Vasas-Pro Recco - élő közvetítés az Euroliga-negyeddöntőről

hozzászólás, 2009.04.08.

Lehetett volna maga a finálé - ezt szerettük volna. De ez "csak" Euroliga-negyeddöntő és így a tavalyi Final Four első és harmadik helyezettje közül az egyik nem lehet ott az idei négyes döntőben. A két oldalon összesen kilenc magyar olimpiai bajnok száll vízbe, elsősorban miattuk telik meg az uszoda lelátója, meg persze azért, hogy a hazai szurkolótábor kidrukkolja az április 22-i visszavágóra esélyt adó eredményt. A találkozó és élő közvetítésünk 19.30-kor kezdődik.

Mint a VLV előzeteséből is kiderült, mindkét csapat a legjobb összeállításában veszi fel a harcot.

Egy órával a meccs kezdete előtt száz méteres sor állt a Komjádi uszoda bejáratánál. 19 órakor megteltek a lelátók, sokan még kint vannak.

A Vasas-tábor hangol, hamarosan bemutatás.

A reccós magyarokat óriási üdvrivallgás fogadta. A Vasas-játékosok felénél elromlott a hangosítás, így a bemutatást nem tudták rendesen befejezni :-(

Közben a két kapu mögötti részre, fémkordonok mögé nézőket engedtek be.

Szinte felrobbant az uszoda, amikor a piros-kékek összeálltak és felhangzott a Hajrá Vasas! Angyalföld!

Kásás hozza el a labdát Kovács Róbert elől, de hiába tolja hátra, társai nem figyelnek, Varga Dániel megszerzi. Ekkor megáll a játék és a jelenlévők egy perces csenddel emlékeznek az olaszországi földrengés áldozataira.

Kontra a Vasas ellen.

Az első előnyt a Recco kapja, körbeadogatják a labdát, majd Jokics lövését Nagy Viktor szögletre tolja. Benedek mellé lő.

Vasas-előny, Tempesti szögletre tolja Varga Dani lövését, majd Dumi löketét blokkolják.

Calcaterra cennterpasszt kap, be is húzza a labdát a kapuba, de Tulga kontrát fúj.

Varga Dániel egyenlő létszámnál nyitja meg a gólok sorát 1:0.

Calcaterráról újabb Recco-előny. Benedek első lövését még hárítja a kapu előtt tornyolusó kézerdő, de a labda visszakerül a vendégekhez és Benedek másodszor megtalálja a rést - 1:1.

Kontra a Vass ellen.

Udovicsics távolról elvállalja - fölé.

Újabb kontra a hazaiak ellen.

Udovicsics egyedül marad, ziccerbe kerül és nem hibázza el - 1:2.

Kis Gábor emberelőnyt harcol ki. Varga Dumi megpróbálja becsapni Tempestit, éles szögből a vízre pattint - mellé, fölé.

Most a Recco ellen fújnak kontrát.

A túloldalon is kontra fault.

Benedek leválik a védőről, jön a labda, és ő beteszi Nagy Viktor feje mellett - 1:3.

Madaras elcsen egy hosszú átadást, fordulás után kiállítás, Udovicsics lövése Vasas-játékos testéről pattan be - 1:4.

Ismét Madaras szerez labdát.A piros-kékek nem tudnak mit kezdeni a Recco védelmével.

Märcz löbböl, fölé.

Madaras Hosnyányszky lövését blokkolja. A negyed utolsó percén belül vagyunk. Kásás szerez labdát.

Angelini ejtését simán hárítja Nagy Viktor.

Szünet.

Kásás megszerzi Tóth Márton elől.

Madaras kapufás gólt lő messziről - védhetetlen volt. 1:5.

Felugo megy ki, Varga Dániel azonnal belövi - 2:5.

Kontra a Recco ellen.

Szépen kijátszott Vasas-támadás, már Katonás belőhetné, de továbbteszi Kis Gábornak, aki megvárja Tempesti elsüllyedését és beteszi a labdát a kapuba - 3:5.

Bencivengáról kiállítanak, a Recco is szépen megjátssza, s a végén Benedek lövését Nagy Viktor védi.

Ismét a vendégek jönnek, egy felelőtlenül ellőtt labda miatt, de a Vasas-védelem ezúttal szerelni tud. Közeledik a negyed fele.

Kontra Varga Dániel ellen.

Most a Recco szórakozza el a labdát. Óriási "Mindent bele!" buzdítás kezdődik.

Kontra után jöhet a Recco. A közönség fütyül és fújol.

Nagy Viktor véd.

Kásást kiállítják. Szépen megy körbe a labda, majd a falban Steinmetz Barnabás kiemelkedik és belövi - 4:5. 2:40 még félidőig.

Madaras lövse a Recco támadóidejének lejártakor a kapufáról vágódik fölé.

Megúszik a Vasas, de Tempesti kétszer egymás után nagyot véd.

Steinmetz Barnát kiállítják, Madaras lövését hárítja Nagy Viktor.

Varga Dumi távolról elengedi, Tempesti ujjheggyel szögletre tolja a labdát.

Félidő

Ha valaki nem figyelte volna athéni élő közvetítésünket, itt is megismételjük, hogy a Szeged csapata a LEN Kupa döntőjének első mérkőzésén 8:6-re kikapott a Panioniosztól. Visszavágó április 22-én Szegeden.

Ismét Kásás éri el előbb a labdát, de utána Hosnyánszky megszerzi. Kis Gábort Jokics és Udovicsics együttesen szereli.

Hosit kiállítják, Benedek sokat lóbál, de végül középről Udovicsics pattint a vízre - 4:6.

Támadásban egyre hátrább szorul a Vasas, Végül Varga Dani lövi rá szinte a félpályáról - Tempestinek csemege.

Kontra Benedek ellen.

Varga Dénes gyönyörű ziccert harcol ki, átemeli Tempestit, de mellé!

A túloldalon Kásás labdája egy védőt is érintve vágódik a hosszúba - 4:7. Öt perc a negyedből.

Hosnyánszky távolról lő, Tempesti véd.

Varga Dániel mellé lő.

Madaras a jobbszélről gólpasszt ad a balszélen ólálkodó Mangiantének - 4:8.

Kis Gábort Udovicsics szerelné - ötméteres. A büntetőt Hosnyánszky belövi. 5:8.

A Recco már jól láthatóan kijátssza a támadóidőket.

Udovicsics megúszik, de Nagy Viktior kijön a kapujából és megszerzi a hosszú indítást.

A Vasas-támadás eredménytelen, a közönség először hallgat el a meccsen, de csak néhány másodpercre.

Varga Dani a vízre pattint - 6:8.

Varga Dumi labdát szerez, de Angelini erőszakosan azonnal visszaveszi, Benedek ziccerben - bedobja. 6:9.

Előnyben a Vasas - Tóth Márton bedobja - 7:9.

Udovicsics-kapufa. Időt kér a Vasas.

Varga Dániel lövése Tempestiről pattan visza.

Szünet.

A közönség a játékvezetők ellen tüntet. Majd átvált arra, hogy "Mindenki szurkoljon!"

Varga Dumi elhozza a labdát Madaras elől.

Centerről állítják ki Varga Danit, Porzio időt kér.

Az előnyt Madaras lövi be - könyörtelenül. 7:10.

Steinmetz Barna mellé lő.

Varga Dániel megúszik, Tempesti kivédi a ziccert. Porzio újra időt kér.

Nagy Viktor hosszú passzt fülel le. Kontra Kovács Róbert ellen, közvetlenül a Vasas-tábor előtt - Tulga alig éli túl.

Madaras szabaddobásból fölé lő.

Dumi két lóba után távolról elengedi az ütemtelent - mellé.

Madarast kiállítják, Földi László időt kér. Kovács lövését Tempesti két kézzel megfogja. Három és fél perc még, a Recco már az időre játszik.

Felugo kimegy, Varga Dumi lövése a blokkról vágódik ki.

2:30, labdát szerez a Vasas. Majd eladja.

Hosnyánszkyt küldik ki. Benedek passzát Calcaterra lövi be - 7:11.

2009.04.09. 00:07

Én ott voltam! És még a befejezést követő kb egy óráig alig akartam elhinni, hogy a Vasas ezt kihagyta... Na jó, tudom, a Pro Recco megnyerte a Komjádiban a meccset és a Vasanak biztosan nem volt túl jó kedve utána, de fel a fejjel!!

RioF hozzászólása
RioF21009
2009.04.08. 23:00

Valaki azt árulja el,hogy ennek a majom kirakat csapatnak minek a birói segitség?????Még a látványos víz feletti ütéseket sem látják???!!!!(nem akarják)Szemét Tulgáék még a sanszot sem adják meg.Amikor feljössz egy gólra rögtön a nyakadra teszik a kötelet!!:( A világ legjobb csapata a szent,de mondjuk ilyen költségvetéssel lehet is.De a sport diplomáciájuk mindennél jobb sajnos!!! Akkor is büszkék vagyunk Rátok, srácok!!Nekünk Ti vagytok a legnagyobbak hej-hej!!:) Csak a Vasas mindörökké!!!

Pepe hozzászólása
Pepe21008
2009.04.08. 22:58

Fiúk, nagyon sajnálom... :( Elég sok múlt a bírókon, persze, a fiúk nem játszottak jól, tisztlet a kivételnek, de az, hogy a Recco volt hazai pályán, már több a soknál! Ezért különösen dühítő, és fájó ez a vereség... De legyen tartásunk, és álljunk fel! Nem érdemes keseregni, lesz, ami lesz a visszavágón, mi így is büszkék vagyunk rátok Fiúk!!! Hajrá Vasas!

cowk hozzászólása
cowk21007
2009.04.08. 22:39

azt irta, h \"nem CSAK rajtuk mulott\" es szerintem igaza is van. 1:4-es negyed?!

Zsoci hozzászólása
Zsoci21006
2009.04.08. 22:34

Ne mond már, hogy pl. egy Fradi nem várná tárt karokkal a Kásást? Azért nem véletlenül vállogatott játékosok! Meg hogy akármelyik csapatnak nincs egy gyengébb játékosa se, mert akkor már rég nyertünk volna a FF-ben!

nettyus:) hozzászólása
2009.04.08. 22:22

Sajnálom. :(

máréé hozzászólása
2009.04.08. 22:21

Te komolyan mondom egy szégyen vagy.. Mi az, hogy ne szidjuk a bírókat? Megdicsérjem őket, vagy mi legyen? Akkor is a mi fiaink vagytok? Ha lőttök 6 gólt ellenünk, vagy mikor? Te ezeket a bölcseleteket miért nem írod valami olasz honlapra, ott lehet, hogy több vevő lenne rá! Hajrá Vasas, Angyalföld!!

vivi hozzászólása
vivi21003
2009.04.08. 22:16

Figy Zsoci,Kása például hazajönne..épp Madaras Norbi mondta,h milyen lehet a magyar bajnokság,amikor Kása haza akar jönni és nem kell senkinek..szal azért ez is gáz. De a bírók is szemetek voltak.Azért a Dumi elleni pofon minimum egy 5méterest megérdemelt volna.

Zsoci21002
2009.04.08. 22:00

Mondom, hogy a Recco jobb csapat, de akkor is, esélyünk lett volna! És ha megnézed az adatlapom a Madaras a kedvenc játékosom. ( ugyanis első vizílabda meccsen, amikor kint voltam, ő volt a legjobb, ennek is köszönheti) DE szerintem gáz, hogy ennyien kinnt vannak külföldön. Ha már csak a Reccot nézzük is sok, de kint vannak rajtuk kivül is sokan! Azért ez egy kicsit minősíti a hazai feltételeket. Bár egyre jobbak lesznek.

ElDiablo hozzászólása
2009.04.08. 21:49

Ne szidjuk a birokat, nem csak rajtuk mulott. A magyar kolonia nagyon jol jatszott a Reccoban. Grat fiuk, ti akkor is a \"mi fiaink\" vagytok ha epp a digoknal jatszotok. Megint bemutattatok mit jelent \"profinak\" lenni. Legalabb ennek orulhetunk ha masnak mar nem is....

Zsoci20999
2009.04.08. 21:24

Barom bírok! Recco még jobb csapat is papíron, mi a francnak kell ennyire belenyúlni? Remélem azért nem orülnek annyira az Olaszok, mert ez nem igazságos. Én azt nem szeretem, ha egy meccsen az én csapatomnak fújnak, nert szarul érzem magam utána, szal ne örüljenek nagyon a Reccosok! Ennek ellenére, majd a döntőben természetesen nekik fogok drukkolni. Nem a játékosok hibája a bíráskodás. De azért még van egy kis esélyünk! HAJRÁ VASAS!!!

homburg hozzászólása
homburg20998
2009.04.08. 21:22

Nem akarok bírózni, mert tényleg jobb volt ma a Recco, de Tulgáék nem voltak korrektek. A visszavágó még hátravan...

Yoda hozzászólása
Yoda20997
2009.04.08. 21:15

Tulga! Vízilabdázni nem én foglak megtanítani, de úszni igen... Legközelebb cserélünk, én fújok, te meg szurkolsz a törököknek...jah nálatok nincs póló? Sajnálom Vasas!:((((

parczen.benedek hozzászólása
2009.04.08. 20:59

Hát azért az olasz se ér sokkal többet, nem ez a gond sztem.

2009.04.08. 20:39

Verthelyzetből is fel tudunk állni! MINDENT BELE!!!!

vivi20990
2009.04.08. 20:35

MIDENT BELE,HAJRÁ!!!ne h már hazai pályán kapjunk ki...

vivi20989

ezt nem hiszem el...

t20988
2009.04.08. 20:34

Huúúúúúúúúúúúúú de nehéz lesz. Hajrá, hajrá, mindent bele!!!!!

t20987
2009.04.08. 20:28

Az jó! Ha Földi időt kér itt még lesz eredmény. HAJRÁ,HAJRÁ KICSI VASASKA!/TEVÁSTÓL,PLAKETESTŐL6

t20986
2009.04.08. 20:22

HAJRÁ TEVA VASAS PLAKET!!!!!!

t20985
2009.04.08. 20:20

Várjatok! kiírom, hogy a TEVA VASAS PLAKETNEK szurkolok, hátha ez segít:)

vivi20984
2009.04.08. 20:19

HAJRÁ VASAS,ANGYALFÖLD!!!! Gyerünk fiúk \"keljetek fel\"...így nem lesz még x sem a meccs..pedig ezt minimum döntetlenre kell kihozni.

t20982
2009.04.08. 20:18

A hét gólból ötöt magyarok lőttek a Recconál...

2009.04.08. 20:10

Szeretem a szegedieket! Grat!!! HAJRÁ VASAS!!!!!

t20978
2009.04.08. 20:08

Én benne vagyok, ha a végét szeretné megnyomni a VASAS!

2009.04.08. 19:19

Hajrá Teva-VasasPlaket! :) Sajnos nem lehetek ott élőben a meccsen, de a TV előtt úgyan úgy fogok szurkolni. :) Remélem a Vasas részéről \"gólzápor\" lesz! Itt gondolok a Varga testvérekre és Hosira. :) Mégegyszer: Hajrá VASAS!!! :)