A Kőér utcában vagyunk, a bajnokság örökrangadóján.

Vége a bemelegítésnek, szépen-lassan veszik a köpenyeket a fiúk és kezdődik a bemutatás.

Székely Bulcsú nyeri az első ráúszást.

Szivós centerezne, a labda megcsúszik a vizen és Nagy Viktorig siklik.

Fordulás után Kis Gábor üresen lőhet a jobb szélről (0:1).

A Vasas védelem megszerzi a labdát.

Decker lő leghátsó emberként. Gergely már süllyed, a labda nyílegyenes beszáguld a bal felsőbe (0:2).

A meccs első fórja. Varga Dénes középre passzol Varga Dánielnek, ő beadja az emelkedő Kis Gábornak. A center átveszi, belövi (0:3).

Szűk három perc telt el.

Előnyben a Honvéd. Addig-addig passzolgatnak, míg egyszer két méteren belülre adják a labdát, jöhetnek a vendégek.

Kontra a Vasas ellen.

Miután Nagy Viktor rendre utasítja a védelmet, Szivós próbálkozik csavarral, ami megakad a blokkban.

A negyed közepén járunk.

Gór-Nagy lövi kapura nagy erővel, Nagy Viktor visszapaskolja a mezőnybe.

Vörös kap centerben labdát, amit félcsavarral a kapu bal oldalába lő (0:4).

Hőnát állítják ki, Nagy Viktor kivédi Salamon erős közeli lövését.

Katonást szerelik a Honvéd bekkjei.

Matajsz lóbál hosszasan, végül rálövi, fölé.

Hosnyánszky kényszerítőzik Varga Dániellel, majd könnyedén belövi (0:5).

Másfél perc még a negyedből.

Salamon kiállítása után kicsit szárítja a labdát a Vasas, majd Dumi szélről beadja a fához, Decker zavartalanul érkezik és behúzza (0:6).

"Ébresztő! Ébresztő!" - ezt skandálja a Honvéd-tábor.

Előnyt kap a Vasas. Hőna nem figyelte az órát, még lóbálgatott, amikor megszólalt a negyed végét jelző duda.

SZÜNET

Bátori nyeri a második ráúszást.

Katonást kiállítják, Gór-Nagy Szivósnak passzol, ő továbbadja a kapu előtt kitapasó Bátori Bencének, ő pedig bevarrja a hosszúba (1:6).

Végre egy támadás, amikor jól működött a Honvéd védelme.

Nagy Viktor véd egy nagyot, majd ismét megfegyelmezi a bekkeket.

Varga Dániel blokkol.

Két perc telt el.

Létay célozza meg a bal alsó sarkot, Gergely odaér, szöglet.

Kontra a Vasas ellen, amely után erősen reklamál a vendég kispad.

A Honvéd az ötösön belülről végzi el a szabaddobást.

Gergely kivédi Varga Dénes lövését.

Nagyon gyors fölúszások vannak, meglátjuk melyik csapat fárad el ebben hamarabb...

Takácsot kiállítják. Földi László nehezményezi a labda nélküli kiállítást. A fór végi lövés kijön a blokkról, utána kontrával jöhet a Vasas.

Mezei ellen fújnak büntetőt. Az ítéletet Varga Dénes hajtja végre. Gergely jó irányba vetődött, nem sokkal, de lemaradt (1:7).

Decker átlövi a védelmet, de Gergelyen már nem jut túl a labda.

Katonás szemtelen csellel próbálja átemelni a kimozduló Gergelyen, mellé.

Nagy Viktor védése után sarokdobás. A Vasas kiszorítja a hazaiakat, egy lövés mégis elsül, újabb szöglet.

Labdát szerez a Vasas, Hosnyánszky iszonyatos tempóját egyetlen védő sem bírja. A kapuhoz érve simán értékesíti a ziccert (1:8).

Fél perccel a nagyszünet előtt kontrával jöhetnek az angyalföldiek. Varga Dani beadását megszerzik a védők.

Felúszik a Honvéd, de nem tudnak már kapura lőni.

NAGYSZÜNET

A találkozó végkimenetele már aligha kétséges, de lássuk, sikerült-e összekapnia magát a hazaiaknak az öt perces szünetben.

A Vasas hozza el a labdát.

Kis Gábor harcol ki emberelőnyt, Varga Dénes nagyon laza mozdulattal belövi a hosszúba (1:9).

Paján messziről lő kapura, a labda elakad a blokkban, a labda a hazai csapatnál marad. Takács Bálint harmadik hibáját szedi össze, kipontozódik. A fór végén kontra.

Gór-Nagy szerez labdát, megúszik a jobb szélen, majd kb. ötről belövi (2:9).

Hosi centerezik Kicsinek, aki lerúgja magáról a védőjét, kontra.

Salamon ad középre, a védelem szerel. Varga Dénes keveredik be a center helyére, Létay észreveszi, beadja, Dumi pedig nem sokat teketóriázik, belövi (2:10).

Létay megy ki a ketrecbe, a kiállított játékos már éppen jön vissza, amikor Székely Bulcsú belövi a fórt (3:10).

Most járunk a negyed közepén.

Kontra után támad a Honvéd, Földi László addig reklamál, amíg kap egy sárgát.

Labdaszerzés után időt kér a Vasas mestere.

Vörös lövését nagy bravúrral védi Gergely.

Előnyt kap a Vasas, most Vad Lajos reklamál hevesen, kis híjján ő is besárgul. Kovács Róbert az akció végén telibe lövi a bal kapufát.

Gór-Nagy távolról középről rálövi, Nagy Viktor szögletre ment.

Vöröst kiküldik, mert "megskalpolja" Székelyt, az előny kihasználatlan marad. Kovács Róbert úszik meg és kerül ziccerbe a túloldalon, belövi (3:11).

Hosnyánszkyt kiállítják, Vad Lajos is kikéri első idejét.

A Kőér utcai uszodában néma csend honol.

Az időkérés után Borsós Endre lő egy nagy gólt (4:11).

A Vasas támadásának végén kontra.

Miután a védelem labdát szerez, egy támadásnyi ideje marad a vendég csapatnak. Katonás rálövi, mellé.

Ezt a negyedet ikszre hozza a Honvéd.

SZÜNET

Előttem a zsűriasztalnál most azon tanakodnak, hogy Vad Lajos kapott-e sárga lapot az előző negyed közepén. Végül az kerül jegyzőkönyvbe, hogy igen.

Az utolsó ráúszást a Honvéd nyeri. Rögtön lőnybe is kerülnek, Marnitz kapufát lő. Földi László időt kér. Kicsit fura, mert most volt szünet.

Hosi centerezik Kicsinek, megszerzik a védők.

Bátori lövi rá, rögtön az első kézben megakad a lövés.

Gór-Nagy ellen büntetőt ítélnek. Ezúttal Hosnyánszky az ítélet-végrehajtó (4:12).

Jansik talál be egy hazai fór végén (5:12).

Varga Dénest állítják ki öt perccel a meccs vée előtt. Gór-Nagy lóbál, rálövi, Katonás blokkol.

Hosi-Dumi-Dani passzolgatnak, Vörös kap passzt, rálövi, mellé.

Marnitz lövi el a védők kezei alatt laposan, bemegy a bal alsóba (6:12).

Varga Dániel ejti be a kapu elé, Kis Gábornak nem jó.

Három és fél perc még.

Kovács Robi úszik fel a labdával, passzol kettőt oda-vissza Varga Danival, ő pedig átlövi a védelmet (6:13).

Létay mehet a ketrecbe, Vad Lajos időt kér. 2:37 a végéig.

Katonás vezérletével szerel a Vasas védelme az időkérés után.

Gór-Nagy kipontozódik. A kiállítást még szinte be sem mondják a hangosbemondóban, amikor a körbejárt és középre adott labdát Ernyei Márk behúzza a fánál (6:14).

Kontra után jöhet a Honvéd, Ernyeit is kiállítják. A gólvonalon megállt labdáért komoly harcot folytatnak védők s támadók, végül valahogy a védők szerzik meg, de hogy hogy, azt a nagy csobogástól nem látni.

Még egy fórt kap a Honvéd, Vörös a kiállított játékos. Jansik Dávid szerez gólt (7:14).