Olasz bajnokság, Jadranska Liga - minden magyar örülhetett

hozzászólás, 2009.02.16.

Csendes fordulót rendeztek a hétvégén az olasz bajnokságban és a Jadranska Ligában. Meglepetés sehol sem született, s a magyarokat foglalkoztató csapatok kivétel nélkül győztek.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 15. forduló

A forduló rangadója a vártnál kisebb küzedelmet hozott A Posillipo a Scandone-ben már 11:4-re is vezetett a Brescia ellen, amikor a vendégek kicsit kozmetikázni tudtak az eredményen. Varga I. Zsolt két gólt lőtt a nápolyiak 13 találatából.

A Recco kicsit megszenvedett Rómában, de végül azért magabiztosan hozta a kötelező győzelmet Madaras kétszer, Märcz egyszer volt eredményes.

A Nervi idegenben szerezte meg a három pontot, Fodor Rajmund egyszer talált be.

Lazio-Pro Recco 7:10 (3:2, 2:2, 1:4 1:2)
Róma, v.: Alfi e Saeli
Lazio: Violetti, Hale 1, Sebastianutti 1, Innocenzi 1, Latini, Di Rocco, Tafuro, Vittorioso 2, Barry 1, Colosimo, Spiezio, Pappacena 1, Valeri. Edző: Cristiano Ciocchetti
Pro Recco:
Tempesti, Presciutti, Madaras 2, Mangiante 1, Kásás, Felugo 2, Di Costanzo 1, Angelini 1, Figari, Calcaterra 1, La Penna 1, Märcz 1, Giorgetti. All. Giuseppe Porzio
Gól - emberelőnyben: 3/12, ill. 5/8

Madaras Norbert a vlv-nek:

"Nehéz volt! Bátran és elég jól játszott a Lazio, kihasználták a hibáinkat és sokáig vezettek is. Az utolsó másfél negyedben összekaptuk magunkat és ez ezúttal elég volt!"

Kásás Tamás a vlv-nek:

"Könnyelműen vettük a meccset, ezért az első három negyedben csak szenvedtünk. Igazából a három pont volt a fontos, egy komolyabb meccsen nem így állunk hozzá."

Märcz Tamás a vlv-nek:

"A mérkőzés első felében nem sikerült megfelelően kontroll alatt tartanunk a játékot, és saját hibáinkból felesleges előnyt adtunk az otthon általában jól játszó Laziónak. Általában igaz, hogy ellenünk veszíteni való nélkül szerepelhetnek az ellenfelek, vabank játékot játszanak. Úgy érzem, most is hasonló volt a helyzet. A második negyed végétől viszont már azt hiszem megfelelően támadtunk és védekeztünk, sokkal nagyobb volt a fegyelem, szinte alig csúszott be hiba. A legfontosabb, hogy a folytatódó fizikai felkészítő munka közben is győzni tudtunk és készülünk tovább a bajnoki meccseken keresztül a következő Euroliga-mérkőzésre."

Posillipo-Brescia 13:9 (4:1, 4:2, 3:1, 2:5) (Varga I. Zsolt két gólt lőtt)

Civitavecchia-Nervci 8:15 (3:5, 2:3, 3:3, 0:4) (Fodor Rajmund egy találattal zárta a meccset)

Bogliasco-Sori 10:11 (4:4, 4:3, 1:2, 1:2)

Savona-Latina 13:9 (4:3, 5:2, 2:1, 2:3)

Florentia-Catania 12:6 (4:0, 3:3, 1:1, 4:2)

12. Civitavecchia1

A Jadranska Ligában ismét mindkét "magyar csapat" győzött, ráadásul a Budva rangadót nyert, tartalékosan is legyőzte hazai pályán a Mladost Zágrábot. Gór-Nagy Miklós játszott, de nem lőtt gólt. Steinmetz Ádám kétszer volt eredményes a Kotor fölényes győzelme során úgy, hogy összesen egy negyednyit volt vízben. A Budva jótéteményeként a Kotor a tabellán megelőzte a Mladost Zágrábot és feljött a Dubrovnik mögé a harmadik helyre.

Jadranska Liga, 17. forduló

Budva-Mladost Zágráb 5:4 (1:2, 1:0, 1:0, 2:2)
Budva, v.: Radicsevics, Margeta
Budva: Sefik, Trajkovics, Csirics 1, Danilovics 1, Gak 1, Ticsics, Barba 1, Doncsics, Aoyagi, Gór-Nagy, Vukics 1, Mijanovics, Todorovics, Milanovics. Edző: Djuho.
Mladost Zágráb: Pavics, Burics, Babics 2, Vrdoljak 1, Frankovics, Herceg, Antonijevics, Karacs, Muslim 1, Hinics, Buljubasics, Martinics, Loncsar. Edző: Bonacsics.

Gól - emberelőnyből: 3/11 ill. 1/9
Gól - ötméteresből: - ill. 1/2

Gór-Nagy Miklós a vlv-nek:

"Nagyon-nagyon kemény mérkőzés volt. Eleve két sérültünk volt, már a meccs előtt, aztán már a második negyedben kipontózódott egy társam, egy másik pedig cserével, végleg állt ki, ráadásul az egyikük meghatározó játékos. Úgyhogy a "maradéknak" végig kellett játszania a meccset. A Zágráb látta ezt és megpróbálta kihasználni, sorcseréket csinált, megpróbált minket "leúszni", illetve frissebb játékosokat vízben tartani. Nagyot küzdöttünk és egy igazán harcos, jó mérkőzésen megvertük őket. A közönség végig vastapssal biztatott minket, ez nagyon jól esett."

(Gór-Nagy Miklós egyébként itthon van, a Károli Gáspár Református Egyetem másodéves joghallgatójaként erre a hétre időzítette vizsgáit, s klubja elengedte.)

Primorac Kotor-POSK 18:2 (3:1, 5:1, 5:0, 5:0)
Kotor, v.: A. Adzics, Abramovics
Primorac Kotor: Radics, Dr. Brguljan 2, Crepulja 2, Petrovics, Da. Brguljan 3, Zatovics, Csucskovics 2, Gopcsevics 1, Paunovics 1, Milosevics 1, Steinmetz 2, Setka 2, Milics 2. Edző: Perovics
POSK: Bujas, Vuko, Prizmics, Jakasa, Barbarics 1, Lusics, Kujacsics, Scherbl, Crncsević 1, Rabadan, Bilics, Jelovina. Edző: Skolnekovics
Gól - emberelőnyből: 5/6 ill. 1/2
Gól - ötméteresből:  1/1 ill. -

Steinmetz Ádám a vlv-nek:

"Sima, könnyed kis mérkőzés volt, mint ahogy arra lehetett is számítani, hiszen a sereghajtóval játszottunk itthon. Egyedüli center voltam, de nekem sem kellett többet játszanom egy negyednyi időnél. Jól esett a játék."