Eger-Fradi 8:5

hozzászólás, 2010.03.20.

Az Eger nyerte a rangadót a Vodafone OB-1 szombati fordulójában és ezzel hárompontos előnyre tett szert az alapszakasz első helyén.

Vodafone OB-1, 20. forduló

Szeged-OSC 14:6 (3:0, 3:1, 3:2, 5:3)
G.: Török B. 5, Molnár T. 3, Komlósi 2, Somogyi, Kuncz, Kayes, Juhász, ill. Benczúr 2, Cseh A., Vrezgó, Tiba, Zentai

Szentes-BVSC 6:7 (0:1, 1:2, 3:1, 2:3)
G.: Zsivanovics, Turzai 2-2, Éles, Szabó L., ill. Pecz 3, Hopkins 2, Szabó P., Nagy S.

UTE-Pécs 10:9 (3:1, 3:3, 0:2, 4:3)
G.: Hoppál 5, Naganuma Atsushi 2, Szabó B., Olasz, Bitter J. Cole, ill. Hangody L., Hegedűs, Vári 2-2, Lázár, Bóbis, Heinrich

Eger-FTC 8:5 (2:1, 1:1, 4:2, 1:1)
Eger, Bitskey Aladár Sportuszoda, v.: Székely B., Horváth Cs.
Eger: Valics – Hegedüs 2, Feltham, Biros 1, Bárány, Graham 2, Sántavy. Cs.: Varga II. Zs., Erdélyi 1, Bundscuh 1, Binder 1, Kovács G., Jakab Dániel. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán, Kávai Zoltán
FTC: Jászberényi – Weszelovszky 1, Tóth M. 1, Mátyás, Máthé, Czigány K., Babay. Cs.: Decker A. (kapus), Steinmetz B. Balatoni 1, Dunca, Georgescu 2, Tóth B. Edző: Godova Gábor
Gól – emberelőnyből: 2/10, ill. 2/9
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kiállítva cserével, végleg: Jászberényi (27. p.)

A harmadik negyed közepéig fej fej mellett haladtak a csapatok. Igaz, csak az Eger vezetett, de a vendégek minden alkalommal egyenlíteni tudtak.  4:3-nál, Binder centergóljával megszaladt ez a sorozat, egriek elhúztak és végül nagy magabiztosságot sejtető különbséggel győztek.

JÁSZBERÉNYI GÁBOR A VLV-nek:

- Végig az Eger vezetett, mi futottunk az eredmény után, aztán a harmadik negyedben elhúztak három góllal. Végül is megérdemelten nyertek az egriek, gratulálok nekik. Ami a cserés kiállításomat illeti: én így gondoltam, a bíró meg úgy, sajnálom. Megpróbáltam felülbírálni a játékvezetőt, elnézést kérek tőle. Úgy éreztem, hogy a jékos két méteren belül volt, lehet, arogánsabban tettem ezt szóvá, mint ami megengedett. (Az eset látható a Duna Televízió meccsösszefoglalójában - a szerk.)

2010.03.23. 12:11

qqcska: Néha valóban idegesítő, ha egy bíró túlexponálja magát. Viszont szerintem az sem jó, ami fociban folyik: már ifiben is anyázzák a bírókat, és nem hinném, hogy üdvözítő lenne ezt a vízilabdában is meghonosítani. A vízilabda egy olyan sport, ahol ha a csapattársaddal kiabálva káromkodsz, akkor is kiszórhatnak. Én nem szeretném azt látni, hogy Rooney, Ballack vagy akárki módjára őrjöngjenek a játékosok vízilabda meccs közben. Abban viszont egyetértek, hogy a bíróknak ezzel nem szabad visszaélniük. Engem egyszer kiküldtek cserével végleg azért (Budapest bajnokságban...), mert annyit mondtam egy falt után : "de hát kint volt mind a két karom!" Azt a bírót szívesen bevágtam volna a vízbe, de csak a csapatomnak okoztam volna kárt.

matehun hozzászólása
matehun28505
2010.03.21. 17:31

Azért az Euroligában nagyon fog hiányozni, az itthon megszokott "hátszél".

qqcska hozzászólása
qqcska28504

most néztem meg a Manchester-Liverpool meccset, és Jasu, ill. Varda Dumi kiállítása kapcsán elgondolkodtam... a focimeccsen Fletcher és Lucas majdnem összeverekedett egy kicsit keményebb adok-kapok után, és mi volt a végeredmény? a bíró magához hívta mindkét játékost, és kb. 1 perces magyarázattal lehiggasztotta és meggyőzte őket a JÁTÉKRA történő fókuszálásról. nem is volt utána semmi a játékosok között. és mi van a vizilabdában? ha csak csúnyán nézel a bíróra már kiállítás, nem is szólva mi történik ha mernek bármit is mondani. persze itt is más megítélés alá esik Biros és Kovács XIII. János esete, de akkor is. a fehérruhások megfellebezhetetlen tekintélynek képzelik/állítják be magukat, holott a víz miatt töredékét látják a történéseknek. És a helyzet annál rosszabb, minél inkább fiatalabb korosztályú meccsről van szó. (saját magam láttam egy "nagytekintélyű" és állítólag visszavonult bírótól egy meccs első szünetében, amikor odahívta magához az egyik gyereket, aki a vízre mert csapni egy kiállítás után, és azt mondta: "még egy ilyen jelente és kizavarlak a pi...ba a vízből, megértetted?") tudom, hogy a bíráskodás nagyon nem eccerű: pillanatok alatt kell dönteni, nem egyértelmű szituációban, a pólóban pedig csak sejtik mi történik. de pont ebből kiindulva kisebb mellényt kellene sokszor felvenni. tudom javasolni számukra a Premier League mérkőzéseit: figyeljék meg a bírók reakcióit pl. egy-egy Rooney üvöltözés után. uff.

2010.03.21. 08:40

Üdv! Nem a Szerk. nevében válaszolok, de a Városi Televízió Eger felvette a meccset és hétfőn 20.40-től meg lehet nézni, interneten is fogható itt: http://tveger.hu/online.php Hajrá Eger!

Szöszke hozzászólása
2010.03.21. 03:45

Gratulálok az Egernek! Ilyen ereménnyel Szerdán is kiegyeznék.:)

Daret hozzászólása
Daret28491
2010.03.20. 23:26

T. Szerk! A Duna TV Dunasport c. sportösszefoglalójában (23.05-től) mutattak néhány képkockát a mai ZF Eger-FTC meccsből. A gólösszefoglaló alatt a "Sportklub engedélyével" kiírást olvastam (elképzelhető, hogy felvették az egész meccset?). Valamelyik csatornához biztosan van kontaktod, ha megoldható, örömmel venném (de szerintem sokak nevében mondhatom) azt az összefoglalót, vagy egy bővebbet ezen az oldalon is. Köszönöm az utánajárást!