verte agyon a Szegedet. Az Eger meg kikapott egy a Szegednél némileg gyengébb Fraditól.

balzs29241
2010.05.07. 13:37

Szerinted.

jozsi4729236
2010.05.07. 09:07

A Vasas nyögve hozta a kötelező döntőbe jutást? Szerintem simábban hozta,mint az Ege r.

jozsi4729178
2010.05.06. 10:48

Persze a Dumi a hibás. 2 éve meg az elődöntőben biztos a Kovács Robi volt a hibás amikor olyat bevert neki a dr.Molnár,hogy 2 nappal később is zúgott a füle. Mindig az a hibás aki kapja az ütést ugye?

RioF hozzászólása
RioF29169
2010.05.05. 23:54

Okoska Te sepregess a saját portád előtt inkább!:))Ti mit tettetek le az asztalra??Eg yrém könnyü csoportból még tovább mentetek,aztán a Partizán bohócot csinált belőletek!!:))A kupa ciuccli itthon.És most meg a Szegednél is gyengébb fagyit sikerült 3-1 re hoznotok!Erre vered magad??Lehet neked is kéne a pszihológus segitsége???!!!Az olimpiai bajnokok is emberek,és Ők is tudnak gyengébben játszani!De tudod mit?Majd a vihar után számoljuk a csirkéket!!:))Bizzatok benne,hogy a gyökér Kiszelly minél több meccset vezessen,mert az jó nektek! Hajrá Vasas!

anakin hozzászólása
anakin29164
2010.05.05. 22:03

Jó lenne látni a gólokat! Nyilatkozatokat! A legjobban a meccs végén, a végleg cserés kiállítás érdekelne!

Géza hozzászólása
Géza29163
2010.05.05. 21:59

Nagy izgalmak után nagy-nagy öröm!!! Gratulálunk a Vasasnak!!

Socio hozzászólása
Socio29162
2010.05.05. 21:55

Hagyjuk már ezt a szép volt vasast.. A jelenlegi válogatott krémjével alig képes megverni 'otthon' egy vicckategóriás szegedet. Európában ismét leégtek,a hazai bajnokságot még nagy nehezen behúzhatják a tizenéveseink ellen, pszichológusi segítséggel.. Ennek a csapatnak hengerelnie kellene, ehhez képest évről évre mélyebbre süllyednek. Ehhez lehet gratulálni.

anakin29161
2010.05.05. 21:46

A mérkőzést nem láttam, de az biztos hogy Varga Dénes mindent megtehet a magyar obI.-ben! Az meg hogy te ilyen kijelentést tegyél egy 3 OLIMPIÁN NYERT emberről az minősíthetetlen! A Vasas bent van a döntőben. Megnyugodhat mindenki! Hajrá Szolnok!

bogyo hozzászólása
bogyo29160
2010.05.05. 21:31

fogadjunk megint Dumi mocskoskodott és azért borult el Papesz. Tiszta szégyen, hogy a TV nem közvetíti, iphonon guvadt szemmel nézte az egész csapat edzés után az eseményeket.....Szép volt Szeged, de három büntetőt kihagyni...

Najó hozzászólása
Najó29159
2010.05.05. 21:18

Molnár rosszkor fegyelmezetlenkedett, nagy szükség lett volna rá a büntetőknél! Amúgy, le a kalappal a szezonbéli teljesítménye előtt! A Szeged idei évét jól tükrözi ez a meccs: nagyot küzdöttek, ám a végén hiányzott az összpontosítás! Sok ilyen meccse volt a csapatnak, de gratula, amit a Vasas ellen többször mutattak! Kár a hazai meccs(ek)ért! A Vasas hozta a kötelezőt (nyögve), döntőben van. Hajrá Magyarok! Hajrá Eger!

Zsoci hozzászólása
Zsoci29158
2010.05.05. 21:17

Szép volt VASAS! Kb egy bajnoki döntőhöz illő meccs volt. Papeszt meg nem kéne szidni azért, nem láttuk a szitut, Dumit is kiállították már ilyenért. Az Eger legyőzéséhez meg nagyon oda kell tenni magát a Vasasnak.

invirtita hozzászólása
2010.05.05. 21:15

basszus és ezt a meccset pont nem közvetítette senki... Jó paprikás lehetett a hangulat. Grat a Vasasnak, majd a Fradi ellen...

AlonSolya hozzászólása

Gratulálok a Vasasnak!! Kár hogy nem láthattuk!!!!

Tyúk hozzászólása
Tyúk29155
2010.05.05. 21:14

A mai napom egyetlen pozitív eseménye... Ezért már megérte reggel kimászni az ágyból :D Hajrá Vasas!

aknatloz hozzászólása
2010.05.05. 21:13

Gratulálok a Vasanak! Szép volt fiúk! 3 olimpiai cím ide - DR a név előtt oda, Molnár Papesz megint bebizonyította, hogy mekkora korlátolt bunkó állat! HAJRÁ VASAS

Róma2009 hozzászólása

Gratulálok a Vasasnak! A döntőben pedig HAJRÁ ANGYALFÖLD!

Bodza hozzászólása
Bodza29152
2010.05.05. 21:11

Vasaaaaaas:)

Socio29151
2010.05.05. 21:05

7,90-et. Vicc,ebben voltam a legbiztosabb.

turkics hozzászólása
turkics29150
2010.05.05. 21:03

akkor ha nyer a Szeged a Molnár Tamás kiszáll a sorsdöntő meccsről?

Moulin Rouge hozzászólása

Jééézusom mekkora meccs..... a VASAS győzni fog:)))

zzzz hozzászólása
zzzz29148
2010.05.05. 21:02

akkor mégint időt kért?

Najó29147
2010.05.05. 20:55

Hú, ez nagy meccs! Szerintem a Vasas győz, de nagyon szurkolok a Szegednek!

2010.05.05. 20:48

Tisztelt vlv stáb, szerintem e közvetítés nélkül most a végrendeletemet írnám, bár így is szívinfarktus közeli állapotban vagyok. Szóval hálás köszönet!

2010.05.05. 20:47

Talán mellőzni kéne ezt a stílust... nem ide való!

zzzz29141
2010.05.05. 20:45

ja és köszi vlv!!!

Najó29140
2010.05.05. 20:43

Most sajnálhatják a szegediek az otthoni meccset!

turkics29139

lehet más is fogadott?

zzzz29138

hogy bassza meg az rtlklub!!!

turkics29137

jót tenne egy vidéki döntő. jövőre pedig hajrá fradi, angyalföldről turnusban jönnek a játékosok, a kicsi, a nagy, a hosi, meg az ádám :D

Socio29136
2010.05.05. 20:42

Hogy szopjon le a Vasas. Egyszer fogadok rájuk,persze hogy nem nyernek. Áá,tököm kivan.

2010.05.05. 20:26

GYERÜNK VASAAAAAS! Most nem szabad leengedni!!

kathleen hozzászólása
2010.05.05. 19:55

Szerintem így is teljesen érthető a közvetítés.

Patriot hozzászólása
Patriot29133
2010.05.05. 19:44

Eger-FTC 1.negyed: 2.negyed: 3.negyed: 4.negyed: Vasas-Szeged 1.negyed: 2.negyed: 3.negyed: 4.negyed: Így lehet átláthatóbb lenne,de lehetne külön postot is csinálni!Nem össze-vissza zárójelezni!