Közvetítésünk a Kőér utcából a Vodafone OB-1 elődöntőjének első mérkőzéséről.

A meccs 17 órakor kezdődik.

Jöhet a bemutatás.

A lelátók igen foghíjasak, még ugyanennyi ember simán beférne.

Kezdődik a mérkőzés.

Hegedüs egy hajszálnyival bár, de gyorsabb volt Székelynél, az első támadást az Eger vezetheti.

Varga II. Zsolt lövi el messziről, a blokkról fölémegy.

A hazaiak nem tudnak kibontakozni a 30 másodperces támadóidő alatt.

Kiss Csaba is a blokkba lövi.

Szivóst gyötri két hevesi bekk, mégis rá tudja lőni, mellé.

Két perc telt el, Vári ellen ötös. A büntetőt Biros magabiztosan, laposan értékesíti (0:1).

Előnybe kerül a Honvéd, Szivós balról átrakja a jobbszélre Székelynek, ő középre adja Molnár Tamásnak, Papesz pedig megtalálja a helyet a hálóba (1:1).

Biros váratlanul lő. Egy gólt (1:2).

A negyed közepén járunk, amikor fórt kap a Honvéd. Szivós kiejti a labdát, már úszna az Eger, amikor kontra miatt ismét a hazaiak jönnek. A támadás közben azonban kontrát fújnak ellenük.

Egy egri sarokdobás után Biros passzol Felthamnak, a kanadai pedig lő egy kapufát.

A negyed utolsó perce kezdődik, harmadik előnye jöhet a Honvédnak. A beadott labdát Matajsz nagyon közelről nem tudta behúzni, Szecska védett.

Molnár Tamást kiállítják, amikor Hárai ellen szabálytalankodik. Hárai azonban a játékvezető szerint visszaütött a víz alatt közvetlen az ítélet után, így az egri centert végleg cserével kiállítják.

Az előző incidens a negyed utolsó másodperceiben történt, így a negyed véget is ér. Az egyik néző felháborodik és beszól a bírónak. Mivel kevesen vagyunk, tisztán hallható volt, én most mégsem írom le, hogy mit. A végeredmény: a rendezők kivezetik a nézőt Németh játékvezető kérésére.

A második negyed első percében újabb büntetőt lőhet az Eger. Ismét Biros lövi. Gergely ezúttal jó irányba mozdult, de lemaradt (1:3).

Támad a Honvéd, kiállítak egy egrit, pár másodperc múlva még egyet. Gerendás heves reklamálásba kezd, így előbb egy sárga, majd egy piros lapot kap. (Ez egyúttal azt is jelenti, hogy Gerendás mester biztosan nem ülhet a kispadon a következő, vasárnapi meccsen.)

Feltham próbálkozik távolról, Gergelynek csemege.

Majdnem a negyed közepén járunk, amikor Pajánt kiállítják, Tóth Kálmán pedig időt kér.

A timeout után körbejár a labda, végül Varga II. Zsolt pattintja kapura, Gergely szögletre tolja. Az ismétlésnél Varga II. a bemozduló Birosnak adja, húzásra, de Gergely megint védeni tud.

Páros kiállítás: Molnár Tamás és Decker. Az akció végén Vári tud kapura fordulni és lőni, Szécsi véd.

Binder Szabolcs találatával már háromra duzzad a vendégek előnye (1:4)

Varga II. Zsolt nézi meg a ketrecet, a hazai fór azonban most is eredménytelenül zárul, az egri védők két passz után megszerzik a labdát.

Kiss Csaba távolról kacsázik egyet a labdával, egy méterrel mellé.

Kimarad egy újabb Honvéd-előny.

Biros lövi el a támadóidő lejárta előtt egy másodperccel, Gergely csak szögletre tudja menteni.

Vindisch-t kiállítják, Kiss Csaba pedig kapufát lő az emberelőnyös szituáció és egyúttal a negyed végén.

NAGYSZÜNET

A Honvéd elhozza. Jöhet egy eredménytelen támadás itt, egy ott.

Megszületik a második hazai gól! Nyékit állítják ki, Szivós pedig gyakorlatilag egyből ellövi, nagyon erősen, pontosan (2:4).

A túloldalt is jön egy előny. Majdnem elveszíti a labdát az Eger, de szerencséjükre visszapattan Hegedüshöz, aki kettőt lóbál, majd bevarrja a léc alá (2:5).

Vári visszahúzza Birost, őjabb vendég előny. Egy rossz keresztpassz után elveszítik a labdát.

Bundschuh derékig kiemelkedik és 6-7 méterről ellövi. Lehet hogy mellément volna, de Gergely belenyúl, sarokdobás. Biros centerezik Báránynak, aki ellen Gergely Mihány szabálytalankodik.

Az előny góllal ér végét. Valaki rálövi, Gergely véd, de pechjére Bárány elé pattan a laszti, ő pedig közelről nem hibázik (2:6).

Bundschuh rálövi, Gergely reflexből belenyúl, a labda felpattan, majd visszaesik, azonban centikkel a gólvonal mögé... (2:7).

Feltham ziccerbe kerül, kíméletlen (2:8). A gól után örömében Borsós arcába üvölt, Valószínűleg ő is érzi, hogy ez a meccs már előlt.

Két perc még a negyedből.

Varga II. Zsolt leválik a védőjéről, a ziccert azonban Gergely kivédi.

Vindisch pattint hét méterről, a felső lécre.

(A meccsen egyébként itt van Mátéfalvy Csaba, a Vasas kapusedzője is, aki mögöttünk kamerázik.)

Vindisch elhozza a labdát. Rögtön ezen támadás végén Várival passzolgat. Végül utóbbi ellövi, a bal felsőbe, lágyan (3:8).

Vári gólja után pihenhet, kipontozódik. Az előnyből Feltham visszaállítja a közte hatot (3:9).

Feltham nagyon váratlanul a rövidre lövi, be is megy (3:10).

Hat perc van még a mérkőzésből.

Papesz kapura tudja lőni Decker és Hegedüs szorításában. A végállomás Szécsi.

Bátori Bence próbálkozik a bal szélről. A lövés egy blokkoló kézen irányt változtat és a kapuban landol. (4:10).

Gergely Mihály teszteli Szécsit.

Kiss Csaba lő, Borsós blokkol.

Vad Lajos, a Honvéd edzője időt kér. (3:42 van hátra).

Megszerzi a labdát az Eger.

Varga II. Zsolt passzol Nyékinek, utóbbi rálövi, de a löket erőtlenre sikeredett.

Ötöst fújnak Decker ellen (aki kipontozódik). Két "nagy öreg" néz farkasszemet: Molnár és Szécsi.

Papesz lövését Szecska! A kipattanót szintúgy.

Szécsi jól végezte dolgát, így cserét kér és helyet ad Valics Bencének.

Hegedüs nagy erejű lövését Gergely védi.

Székely Bulcsú kozmetikázza az eredményt (5:10).

19:30-kor kezdődik a Vasas-FTC elődöntő. A mérkőzést élőben közvetítjük a VLV-n. (katt ide)

22 régi hozzászólás

Daret hozzászólása
Daret21552
2009.05.01. 21:43

Szép volt srácok! Megy a Kőérben is, ha akarjátok! HAJRÁ EGER!

2009.05.01. 18:45

Na, itt az ideje, hogy az ilyen bírok nyugdíjba menjenek... Mert hazamegy, és mint aki jól végezte dolgát megvacsorázik és alszik egy nagyot. Csak azt nem értem, hogy emberek, cégek minek ölnek bele pénzt a sportágba, ha jön két ilyen balf.sz, és azt sem tudják, hogy mikor mit fújnak. Ha meg valaki beszól, az takarodjon... Arrogáns f... Még egyik sem jött rá, hogy nem érte van a játék! A szövetség meg hagyja, de az ő tevékenységük egy másik téma...

kisViki hozzászólása
kisViki21535
2009.05.01. 18:31

A Honvéd csak véletlenül játszhatott ennyire rosszul... de majd vasárnap meglátjuk.

2009.05.01. 18:05

Még kétszer kell nyerünk, elég 1-1 góllal is, még nincs lefutva, mert a HONVÉDNAK IS JÓ CSAPATA VAN !! HAJRÁ EGER !!!!!

2009.05.01. 18:04

Papaesz büntetőt hibáz, Szecska remekel. Honvéd: leves.

2009.05.01. 17:59

CSodák vanak és az a 6 perc lehet hogy elég lesz nem?

flori6521523

Szenzációsan játszunk !!!! Hajrá Eger !!!!

Zsófi hozzászólása
Zsófi21522
2009.05.01. 17:45

Sajnálom... köszi azért!

flori6521521
2009.05.01. 17:42

Sajnos semmit nem közvetítenek, ennyire nem érdekli őket a vízilabda.

Zsófi21519
2009.05.01. 17:39

A Vasas-FTC meccset közvetíti tv csatorna?

flori6521517
2009.05.01. 17:38

Különösen Pesten és ha semmi nem közvetíti, akkor azt hiszik, hogy mindent megtehetnek

cowk21516
2009.05.01. 17:33

ja-ja, csalnak a birok, mind. :-D

flori6521515
2009.05.01. 17:24

csalnak a bírók keményen 6-1 a honvédnak a kiállítási arány, Gerendást meg kiállították, akkor is nyerünk mert sokkal jobbak vagyunk Hajrá Eger !!!!