FTC-Eger - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.04.28.

A párharc második mérkőzése. Amennyiben az Eger nyer, már döntős és a páholyból figyelheti a Vasas és a Szeged csatározását.

A találkozó 19.00-kor kezdődik.

Javában tart a másik elődöntő, a Szeged-Vasas párharc.

Szűk tíz perc van hátra a kezdésig, tart a bemutatás. Az uszodában nagyon kevés néző van, ha megerőltetném magam, a kezdésig simán össze tudám számolni.

Kezdődik a mérkőzés!

Az Eger megnyeri az első ráúszást.

Biros passzol Grahamnak, aki beejti középre, Bárányt azonban szorosan fogják, mire lesz szabad keze, elviszi egy másik védő.

Gyorsan visszaszerzi az Eger. Ugyanolyan gyorsan ismét elveszítik Birosék.

A mérkőzés első emberelőnyét a Fradi játszhatja. Passzolnak hármat-négyet, végül Weszelovszky szerez gólt (1:0).

Bárány lövését Jászberényi csak szögletre tudja menteni. A sarokdobás után Hegedüs kiadja a szélre Felthamnak, a mostanság jó formában lévő kanadai két lóba után belövi a hosszúba (1:1).

Előbb Valics, majd Jászberényi véd egyet.

Weszelovszky váratlanul ejt, a labda a bal alsó sarokban landol (2:1). Akciógól.

Most tartunk a negyed közepén.

Babaytól indul körbe a labda, végül a vállalkozó kedvű Weszelovszky lő kapura. Mellé.

Godova Gábor jelezte a csapatának, hogy ha a lehet, ne forduljon le az Eger.

Erdélyi szerez labdát.

Bundschuh pontatlanul ad be, pontosan a hazai védők közé.

Megkapja az Eger az első előnyét, Tóth Bencét állítják ki. Erdélyi a kapu elé robbanó Varga II. Zsoltnak passzolna, de befújják a két métert.

Valics véd két egészen nagyot. Előbb Babay szélről leadott lövését paskolja a mezőnybe, majd Balatoni lövését fogja a vendégek kapusa.

Az Eger elrontja az utolsó támadást. A negyed végén Weszelovszky lövi el messziről, Valicsnak rutin.

Közben véget ért a Szeged-Vasas 200 km-rel odébb. A Vasas alaposan megverte a Szegedet, 3:10 a végeredmény. Érdekesség, hogy a Vasas első nyolc gólja akciógól volt. A képlet így most az, hogy ha nyer a Vasas jövő szerdán Budapesten, akkor döntős. Ha nem nyer, akkor lesz még egy mindent eldöntő összecsapás.

Másodszor is az Eger hozza el.

15 másodperc alatt elveszíti az Eger a labdát, lefordul az FTC, Georgescu góljával már közte kettő (3:1).

Tóth Márton leghátsó emberként enged el egy lapos lövést, amely utat talál a hálóba az összes védő és a kapus keze alatt (4:1).

Jászberényi véd nagyot.

Gerendás kezd ideges lenni, kiabál egy kicsit, hogy végre összejöjjön a szoros emberfogás.

Össze is jön, labdát szerez az Eger.

Jászberényi ismét nagyot ment.

Hoppá. Pont az órára pillantottam (pontosan a negyed közepe van), amikor azt hallom, hogy örül a maroknyi Fradi-drukker. Weszelovszky szerez újabb gólt, négyre hízik a hazai előny (5:1).

Az mutatja a bíró, hogy Hárai víz alá vitte a labdát. Újabb hevesi lehetőség marad ki.

Kontra után támadhat az Eger.

Egri emberelőny, Hárai teszi veszi az alapvonaltól középre, Varga II. Zsolt átveszi és egyből belövi (5:2).

Két és fél perc van a félidőig.

Hegedüs és Bundschuh szereznek együttes erővel labdát.

Varga II. Zsolt kap egy passzt középen, befordul, visszahúzzák, vitathatatlan büntető. Kevin Graham hajtja végre az ítéletet (5:3).

Tóth Mártont próbálja megjátszani Weszelovszky. Három egri védő ugrik a passzra, Marcinak esélye sincs.

Fórt kap az Eger, melynek végén Graham lő egy bődületesen nagy kapufát.

Varga II. Zsolt blokkol fontos pillanatban.

Erdélyi nem figyeli az órát, ami lejár, miközben azt nézi, hogy kinek kéne passzolnia.

NAGYSZÜNET

Harmadszor is megnyeri a labdáért úszást az Eger.

Utána elveszítik, majd visszaszerzik. Volt már ilyenre példa ma.

Binder lő, a blokkban megakad a löket.

Feltham összeszedi a második hibáját. Tóth Márton lövi el középről, alig, de mellé.

Hegedüs elöl elveszíti a labdát, de mutatja, hogy szerinte szabálytalanok voltak vele szemben.

Tóth Marci szabaddobásból lövi telibe a hozzá közeli blokkot, de visszapattan a Fradihoz. Ezt egy rossz hazai beadás követi.

Biros jobb szélről, éles szögből próbálja bevenni Jászberényi kapuját, kevés sikerrel.

Varga II. Zsolt jól blokkol hátul.

Binder rosszul ad be Báránynak.

Most járunk a negyed közepén.

Babay leghátsó emberként kísérletezik, a kapuig nem jut el a lövés, talán Hegedüs blokkolt.

Jászberényi véd nagyot a túloldalon. Amíg felúszik a csapata, kicsit konzultál a kispaddal.

Fórt kap a Fradi, Godova Gábor azon nyomban időt kér.

Nem volt hasztalan az időkérés, ugyanis utána Georgescu értékesíti az emberelőnyt (6:3).

Mátyás blokkol Varga II. Zsolt elől egy ígéretes asszisztot.

Hárait próbálják megjátszani középen, a védelem szerel.

Kontra a Fradi ellen.

Egy perc van hátra a negyedből.

Előnybe kerülnek a vendégek, alaposan megjáratják a labdát, Biros beadását Kovács Gábor még a kapufára húzza, a kipattanó azonban Hárai elé kerül, aki nem hibázik (6:4).

Mostantól minden eltelt másodperc - és minden gól - különösen nagy értékkel bír a Fradi számára.

Az Eger negyedik alkalommal is megnyeri a ráúszást, kicsit később elveszítik a labdát.

Felthamnak bevernek egyet víz fölött, Czigányt cserével végleg kiállítják. Gerendás György időt kér.

Graham labdát veszít a fór közben.

Steinmetz Barna nagyon nyugodtan viszi fel a labdát, kijátszák a támadóidőt. A végén ejtés, Valics könnyedén levadássza.

Mátyás szerel hátul, két perc telt már el.

Tóth Márton centerezik Mátyásnak, aki kapura tud pöckölni, de Valics megfogja.

Mátyást kiküldi, Feltham bal szélről, éles szögből Jászberényibe lövi.

Kereken öt perc van hátra.

A Ferencváros támadóideje most lejár, nem sikerül lövésig jutni.

Biros ad be Báránynak húzásra, kiemelkedik egy fehér sapkás kéz a semmiből és leszedi a passzt.

Balatoni távolról, de nagyon erősen lő kapura, Valics nagyon nagyot véd.

Négy perc még.

Bundschuh úgy 6-7 méterről kiemelkedik, majd méterekkel a kapu mellé lő.

Labdát szerez az Eger, Gerendás mester kikéri második idejét. (3:19 a hátralévő idő).

Georgescu letámadja Erdélyit az alapvonalnál, labdát szerez, a bírók nem fújnak.

Georgescu rálövi, Valics beleér ugyan, de csak beljebb tudja segíteni a labdát (7:4).

Jászberényi az Eger-akció végállomása.

Tóth Marci megvárja szépen, hogy leteljen a 30 másodperc, ellövi a végén.

Másfél perc van hátra, fórt harcol ki Hárai, villámgyors passzok, Kovács Gábor belövi (7:5).

Egy perc van hátra. A Fradi látványosan húzza az időt, ami természetesen nem meglepő.

Szerelnek az egriek, gyorsan felúsznak, kis kavarodás után Graham lő kapura, a labda a vízről a felső lécre pattan.

Néhány másodperc marad, nincs már izgalom.

FTC-Eger 7:5

A párharc állása 7:4. Következő meccs jövő hét szerdán, Egerben.

FTC-Eger (2:1, 3:2, 1:1, 1:1)
Népliget, v.: Marjay, ifj. Juhász
FTC: Jászberényi - Máthé, Mátyás, Babay, Balatoni, Tóth M. 1, Tóth B., Georgescu 3, Steinmetz B., Czigány, Weszelovszky 3. Edző: Godova Gábor
Eger: Valics - Sántavy, Erdélyi, Graham 1, Bárány, Kovács G. 1, Hegedüs, Varga II. Zsolt 1, Feltham 1, Binder, Bundschuh, Hárai 1, Biros. Edző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 1/3 , ill. 2/8
Gól - ötméteresből: -/- , ill. 1/1
Kiállítva - cserével végleg: Czigány (25.p.)

6 régi hozzászólás

matehun hozzászólása
matehun29071
2010.04.28. 21:05

Akkot nem lett volna 5:1nél akkora bírói hátszele az Egernek.

Najó hozzászólása
Najó29069
2010.04.28. 20:02

Szerintem csak szimplán bénák voltunk. Gratula a Fradinak. Összehoztak szerdára egy jó meccset. Hajrá Eger!

Rolling hozzászólása
Rolling29068
2010.04.28. 19:59

A korábbiak alapján nehéz elhinni, hogy a Fradi hirtelen megtáltosodott. Lehet, hogy az Eger nem akar meccs nélkül várni a döntőre, és inkább beáldoz egy meccset?