Közvetítésünk a Komjádi uszodából, a bajnoki elődöntő első mérkőzéséről.

A találkozó 19.30-kor kezdődik.

Az már most borítékolható, hogy itt sem lesz telt ház...

A csapatok egyébként bármilyen meglepő: melegítenek :)

Zajlik a bemutatás. Közben megérkezett Kemény Dénes is, hogy a helyszínen tekintse meg az elődöntőt.

Kezdődik a mérkőzés!

A két 7-es úszik rá, Kovács Róbert a gyorsabb.

Kis Gábortól egész egyszerűen elveszik a vendégek védői.

Marnitz lövése megy fölé.

Kis Gábor szépen befordul a labdával, Marnitz csak szabálytalanul tudja megállítani, ötös! Varga Dénes lövi a megítélt büntetőt, Jászberényi az ellenkező irányba mozdul (1:0).

Csattan egy lövés a Nagy Viktor által védett kapu fáján.

Dumi és Steinmetz Barna könnyedén szerez labdát, felúszik a csapat, Dumi lövi rá, Jasu véd, szöglet. Utána Kis Gábor ellen kontra.

Regős lövését hárman blokkolják egy emberként, a labda azonban a Fradihoz pattan vissza. Két passz után Babay rálövi, a lövés bevágódik a rövidre (1:1).

A Vasas támadóideje lejár egy negyed közepi támadásnál.

Kis Gábor pattint ötről szabaddobásból, a felső léc megmenti a Ferencvárost.

A Vasas támadása kontrával ér véget, sőt! Vöröst kiállítják, így előnyben támad a Fradi.

Az előnyt Babay váltja gólra (1:2).

A Vasas is fórt kap, de Dumi a bal kapufát lövi telibe.

Vörösről kiszórják Balatonit, Hosnyánszky pedig mintaszerűen fejezi be az előnyt egy-két passz után (2:2).

Éppen egy perc van a negyedből, amikor Steinmetz Barna meghiúsít egy támadást.

Balatoni lövi rá, Nagy Viktor csak szögletre tud meteni. Utána simán megszerzi a labdát a Vasas védelm.

Tóth Marci elhozza a labdát.

Hosi pattint, Jászberényit megint a kapufa menti meg.

Varga Dénes félelmetesen nagy gólt ejt: messziről, nagy ivben, az éppen kimozduló kapus fölött (3:2).

Dumi száguld végig a bal szélen, beadja, kontra.

Babay teper végig a bal szélen, átíveli Császárnak, ő középre adja a jó ütembe érkező Mátyásnak, aki közelről behúzza (3:3).

Előnybe kerül a Vasas, Varga Dániel megtalálja a rést a rövid saroknál (4:3).

Öt perc még a negyedből.

Két passzból lő újabb gólt a Vasas. Nagy Viktor indítja Katonást, ő pedig jól veszi észre a bal szélen Kis Gábort, aki nehéz szögből, de zavartalanul lőhet kapura, gól (5:3).

Potyognak a gólok: most Regős talál be (5:4).

Marnitz jó messziről, de jó erőset lő. Nagy Viktor megfogja.

Vörös majdnem ziccerből majdnem gólt lő.

Földi Lászlót figyelmeztetik a játékvezetők, hogy túl sokat reklamál.

Sarokdobás után jöhet a Vasas, de kontra.

Gerritse belelő a blokkba.

Tóth Marci szépen húzza kapura, Jászberényi véd.

Babay ejt, de Nagy Viktor résen volt.

A Vasas támadása közben lejár a támadóidő.

Járatja a labdát a Fradi, majd az utolsó másodpercekben Babay messziről ellövi, Nagy Viktornak ez nem okoz gondot.

NAGYSZÜNET

Harmadik alkalommal a vendégek hozzák el. Támadásuk végén rossz a beadás.

Varga Dániel öt lóba után ellövi, Jászberényi szögletre tolja. Utána Kicsi elöl megszerzik a védők.

Mátyás messziről fölé.

Egy kapufa után visszapattan a Vasashoz, kiváló centerbejátszás Kis Gábornak, aki büntetőt harcol ki.

Ahogy az előző ötöst, ezt is Dumi lövi, most is magabiztosan (6:4).

Varga Dénest kiállítják, Somossy edző időt kér.

Marnitz próbálkozik a fór végén, a hazai kapu előtt azonban túl sok volt blokkoló a kéz, szinte lehetetlen lett volna belőni, ki is marad.

Kicsi ellen kontra.

Varga Dénes kapufája után Marnitz kerül majdnem ziccerbe, de Nagy Viktor jó ütemben jön ki és begyűjti a lasztit.

Császárt kiállítják, Varga Dániel egy elnézős lövéssel passzol Tóth Mártonhoz, ő pedig könnyedén belövi (7:4).

Előbb Kovács Róbert lövését védi Jászberényi majd a Vörösnek húzásra adott Dani-passzt vadászik le egy vendég védő.

Regős Áron szép csavarját tapsolják meg a nézők.

Hosi és a felsőléc, így a negyed végén.

Hosnyánszky távolról, mellé.

Császár nagy erővel, közelről rálövi egy fór végén, de Nagy Viktor véd.

Marnizt ellen kontrát fújnak, ő pedig hosszú másodpercekig méltatlankodik emiatt.

Itt is egy, ott is egy pontatlan támadás.

Dumi felúszik középen, kirakja a labdát szélre Hosinak, aki szépen beforgatja Császárt, majd Jasu mellett nagy erővel bevarrja (8:4).

Szűk négy perc van hátra.

Somossy kikéri a második idejét is. Egyébként előnyben jönnek.

Az előny kimarad, most is nagyon jól zár a piros-kék védelem.

Steinmetz Barna agonizál, nincs senki, akinek passzolhatna. Rálövi, de Császár blokkjáról mellé.

Fradi-előny, a Vasas védelme megszerzi.

Hosi próbál trükközni egy támadás végén. Háááát. Nem igazán jött össze :)

Császár lövi el messziről, bemegy (8:5).

Kevesebb, mint egy perc.

A hátralévő időben semmi érdemleges sem történik.

Vasas-FTC 8:5

16 régi hozzászólás

kiskun968 hozzászólása
2009.05.03. 15:07

A társaság egyik fele Győrben, a többiek a ligetben, esetleg a családdal, s mielőtt engem kérdeznél én törött karral itt a gép előtt... Majd ha kell kint leszünk teljes létszámban... Hajrá Vasas!!!Angyalföld!!!

Rebo hozzászólása
Rebo21553
2009.05.01. 22:10

Csak halkan kérdezném meg, hogy hol volt a "világ legjobb szurkolótárbora"? Három negyeden keresztül csak a kb. 5 főből álló Fradi szurkolókat lehetett hallani. Aztán a negyedik negyedben ( már háromgólos vezetés után ) volt kb. 3 perc biztatás a Vasas tábor részéről is. A meccs felejthető volt, de a nézők is "felnöttek" a meccs színvonalához. Reméljük ennél már csak jobb lesz. HAJRÁ VASAS !

2009.05.01. 20:56

Várnék egy ujabb nyilt levelet Kiszely Gábortól amiben megmagyarázza mi az oka, h az egyik elödöntöben 27 itélet volt persze a kontrafaltokat nem beleszámitva, a másikban pedig 12. Azért ez nem kis különbség. Ugy tudom egyik meccsen se azok a nagyon durva délszláv csapatok játszottak..... Igy, hogy lehet felkészülni?

cowk21548
2009.05.01. 20:43

valahol szomorunak tartom, hogy ilyen konnyuek az elodontok a magyar bajnoksag rajatszasaban, es itt veletlenul sem szeretnek Lila Marvany-hoz huzni, vagy hogy hivjak.

2009.05.01. 20:24

mivel uzemeltetoje vagyok ennek az oldalnak, ezert azt mondom, h ne nezd meg torrenten ;-)

Tyúk21544
2009.05.01. 20:22

Nekem is lenne egy kérdésem, bár nem ide tartozik. :) Kb. 2-3 évvel ezelőtt vetítettek nálunk egy dokumentumfilmet az 1956-os olimpiai csapatról, a szovjetek elleni döntőről. A filmben megszólaltatták mindkét válogatott még élő játékosait...nagyon szívesen megnézném még egyszer. Nem tud róla valaki valamit? Előre is köszi s HAJRÁ VASAS!

2009.05.01. 20:09

A gólok fel fognak kerülni a vlvre? És ha igen akkor kb. mikor?

cowk21539
2009.05.01. 19:57

HAJRÁ VASAS!!! Azért a fradinak is szurkolok egy szoros eredményért! Kellene mégegy top csapat ebbe a ligába...