Montenegró nyerte a Világliga Szuperdöntőjét

hozzászólás, 2009.06.21.

A tavalyi Európa-bajnokság, és az idei Euroliga megnyerése után újabb nagy vízilabdasikert ünnepelhet a fiatal montenegrói állam: a Podgoricán megrendezett Világliga Szuperdöntőben magabiztos játékkal győzött Crna Gora válogatottja Horvátország ellen és elhódította a trófeát.

Világliga Szuperdöntő, Podgorica (Montenegró), Moraca uszoda

Döntő:

Montenegró-Horvátország 8:7 (3:1, 2:2, 2:1, 1:3)
4 ezer néző, v.: Kiszelly (magyar), Collantoni (olasz)
Montenegró: Scepanovic - Petrovic, Radovic, Trajkovic, Danilovic, Ticic, Janovic M. 1, Janovic N. 4, Ivovic, Zlokovic 2, Gojkovic 1, Jokic Edző: Petar Porobic
Horvátország: Pavic - Buric, Boskovic, Dobud, Buljubasic, Antonijevic, Karac, Buslje 1, Sukno 1, Barac, Hinic 2, Obradovic 2 Edző: Ratko Rudics
Gól - emberelőnyből: 4/10 ill. 4/12
Gól - ötméteresből: - ill. -

Küzdelmes, döntőhöz méltó sportszerű mérkőzésen a hazaiak gyorsan háromgólos előnyt szereztek, ezután azonban leálltak, ezzel felhozták vetélytársukat, amely egy gólra felzárkózott. Ezután egy rövid időszakra megint rákapcsolt a házigazda és elhúzott 7:3-ra, az újabb hullámvölgy azonban majdnem megbosszulta magát a horvátok lassan, de biztosan kapaszkodtak, de utolérni már nem tudták Montenegrót. A mérkőzés legjobb játékosa a négygólos Nikola Janovic volt.

Bronzmérkőzés:

Szerbia-Egyesült Államok 9:7 (2:2, 1:2, 4:2, 2:1)
2500 néző, v: Koryzna (lengyel), Flahive (ausztrál)
Szerbia: Soro - Avramovic, Gocic 2, Udovicic, Gak, Pijetlovic D. 1, Nikic, Aleksic, Raden, Filipovic F., Prlainovic 4, Mitrovic 1  Emberelőny: 2/7 ill. 6/14 Edző: Dejan Udovicic
Egyesült Államok: Moses - Varellas, Alexander 1, Powers, Wright, Mann, Beaubien 2, Azevedo 2, Bailey, Hutten 1, Smith, Krumpholz, Johnson 1 Edző: Terry Schroeder
Gól - emberelőnyből: 2/7, ill 6/14
Gól - ötméteresből: 1/3 ill.  0/1

Szoros mérkőzésen az utolsó negyedben két perccel a vége előtt egy büntetőgyanús szituáció utáni lefordulásból szerzett góllal vezett először két góllal Szerbia. A mérkőzés ezzel el is dőlt.

A szerb csapat nem játszott jól, egyedül Andrija Prlainovic négy gólja jelentett kiemelkedő teljesítményt.

Az 5. helyért:

Ausztrália-Olaszország 10:11 (2:2, 2:3, 2:1, 4:5)
50 néző, v.: Adzic A. (montenegrói), Vlasic (horvát)
Ausztrália: Stanton - Campbell 2, Cleland, O'Halloran, Maitland, Miller 1, Cotterill 1, Richardson, Dyson 3, Will, Howden 1, Lawrence 2, Dennerley (k) Edző: John Fox
Olaszország: Tempesti - Mistrangelo, Giorgetti 1, Buonocore 1, Gallo 2, Giacoppo, Mangiante, Rizzo 1, Aicardi 1, Calcaterra 3, Di Costanzo, Fiorentini 2, FigariEmberelőny: 2/6 ill. 5/9
Gól - emberelőnyből: 2/6, ill. 5/9
Gól - ötméteresből: 2/2 ill. 2/2

Szakadó esőben az előző mérkőzésen megsérült Felugo nélkül felálló olaszok gyorsan kétgólos hátrányba kerültek, azonban ezt hamar egalizálták, így fej-fej mellett haladtak a csapatok a negyedik negyed elejéig (8:8). Az utolsó percekben az olaszok három góllal megléptek, az ausztrálok már csak közelebb tudtak férkőzni.

A 7. helyért:

Japán-Dél-Afrika 11:9 (2:3, 3:1, 3:3, 3:2)
50 néző, v: Ciric (szerb), Goldenberg (USA)
Japán: Tanamura - Irei 1, Yanse 2, Hazui 2, Takei, Someya, Shimizu Y. 2, Naganuma 2, Okawa, Shiota 1, Hoshiai 1, Nagata, Shimizu N. (k) Edző: Goran Sablic
Dél-Afrika: Flatscher - Le Roux E. 4, Ridley, Kajee, Kyte G. 1, Marco de Carvalho, Brown, Le Roux J., Diesel, Le Roux P. 2, Downes, Kyte J. 1, Bodenhorst 1 Edző: Vladimir Trininic
Gól - emberelőnyből: 5/12 ill. 1/8

Mindkét csapatnak ez a mérkőzés jelentette az egyetlen győzelmi reményt. Küzdelmes találkozón a helyzeteit jobban kihasználó távol-keletiek didalmaskodtak. A győztes csapatban jeleskedett Naganuma is, aki a Fehérvár idegenlégiósa volt az előző szezonban.