Hornets Kosice-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.01.27.

A szlovák televízió adását figyeljük. Élőben közvetítik a Kassa-Szeged Interliga-mérkőzést. Amit látunk, azt leírjuk.

Várjuk a kapcsolást.

Na, dobri vecser!

A szlovákok támadhatnak először, Baksa nagyot véd.

Még ugyanebben a támadásban - szöglet után - Karol Baco a balszélről, éles szögből a hosszúba lő - 1:0

Szegedi fór, lövés nélkül múlik el. A labda még nálunk, Molnár Tamás rálövi, a blokkról a miénk, tovább támadhatunk. Helyzet is van, de kimarad.

Az ellentámadásnál Kolarik egy pillanatra egyedül marad, rá is lövi, bemegy - 2:0.

Vindisch szép passzát Molnár Tamás behúzza középről, előnyben - 2:1.

Egy-egy kontra mindkét oldalon, a centerek ellen.

Előnyhöz jut a Szeged, Vindisch lóba nélkül küldi rá, a kapus csak nézi - 2:2. Még három perc az első negyedből.

Most a hazaiak vannak eggyel többen. Jól kivédekeztük, rá se tudták dobni!

Molnár Tamás egyenlő létszámnál, elég mesziről gyönyörű gólt lő. A labda olyan gyorsan vágódott a vízről a kapuba, hogy még a kamera sem tudta követni - 2:3.

Most egy jó centerezés, a bírói síp néma marad - ez a hazai pálya.

A túloldalon Busilát küldik ki, ez már a második hibája, ha jól számoltuk. Zatovics középről belövi - 3:3.

Szünet.

Fordulatos, jó kis meccs.

Megint a kassaiak hozzák el. Kontra.

Kayes kezéről bent a labda a gólvonalon túl, de nem adják meg, kontra itt is.

Megúsznak a hazaiak, Karol Baco a második gólját lövi - 4:3. Jópofa a riporter, nem csak kiabál a szlovák góloknál, hanem hangosan - nem bántóan - kacag!

Mire ezt leírom, elveszítjük megint a labdát, Karol Baco megúszik, megint bedobja, riporter megint örül - 5:3.

Szegedi előny, már úgy tűnik, elszúrjuk, de a végén szép passz Varga Péternek, aki behúzza - 5:4.

Gyönyörű kapáslövés/húzás Papesztől, de a kapus résen van.

A sors visszaadta! Papesz szabaddobást lő rá 6 méterről, a labda a kapus testén lelassul, de becsúszik - 5:5.

Hazai előny. Kijátszották, Nyizsny belövi - 6:5.

Két perc van hátra, amikor előnyhöz jutunk. Rossz a lövés, hiszen kapufa lett, ráadásul a kipattanó se a miénk.

Kassa-előny. Nem csak kivédekezzük, de a végén meg is szerezzük a labdát.

Potyaízű góllal fejeződik be a negyed, amolyan kényszerlövés volt, bement a rövidre, elég messziről - 7:5. (Grutka volt, ha igaz.)

NAGYSZÜNET

Szokás szerint a Kassáé a labda. Előny - elrontják.

Fantasztickej Molnár - két méterről húzza be, riporter szomorú - 7:6.

Famera nagyon messziről lövi be - 8:6. (Esküszöm, érdemes lesz meghallgatni ezt a riporteri röhögést, ha fent lesznek a gólok!)

Baco megint megúszik, de Török Béla most utoléri és kiállítás nélkül megállítja. Baksa szögletre véd.

Kolarik kipontozódik, Kásás Zoltán időt kér.

Szinte már túl is játszottuk, a lényeg az, hogy bement, Töröké az érdem - 8:7.

Baksa a hálóból veszi ki a labdát, de nem ér a gól, mi jövünk.

Hm. Kontra ellenünk két méteren.

A túloldalon kiállítás, aminek a vége megint az, hogy a szlovák rirorter kiabál örömében - Zareva lőtte be, 9:7

Fú, de nagyon nagy gólt lő Busila leghátsó emberként! 9:8. Két és fél perc még a negyedből.

Megint hazai előny, az első lövés kapufa, de aztán Alexander Nagy középről behúzza - 10:8.

Távoli lövés, Baksa most nagyot véd.

Szegedi előny, "Bela Torok" elengedte az ütemtelen jobbost - 10:9.

Fölé lőnek a hazaiak, néhány másodperc még marad, mi is próbálkozhatunk egy távolival - "Nye-nyee" - mondja a riporter és igaza van, a kapus véd.

Szünet.

Na mit gondoltok, melyik csapat hozta el?

Szép félcsavar centerből, kapufa, mi jövünk.

Megint a Kassa kap előnyt, amikor egyenlíthetnénk. Időkérés.

Kivédekezzük.

Fórban vagyunk. Török Béla felső kapufás góljával megvan az egyenlítés. A riporter sokáig nem akarja elhinni, hogy bent volt, de muszáj neki, középkezdés - 10:10.

Megúsztunk, helyzet, de Török Béla most a vízre pattintva mellé lő.

Felgyorsult a játék, a túloldalon ziccer, Baksáról szöglet!

Juhász szép passza után Lehmann közelről a kapufa mellé ejt - vezetünk! 10:11. Öt perc még.

Jedenác-jedenác, Grutka sajnos nagyon eltalálta - 11:11.

Nyizsny nem passzol, hanem a vízre pattint - 12:11. 3:33 még.

Varga Péter behúzza, de nem adják meg a hülye kétméteres szabály miatt.

Varga Péternek kétszer kell bedobnia, hogy egyszer megadják - szépen csinálta! 12:12.

Szereljük a centert - 1:50 még.

Molnár Tamás csavarral dobja rá a szabaddobást, nem megy be, szögletet se adnak.

Kezdődik az utolsó perc.

Megszerezzük a labdát.

Nagy lövéssel ér véget a támadás, de messziről ment (nem is láttam ki volt az), a középen álló kapusba. A szlovákok időt kérnek, kábé egy támadásnyi idő maradt.

Teljesen végigjtszották, majd egy rossz centerpassz, miénk a labda, de csak 3 másodperc maradt. Időt kérünk.

Na ez érdekes volt: megpróbáltunk egy célzott, hosszú passzt centerbe tenni, sikerült is üresre húzódni elöl, de a védő ujjheggyel beleért a labdába, így nem lehetett már lőni.

VÉGE

De jó kis meccs volt!

(A stáblistáról kiderül, hogy Pavlik Pavelkának hívják a riportert... :-) )

11 régi hozzászólás

Tyúk hozzászólása
Tyúk27513
2010.01.27. 22:50

Azt nem garantáltam, hogy menni is fog, azért mégiscsak a szlovák tv-ről beszélünk :P

cowk hozzászólása
cowk27510
2010.01.27. 21:04

szerintem eloszor irni kene megtanulni helyesen, utana konzultalhatunk a vizualis megjelenesemrol =D egyebkent a maradek 70 kerdojelet en toroltem ki a postodbol, mert kettetorte az oldalt. miertnem mesz inkabb naciskodni meg gyulolkodni kicsit, ugy hallottam feletek nagy trend mostanaban ;)

buvar-kn hozzászólása
2010.01.27. 20:54

utolag te tul okosnak akarod tenni magad pedig egy szerencsetlen ökor lehetsz eleg ha a kepedre nezek

2010.01.27. 20:52

cowk te szegénykém nem tudsz szamolni?ez egy kerdöjel ez pedig ??????hat csak a gyengéb jellem szaára! ée ha tulsagossan rövid az agyacskad ahoz hogy hozza gondold a dolgokat akkor mit keresel eberek közt

cowk27506
2010.01.27. 20:31

es miert irsz 200 kerdojelet? nem tudod kifejezni magadat szavakkal? szntem nem kene magyarazni barmi masrol, amig elemi szinten nem vagy kepes irni :(

2010.01.27. 20:21

na gyerekek ez hajszalon mulot hogy ne kapjon ki a szeged!es hat ha ugy jobban bele gondol az ember elég nagy szégyen ! kassan jatszik négy 74-75ös születesü jatekos akik csinaljak a vizilabdat jatszotak itt ott europaba es most töb magyar csapatnak is fejtörest okoznak.itt meg a nagy remenysegek meg meg szorva egy ket olimpiai bajnokkal es semmi eredmeny! hova fog ez igy vezetni ugy pár év mulva ha már a nagy öregek nem lesznek??????