Pro Recco - sima győzelem az Olasz Kupa döntőjében

hozzászólás, 2009.04.26.

Második trófeáját tette zsebre a Pro Recco csapata ebben a szezonban. Az európai Szuper Kupa decemberi megnyerése után az Olasz Kupa négyes döntőjében diadalmaskodott úgy, hogy a kupagyőzelem sorsáról döntő meccsen mindössze négy gólt kapott a Savonától. Madaras két góllal ünnepelte negyedik itáliai kupagyőzelmét, Kásás pedig egy sokáig emlékezetes csavart ejtésgóllal tette le a névjegyét, amikor még szoros volt a meccs.

Pro Recco-Savona 10:4 (4:2, 1:0, 2:1, 3:1)
Novara, v.: Caputi és Gomez
Pro Recco: Tempesti, Presciutti 1, Madaras 2, Mangiante, Kásás 1, Felugo, Di Costanzo 1, Angelini, Giorgetti, Calcaterra A. 2, Udovicsics 1, Märcz, Lapenna F. 2. Edző: Pino Porzio
Savona: Pastorino, Varellas, Fiorentini D., Morena T., Morena N., Rizzo, Mistrangelo F., Ragosa, Whalan 2, Onofrietti, Aicardi 1, Fiorentini G. 1, Conti. Edző: Mistrangelo C.
Gól - emberelőnyből: 6/11, ill 4/10
Kipontozódott: T. Morena a harmadik negyedben, Märcz és Udovicsics a negyedik negyedben

Furcsa húzással próbálta megzavarni a Savonát Pino Porzio, a Pro Recco vezető edzője: egyetlen magyart se állított be a kezdő csapatba, sőt, az első negyed feléig mind a három és felen (ezt majd megmagyarázzuk) a kispadon ültek. A Savona vezetett is 2:1-re, de 2:2 után érkezett Kásás és az ő káprázatos ejtésgólja, a címvédő átvette a vezetést és ettől kezdve folyamatosan növelte az előnyt.

Azért a torna jelentőségét jól mutatja, hogy Porzio elegáns öltönye nem lett vizes...

Ritka pillanat: kispadon a Recco összes magyarja

A mérkőzés krónikája:

1:0 - Calcaterra centerből szerzi meg a vezetést

1:1 - Aicardi talál be

1:2 - Udovicsicset támadásban állították ki, az előnyt Fiorentini értékesíti nem volt még bent magyar, most jött be Kásás

2:2 - Recco-előny, elsőre nem megy be, de aztán Di Costanzo betalál - átlövés

3:2 - Kásás csavart, lágy ívű ejtése a hosszú sarokban köt ki. Most vezet először a Recco, két és fél perc van hátra az első negyedből

4:2 - Madaras simán értékesíti a Recco javára megítélt emberelőnyt

Szünet

5:2 - Presciutti megúszásgólja

Félidő

6:2 - Madaras megszerzi a labdát a ráúszásnál, majd a támadás végén emberelőny, amit Norbi értékesít

6:3 - Märcz Tamást állították ki, Whalan értékesíti az emerelőnyt

7:3 - előnybe került a Recco, nem sikerült bedobni. Már kiegészült a Savona, amikor egy centerpassz után Lapenna fantasztikus csavarral talál be

Szünet

8:3 - Lapenna újabb csavargólja centerből

9:3 - Recco-előny, időkérés után Udovicsics átlő

9:4 - Udovicsicset kiállítják, Whalan azonnal belövi

10:4 - Most Whalant küldik ki, Calcaterra megkapja a labdát, azonnal befordul és beteszi.

VLV-képek az Olasz Kupa négyes döntőjéről (Novara, 2009.4.25-26.)

Tudósításunk a szombati elődöntőről

A harmadik helyért:

Brescia-Sori 12:6 (2:1, 3:2, 4:2, 3:1)

A nyilatkozatok elé annyit, hogy most először szólaltattuk meg Alex Giorgettit, a Pro Recco anyai ágon magyar játékosát. Nem kellett tolmács... (Alex bemutatására a közeljövőben visszatérünk.) A négyes döntőben nem játszhatott Benedek Tibor, mert szövetségi rendezvényről lévén szó, itt is a bajnokságban érvényes szigorú idegenlégiós szabályt alkalmazták.