Jadranska Liga, olasz bajnokság - eredmények

hozzászólás, 2010.02.21.

Az Adria Liga szombati fordulója nem hozott meglepetést, a Primorac Sibenikből hozta el a két pontot. A Jug simán nyert Splitben, Varga Tamás csapata pedig szabadnapos volt. Az olasz pontvadászatban a Brescia meglepetésnek számító vereséget szenvedett a Posillipo otthonában. A Nervi pedig megszerezte első győzelmét.

Jadranska Liga 16. forduló - 2010. február 20.

Sibenik-Primorac Kotor 5:12 (2:1, 1:0, 0:6, 2:5)
Sibenik, v.: Vlaho Radicsevics, Maro Savinovics (mindkettő horvát)
Sibenik: Kacsics, Santini 1, J. Belamarics, Racsunica, D.Belamarics, Spanja, Brkics, Sutics 1, Krnics 2, Vlahovics, Samodol 1, Jukics. Edző: Renato Vrbicsics
Pirmorac Kotor: Radics, Drasko Brguljan 1, Csucskovics 1, Gopcsevics 1, Trajkovics 1, Darko Brguljan 3, Kiss G. 2, Dragan Draskovics 1, Pavlovics, Milosevics 1, Steinmetz Á., Setka, Milics 1, Ugljesa Brguljan. Edző: Ranko Perovics
Gól - emberelőnyből: 3/8 ill. 3/5
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/2

A mérkőzést nem közvetítette televízió, így Kiss Gergőtől tudjuk, hogy a meccs nem volt híján furcsaságoknak. Mindjárt azzal kezdődött, hogy a hazaiak kapusa egy sikertelen kotori megúszás után az egész pályát átdobva bevette Radics hálóját, ezzel vezetett a Sibenik... Félidőig meg is őrizték egygólos előnyüket a horvátok, ami nem csoda, hiszen a Primorac kétszer nyolc perc alatt mindössze egy gólt lőtt. Fordulás után megrázta magát az Euroliga-címvédő és egy 0:6-os negyeddel helyre rakta a dolgokat. A két magyar játszott, ezúttal csak Kiss Gergely ért el gólt, kettőt.

POSK-Jug Dubrovnik 4:12 (1:5, 2:2, 0:3, 1:2)
Split, v.: Robert Tiozzo, Kreso Milinovics (mindkettő horvát)
POSK: Versics, Udiljak, Prizmics, Kujacsics, Barbarics 1, Lusics, Kaurloto 1, Maras 1, Scherbl, Rabadan 1, Ivanisevics, Travnikar, Crncsevics, Jelovina. Edző: Sinisa Sklonekovics.