Honvéd-Sintez Kazany - élő közvetítés

hozzászólás, 2009.02.08.

A tét a LEN Kupa-elődöntő. A Honvéd viszontagságos kazanyi utazás után, minimális hátrányból indulva igyekszik kiharcolni a továbbjutást. Egygólos lemaradást kell behozni, de legalább két találattal szükséges nyerni ahhoz, hogy ne legyen hosszabbítás.

A mérkőzés, valamint helyszíni élő közvetítésünk a Kőér utcából 18.00 órakor kezdődik.

Megtörtént a bemutatás, kezdődik a mérközés!

Telt ház van a Kőér utcában.

Az első negyedben Honvéd hozza el a labdát.

A mérkőzés egy perces gyásszünettel kezdődik, Marian Cozma tragikus halála miatt.

Emberelőnybe kerül a Honvéd, körbe jár a labda, majd Székely lövését blokkolják. Ezután Molnár Tamás labdáját hárítja szögletre a kapus.

A túloldalon Savic fölé lő.

Zakirov lövését védi Gergely.

Andrei ejtése a felső kapufán landol.

Az első negyed felénél járunk.

Gergely közeli lövést véd.

Várit kiállítják, az orosz előny kimarad.

Honvéd-előny, a végén Szivós húzásra teszi be Molnárnak, ötméteres!

A büntetőt Molnár dobja, labdája a felső lécről a kapus elé pattan.

Két perc van még hátra az első negyedből.

Zakirov lövését Gergely szögletre hárítja.

Savic kap szép labdát a center helyén és azonnal behúzza (0:1)

Andrei középről leadott lövését védi Dudkov.

A következő Honvéd támadásnál Molnár előbb a kapufát találja el, majd a visszapattanót bepöccinti (1:1)

Nem sokkal a negyed vége előtt emberelőnyhöz jutnak az oroszok, de a Honvéd labdát szerez.

SZÜNET!

Vindisch hozza el a labdát.

Az első Honvéd-támadás elhal.

Várit küldik ki, Aksenov középről húz, óriási szerencsével megúsztuk a gólt, a kapufa és Gergely együtt hárít.

A túloldalon Gergely Mihály lövése tévesztett célt.

Kontra az orosz center ellen.

A túloldalon a Honvédtól veszik el a labdát.

Szivóst kiállítják, sikerül kivédekezni a hátrányt.

Három perc telt el a negyedből.

Székely lemegy a jobbszélen, egészen az alapvonalig, beadást mímel, de a kapus szeme között belövi! (2:1)

Kontra az oroszok ellen.

Elizarov lövését védi Gergely.

Molnár újabb ötméterest harcol ki. Ezúttal Vindisch lövi, a jobb alsó sarokba. (3:1)

Három perc a nagyszünetig.

Labdát szerez a Honvéd, de a bírók visszaadják.

Gergely Mihályt kiállítják - időt kérnek az oroszok. Az előny végén Gergely (István) védi Basik lövését.

Kontra a Honvéd ellen.

Aksenov távoli lövése utat talál a kapuba -mintha zsinóron húzták volna (3:2). Egy perc még.

Rossz beadás után még a vendégek jöhetnek, veszélyes labda húzásra, de a próbálkozás sikertelen, a labda nem éri el a képzeletbeli gólvonalat.

NAGYSZÜNET

Vindisch elhozza a labdát. Hiába, mert elöl elveszti a Honvéd.

Szerencsére az oroszok is hibáznak.

Óriási helyzet marad ki! Szivós kiemelkedik a center helyén, jön a keresztpassz, úgy tűnik, meg is van, de mégsem...Sipszó nincs, viszont a visszaúszásnál kiállítás, Savic nagyon gyorsan belövi - 3:3.

Savic újabb lövése a felső kapufáról pattan ki.

Vindisch löketét úgy védi a kapus, hogy az oroszoké a labda.

Most Paján nem éri el Székely keresztpasszát a kapu előtt, pedig ziccer lehetett volna.

Három és fél perc a negyedből.

Szivós kiemelkedik a vízből, óriási lövést enged el, de nagyon mellé megy.

Paján a balszélről belövi, de kontra miatt nem adják meg.

Szerencsére az orosz támadások egyre erőtlenebbek.

Újabb keresztpassz a jobbszélről, most lefújják, hogy Pajánt lerántották, ötméteres! Szivós belövi, 4:3.

Másfél perc még a harmadik negyedből.

Vindisch mellé lő, pedig egy keresztpassz után üresen tátongott a kapu jobboldala.

Szünet.

Egygólos Honvéd-győzelem esetén kétszer három perc hosszabbítás következik, ha az sem hoz döntést, ötmétereseket dobnak a csapatok.

Vindisch ismét megszerzi a labdát.

Vári csavarral próbálkozik, blokkolják.

Zakirov mellé lő.

Belofastovot kiállítják. Fontos pillanat, időt kér a Honvéd.

A fór úgy zárul, hogy Vindisch hátulról, két lóba után óriási gólt lő! 5:3

Sajnos gyönyörű orosz támadás végén Dokucsajev ismét egyre hozza fel a Kazanyt - 5:4.

Szivós elvállalja és ez most nagyon-nagyon bemegy! 6:4. Öt és fél perc még.

Az oroszok visszaestek, támadásaikban kevés a veszély.

Most Vári lő, de mellé.

Matajszot kiállítják. Aksenov azonnal belövi - 6:5.

Molnár harcol lövési lehetőségért, de mire kikerül a védő szorításából, elfogy az ereje és a labda mellé megy.

Aksenov lövőcselek után ejt - bemegy. 6:6 - most kiesésre áll a Honvéd.

Az orosz védelem labdát szerez. Három perc van hátra.

Az orosz lövést blokkoljuk, de újra ők kezdhetik elölről. A bírók elveszik tőlük a labdát és a Honvéd - 2:19-nél - időt kér.

Jól védekeznek most a oroszok. Vári nagyon messziről lő, szerencsére legalább szöglet.

Kontrát fújnak Szivós ellen - nem végezte el a szabaddobást, szerinte ennek oka volt...

Labdát szerez a Honvéd, az utolsó perc kezdődik. Másodpercek alatt ketős előny. A kapus szögletre véd!

Szivós lövésételőbb ujjheggyel tolják oldalra, majd kerülőúton visszakerül a labda Marcihoz, aki nagy nehezen bevágja a blokkoló kéz mellett a hosszúba! 7:6 - 23 másodperc.

Székelyt 10 másodpercnél kiállítják, időt kérnek az oroszok.

Elizarov a jobbszélről rálövi, Gergely átér, de a kezéről bepattan az erős lövés. 7:7

Két másodperc maradt, egy lövésre jutott idő, de a kapus véd.

A Honvéd búcsúzott a LEN Kupától

28 régi hozzászólás

Vili hozzászólása
Vili18752
2009.02.09. 19:09

Kint voltam és szörnyű volt látni a Honvéd játékát,ennél sokkal többet vártam.Alakuló csapat..és mégis mivel-kivel alakulgatnak (Gergely,Vári,Molnár,Székely,Szivós,Windish Paján ...mind a régieg ) Azért továbbra is Honvéd!

2009.02.08. 23:03

Jah és még annyi,hogy ha a Honvéd nem tudna kiütni a Kazanyt,akkor a Szegednek ellenük esélyt sem adok... a Kazanyé lesz a kupa,megint orosz csapat nyer :/

Én18725
2009.02.08. 23:00

Pfff nem is tudok mit mondani,pedig erősen segítették a Honvédot a biroktol kezdve mindenki, és mégsem sikerult,nagyon gyenge produkció volt ez.... nagyon sajnálom a csapatot,pedig nagyon szurkoltam nekik :( és ezt a Kazanyt ki kellett volna ütni a LEN kupából és utána elhozni a kupát... :(

balázs hozzászólása
balázs18724
2009.02.08. 21:20

nagy csata volt, izgalmas meccs, nagyon jó hangulat, de csalódást keltő eredmény. Hozzáteszem, a 3 ötössel együtt 7-8 a kiállitási arány... Sebaj fiúk, irány a 2.helyért itthon a Szegednek kivánom hogy nyerjék meg a LEN-Kupát, a Vasasnak is sok sikert. HAJRÁ HONVÉD!!!!!

2009.02.08. 20:26

Sziasztok! Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy kinnt voltam a meccsen, és az első két negyed tényleg döcögött, de utána akkorát küzdöttek a fiúk, hogy igazán megérdemelték volna a hosszabbítást legalább, de az azért hihetetlen, hogy kazanyba 10:5 volt a fórarány az oroszoknak, és itt a kőérben 8:4 szintén az oroszoknak. És még egy kérdés: szerb bírót küldeni egy MAGYAR meccsre, ráadásul az oroszoknál a legjobb játékos is egy szerb? Elég fura. Ezek mellett: gratulálok a Vasasnak, a Szegednek és az Egernek is! Hajrá MAGYAR vízilabda! CSAK A HONVÉD!!!

2009.02.08. 19:45

Ház ezt nem hiszem el. Ilyen biztató első meccs után...

KoRi hozzászólása
KoRi18719
2009.02.08. 19:28

Hát nem tudom h milyen lelki állapotban voltak a játékosok mennyire viselte meg őket Cozma halála. Lehet h nem tudtak annyira koncentrálni. De továbbra is CSAK A HONVÉD!

2009.02.08. 19:02

Mekkora zaj lehet a Kőérben... Hajrá Honvéd!!!!!!!! Izgulok!!!

2009.02.08. 18:44

Hajrá srácok!! Harcoljatok! ne adjátok fel!

Daret hozzászólása
Daret18710
2009.02.08. 18:26

...meg az Oldies Radió is közvetíti... :)

TZS hozzászólása
TZS18709
2009.02.08. 18:25

Ne vicceljetek már, a nemzeti kincs ligakupa mérkőzése fontosabb:-)

c18708
2009.02.08. 18:22

inkabb annak oruljunk, hogy a VLV kozvetiti egyaltalan.

Bocika hozzászólása
Bocika18707
2009.02.08. 18:19

Azt magyarázza el nekem valaki, ha már Magyarországon játszanak a fiúk, akkor ezt mért nem közvetiti egyetlen egy TV csatorna sem?????

Yoda18706
2009.02.08. 18:09

Gyerünk fiúk! CSAK A HONVÉD!

szamóca hozzászólása
2009.02.08. 18:08

Daret, Te butus (bocs), nem tudtad, hogy 3* nyertünk fociban olimpiát egymás után... hajrá honvéd! (leginkább hajrá Vasas, de ez most nekik tök mindegy) :)