Vojvodina-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.02.18.

Interliga-meccs Újvidéken. Közvetítésünk azon alapul, hogy műholdról figyeljük az újvidéki televízió adását.

A kezdést 18.55-re ígérik a programban.

Az előjelek nem bíztatóak. Varga Dénes és Kis Gábor el sem utazott a csapattal. Mindketten a vlv-n keresztül figyelik a meccs alakulását. (Helló Kicsi! Szia Dumi! :-) ) Dumi még a Kotorban szerzett jól irányzott rúgást nem heverte ki, Kicsit pedig eléggé megviselte az a vírusos torokgyulladás, ami végigfutott a fél csapaton. Ez sajnos azt jelenti, hogy a vízben lévők sem teljesen egészségesek, Varga Dani, Hosi antibiotikumot szedett az elmúlt héten, Daninak a szerdai edzést idő előtt abba kellett hagynia és Létay sincs túl jól...

Az első jó hír, hogy valóban közvetítik a meccset és van képünk. (Kicsit hártyás, de azért meccs után megvágjuk és kitesszük a gólokat.)

Csak 12 Vasas-játékos áll a bemutatásnál, köztük az egyik Jónás, a cserekapus. A másik oldalon 14-en vannak.

Kezdődik a meccs. Kiszelly Gábor dobja be a labdát, amit a szerbek hoznak el.

Gyorsan jön az első fór, Deckert szórják ki. Sikerül kivédekezni!

Jónak tűnő centerbejátszás, de kontrát fújnak a Vasas ellen.

Vapenski beteszi a centerbe, aki félcsavarral húzza kapura, Nagy Viktor szögletre védi.

Az első Vasas-előny, Hosnyánszky lövése a vízről fölé pattan.

Hosit kiküldik. A közeli húzást sikerül hárítani, majd megszerezzük a labdát.

A negyed felénél járunk.

Kovács Róbert hozza fel a labdát, aztán lő - szöglet.

A centerben játszó Katonást kiállítják, miután elvesztjük a labdát. Időkérés.

Ezt az előnyt is megússzuk, a lövés a vízről fölé pattan.

Létay lövését blokkolják.

Most Decker a center, előnyt is kapunk róla, a lövés azonban rossz.

Zúgó szerb kapufa, náluk marad a labda.

33  másodpercnél előnyt kapnak, Randics azonnal rádobja, Nagy Viktor beleér ugyan, de gól - 1:0.

Azonnal jön a válasz: Varga Dani egy szép ívelt passz után két méterről a kapusba húzza a labdát, de az arra járó Decker bepöcköli a kipattanót - 1:1.

Szünet.

Ha jól láttuk, Hőna hozta el, de gyosan kontrát fújnak.

Szép szerelés hátul. Fórt kapunk. Szépen megmozgatjuk a védekező Vojvodina-játékosokat, majd Hosnyánszky belövi - 1:2.

Kontra a szerb center ellen.

Nagy lövés, szöglettel jövünk. Ez jó, mert lejárt volna már a támadóidő.

Óriási ziccer marad ki, Hőna szorongatott helyzetben, de a szinte üres kapuval szemben nem tudja behúzni az ívelt passzt.

Vasas-előny marad ki, de a labda nálunk marad.

Takács megy ki, három perc van még félidőig. Nagy Viktor véd, majd a kipattanót kapufára húzzák.

Rossz szerb centerbejátszás. Ugyanez a túloldalon.

Kovácsot állítják ki, jó a blokk!

Katonás ziccerben - fejbúbon dobja a kapust, szöglet után elvesztjük a labdát.

Az utolsó másodpercben Nagy Viktor csavarral lövi át a pályát, jó is az irányzék, de a "kolléga" hárít.

Nagyszünet.

A szerbek eddig hat emberelőnyükből egyet értékesítettek, mi négyből ugyancsak egyet.

Most megint a szerbek hozzák el.

Takács csak ötméteres árán tudja szerelni a Vojvodina duci centerét, Vukicsevicset, Randics értékesíti a büntetőt - 2:2.

Egy-egy labdaszerzés mindkét oldalon.

Varga Dani szögletet harcol ki egy utolsó másodpercben elengedett ejtéssel. Az újabb támadás végén Katonásról ötméteres. Varga Dániel belövi - 2:3.

Varga Danit küldok ki - kivédekezzük!

Takácsot megint kiszórják Vukicsevicsről, ezzel ki is pontozódott. Elrontották, ahogy mi is, felúszás után.

Randics lövését szögletre védi Nagy Viktor. 4:20 van hátra  anegyedből.

Vukicsevics a vízről húz - kapufa.

Megint blokkolják a magyar lövést.

Gólt lőnek messziről a szerbek, de nem adják meg, sípszó után volt. Plusz még a lövés előtt Randics az öklével tartotta távol magától Varga Dániel fejét. Időt kérünk. (Nincs előny.)

Elveszítjük.

Most Hosinak kell  kiúsznia, de sikerül megszerezni a labdát.

Varga Dani szabaddobásból hatalmas gólt lő a hosszúba - 2:4. Alakul ez.

Két percen belül vagyunk, Katonást állítják ki. Nagy Viktor hihetetlenül nagyot véd, nem is két méterről, egyről dobták rá!

Basara a balszélen egy pillanatra üresen marad és a hosszúba lő - 3:4

Az iménti gól szerzőjét kiküldik, Földi László időt kér.

Amikor újraindul a játék, akkor kezdenek reklámba... Szerencsére Decker góljára már visszaértünk (Kovács adta a gyönyörű passzt két méterre) - 3:5.

Szünet.

Hőna elhozza. Rossz passz centerbe.

Varga Dani labdát szerez.

Dani hozza fel, lő, de blokkról fölé megy.

Nagy Viktor ziccerben véd, majd mosolyog.

Kovács gyönyörű kanyarintott lövése messzire pattan ki a kapusról.

Vuksanovics sajnos nagy gólt lő - 4:5.

5:35 még a meccsből.

Katonás ötméterest harcol ki, Varga Dani szépen belövi, ez a harmadik gólja - 4:6.

Hőna kimegy, időt kérnek a szerbek.

Az előnyt középről belövi Randics, neki is a harmadik találata - 5:6. 4:21 még.

Fórt kapunk és Hosnyánszky elengedi leghátsó emberként - 5:7.

Váratlan centergólt lő Ducicsevics (bocsi, Vukicsevics) - 6:7.

Labdát szerzünk, 2:40 van még.

Hosi lövése után a bírók szeriunt nincs szöglet.

Nagy Viktor véd és megvan a labda!

Varga Dani ívelt passzából óriási gólt dob Decker, de a bírók szerint két méteren belül várta a labdát...

Szerb előny. Azonnal dobják a centernek a labdát, Nagy Viktor kijön, elüti, de ötméterest ítélnek ellene. Vapenski belövi - 7:7.