Honvéd-Eger - élő közvetítés

hozzászólás, 2009.02.22.

A Kőér utcában, a zsűri fölött ülve követjük nyomon az eseményeket. Írjuk, amit látunk. A mérkőzés és élő közvetítésünk 12.45-kor kezdődik.

A rangadóról készített előzetesünkből kiderül, hogy mindkét csapat nagyon fontosnak tartja a mai találkozót. Ráadásul az FTC pécsi veresége kicsit tovább kuszálta a szálakat, létfontosságú lehet a három pont megszerzése ezen a majdnem-matiné-meccsen.

Megtörtént a bemutatás, kezdődik a mérkőzés. (Vindisch nem gyógyult meg, nincs nevezve.)

Biros hozza el a labdát Székely elől.

Nyéki lövése a blokkról megy ki.

A Honvéd első támadása is blokkolt lövéssel ér véget.

Decker lövését védi Gergely.

Nyékit kiállítják. Szécsi véd.

A másik oldalon Gergely hárít.

Szivós ejtése nem jön be, de közben úgyis kontra.

A túloldalon is.

Molnár szépen kivárja a lövéssel a megfelelő tempót, de Szécsi eszén nem jár túl.

Székely kimegy, Varga II. Zsolt lapos lövését védi Gergely. Nem lesz gólgazdag meccs. Túl vagyunk az első negyed felén.

Rossz centerpassz Molnárnak.

Vári labdát szerez Bárány elől.

Bárányt állítják ki. Iosep lövi a meccs első gólját - 1:0. Két perc még az első negyedből.

Paján kiállítása után addig passzolgatnak az egriek, míg a "bűnös" már visszatérhet. Ekkor azonban Hegedüs a balszélről a hosszúba lő - 1:1.

Szivós éles szögből lő, Szécsi véd. A másik oldalon Hegedüs próbálkozik ismét, ezt Gergely hárítja.

Szivóst kiállítják, előbb Biros próbálkozik, de lövését blokkolják, majd - egy másodperccel a dudaszó előtt - Feltham felső kapufás gólt lő 1:2.

Szünet.

Székely hozza el a labdát.

Molnár a kapufát találja el.

Papeszt kiállítják, Varga II. Zsolt átlő - 1:3.

Iosep második gólja - 2:3.

Varga II. Zsolt kimegy, Székely lövi be - 3:3. Három perc telt el a negyedből.

Székely kerül gólhelyzetbe. Ötméteres, amit Szivós értékesít - 4:3.

Szivós vállalja el akcióban, bemegy! 5:3.

Lefordul a Honvéd, Varga II. Zsoltot ki is állítják. Időkérés utánIosep-lövés - szöglet.

A túloldalon kimarad egy emberelőny, így kétgólos hazai vezetéssel fordulnak a csapatok.

Félidő.

Megint a Honvéd nyeri a ráúszást.

Nyéki labdát szerez. Kiss Csaba balszerencsés lövése: a labda a felső kapufáról a gólvonal elé pattan.

Deckerről ötméteres, Szivós belövi - 6:3.

Varga II. Zsolt kiállítást harcol ki, lövés nélkül megy le az egri emberelőny...

Bátori lövésre szánja el magát, a labda a blokkolni szándékozó Binder ujjhegyén irányt változtat, s ez becsapja Szécsit - 7:3.

Újabb Eger-előny marad ki, Varga II. Zsolt lövése Gergelyről szögletre pattan.

Átléptük a negyed felét.

Jansik kipontozódik, egyszerre két hibát szed össze, ugyanis kiállítják, de ezután megpróbálja megakadályozni Varga II. Zsoltot a góllövésben. Ez egyébként nem sikerül, a maszkos ember belövi, a bírók azonban inkább ötméterest ítélnek. Biros büntetőjét Gergely kivédi...

Hárairól kiküldik Várit, Biros vigasztalódik... - 7:4.

Bundschuh kimegy, Matajsz húzása nem éri el a kaput.

Várit állítják ki, ki is pontozódik. Az előnyt Feltham értékesíti - 7:5.

Szünet.

Az egriek megismétlik a meccs előtti csatakiáltást, most még hangosabb volt a "Hajrá Eger!" Meglátjuk, mit hoz az elszántság.

A labdát mindenesetre Biros hozza el.

Kiss Csaba kapufát lő.

Hátul ki is állítják. Szivós labdáját Paján a rövidnél behúzza - 8:5.

Biros átlő - mellé megy a labda.

Szécsi véd. Két perc telt el az utolsó negyedből.

Egri előny, Gergely véd. Aztán kontra, jöhet a Honvéd.

Szécsi védi Molnár szabaddobásból leadott lövését.

Rossz passz a két játékos által is szorongatott Báránynak.

Szivós megúszik és nagy erővel belövi Szécsi feje felett - 9:5

Most Kiss Csaba lövi el, minden dühét beleadva - 9:6. A negyed felénél járunk.

Egri előny, Varga II. Zsolt vállalja el, labdája elhal Gergely kezén és nem csúszik be a kapufa mellett.

Az Eger időt kér, fór nincs, 2.45 van hátra.

Biros egy pillanatra egyedül marad, mire elé ér a védő, rég belőtte - 9:7. 2.30 van még.

A hazaiak igyekeznek kijátszani a támadóidőt, a vége blokkolt lövés.