Olasz bajnokság, Jadranska Liga - összefoglaló

hozzászólás, 2009.02.23.

A hétvégi olasz forduló érdekessége volt, hogy egymás ellen játszottak a magyarok: a Recco Kásás Tamással és Madaras Norberttel a Fodor Rajmundort felvonultató Nervivel csapott össze. Rajmund a meccs napján ünnepelte születésnapját, s nem csak csapattársai és a hangosbemondó, hanem még a Pro Recco vezetői is köszöntötték őt. Montenegróban csak Steinmetz Ádám szerepelt a magyarok közül, a Kotor (az ő két góljával is) simán győzött a kisebbik zágrábi csapat ellen.

Pro Recco-Nervi 13:6 (5:1, 2:1, 2:2, 4:2)
Sori, v.: Luca Bianco és Massimo Savarese di Bergeggi
Pro Recco: Washburn, Presciutti, Madaras 2, Lapenna, Kásás 1, Felugo 1, Di Costanzo 1, Angelini 2, Giorgetti,  Calcaterra 2, Udovicic 3, Figari 1, Bencivenga. Edző: Pino Porzio
Sportiva Nervi: Caprani, Mammarella, Lo Cascio 1 , Popovic 1, Casazza 1, Lisi,  Patrone, Gallone, Fodor, Paganoni, Astarita 2, Perez 1, Celia. Edző: Baldineti
Gól - emberelőnyből: 3/4, 4/11

FODOR RAJMUND a vlv-nek:

- Igazából az első negyedben eldőlt a meccs, de hát egy Recco-Nervi 2009-ben a papírforma alapján így néz ki. Ha megnézi az ember a jegyzőkönyvben a neveket, akkor ez világossá válik. Sajnos hagytuk magunkat "elgázolni" az első negyedben, de azt kell hogy mondjam, utána emberesen helytálltunk, nyilván ennek a csapatnak a képességeihez mérten. Ami a köszöntésemet illeti, nagyon kedves volt mindenki, kellemessé tették számomra ezt a meccset. Csak azért maga a szám kicsit sok... :-) Bár nem érzem magam annyinak és azt hiszem, ez a lényeg.

MADARAS Norbert a vlv-nek:

- Elmentünk az elején, onnan már könnyű volt. Megint nem az első kapusunk védett, de ez egyáltalán nem látszott.

Bogliasco-Posillipo 6:7 (4:2, 1:1, 1:3, 0:1) (Varga I. Zsolt egyszer volt eredményes)

12. Civitavecchia2

(A Savona, a Posillipo, a Brescia és a Sori egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.)

A Jadranska Ligában a Kotor és a Budva is győzött, de három honfitársunk közül csak Steinmetz Ádám szerepelt. Kiss Gergő szépen gyógyul, tulajdonképen már játszhatott volna, de az edző nem kockáztatott, hiszen a csapat szerdán létfontosságú Euroliga-meccset vív otthon a Bresciával, Kiss Gergő ott tér majd vissza.

Érdekes, hogy a Medvescsak-Kotor meccsen bár három negyedet is kapott gól nélkül abszolvált a Kotor, a második negyed közepén 3:1-re még a hazaiak vezettek, innen lett 3:11 a végeredmény... Egyébként éppen Steinmetz Ádám lendítette ki a Primoracot a kátyúból, két gólját 3:3-nél lőtte.

Gór-Nagy Miklós hazai vizsgái miatt kapott eltávozást, csapata a várakozásnak megfelelően simán nyert a sereghajtó otthonában.

Jadranska Liga, 18. forduló

Medvescsak-Primorac Kotor 3:11 (0:0, 3:3, 0:3, 0:5)
Zágráb, v.: Franulovics, Kosir
Medvescsak: Kavur, Burics, Milakovics, Csule, Lugovics 1, Benics, Kolar, Perkovics, Vegar 1, Grbes, Cuk 1, Blazevics 1, Selem, G. Edző: Vegar.
Primorac Kotor: Radics, Dr. Brguljan 1, Crepulja 1, Petrovics 1, Da. Brguljan 1, Zatovics 1, Draskovics 1, Paskovics 2, Pa 1, Milosevics 1, Steinmetz 2, Gopcsevics, Milics 2, U. Brgujan. Edző: Perovics
Gól - emberelőnyből:  1/7 ill. 7/11
Gól - ötméteresből: 1/1 ill. 1/1

STEINMETZ ÁDÁM a vlv-nek:

Nagyon rosszul kezdtünk pontatlanul játszottunk támadásban, emberelőnyben, az ő kapusuk pedig nagyon jól védett. 3:1 után produkáltunk egy 10:0-t, úgyhogy szépen "szétnyílt a meccs", ahogyan arra lehetett is számítani. Sajnos már többször problémánk volt a mérkőzés elejével, kicsit elgondolkodtató, hogy miért kezdjük ilyen rosszul a meccseket.

POSK-Budva 9:13 (2:3, 1:2, 2:6, 4:2) (Gór-Nagy Miklós nem játszott a mérkőzésen.)