Vodafone bajnokság, 11. forduló

hozzászólás, 2009.01.24.

Nem született meglepetés az immár Vodafone nevet viselő OB-1-es bajnokság szombati, 11. fordulójában. Minden esélyes simán nyert, a legérdekesebb meccset a Vasas játszotta az év egyik meglepetéscsapata, a Pécs ellen a Komjádiban. Érdekesség, hogy több olimpiai bajnok kihagyta ezt a fordulót - különböző okok miatt nem szerepelt csapatában Molnár Tamás, Szécsi Zoltán, Biros Péter és Varga Tamás. (Nem védett Baksa sem a Szegedben.)

Eredmények:

Vasas-Pécs 12:6 (4:1, 3:0, 0:4, 5:1)
Komjádi uszoda, v: Kiszelly, Petik
Vasas: Nagy V. - Steinmetz B. 1, Hosnyánszky 1, Kovács R. 1, Varga Dénes 2, Varga Dániel 1, Tóth M. 2. Csere: Takács B., Kállay 3, Katonás, Vörös, Kis G. 1, Hőna. Edző: Földi László
Pécs: Gárdonyi - Hangody, Czigány 2, Krizsán, Heinrich 1, Kovács G., Ágner 3. Csere: Bóbis, Bereczki, Jakab, Kollár, Lukács, De Blasio. Edző: Ambrus Tamás
Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 4/1

Erőtől duzzadó, magabiztos játékkal gyorsan komoly előnyre tett szert a Vasas. Elsősorban a stabil válogatottak és a hozzájuk felnövő Tóth Márton volt elemében, de megrázta magát Steinmetz Barnabás és a fiatal Kállay is. Amikor néhány könnyelmű mozdulat csúszott a támadásokba, a Pécs gyorsan magára talált és bizonyította, hogy nem véletlenül ért el szoros eredményeket korábban a "nagyokkal" szemben is. 7:1-ről 7:5-re jöttek fel a vendégek, sőt, támadhattak az egygólos különbség eléréséért is, innen azonban már csak a magát ismét megrázó Vasas ért el gólt, a végén pedig újra gálázott, így furcsa keretbe foglalta a találkozót.

Varga Dénes a vlv-nek:

Egy örvendetes dolog volt ezen a meccsen, hogy a rossz harmadik negyed után produkáltunk egy jó, az első két negyedhez hasonló negyediket.

TZS-képek a mérkőzésről

Videó:

Vasas-Pécs (Telesport-tudósítás, 2009.1.24.)

Honvéd-BVSC 18:5 (6:0, 4:2, 3:1, 5:2)
Kőér u., 200 néző. V: Dr. Fekete B., Németh A.
Honvéd: Gergely – Székely 2, Andrei 2, Matajsz 4, Szivós 5, Vári, Bátori 1. Cs: Lévai (kapus), Jansik 1, Jakab, Gergely M. 1, Paján 2, Borsós. Edző: Vad Lajos
BVSC: Decker A. – Szűcs L., Nagy S., Hopkins 1, Kriszt, Tóth Z. 1, Csóka. Cs: Meixner, Pecz, Szabó P. 1, Ambrus 1, Halek, Galambos, Simon A. 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 8/2
Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Vári (13. p.), Halek (20. p.)

Szivós Márton a vlv-nek:

Örülök a győzelemnek, annak, hogy ilyen nagy arányban tudtunk nyerni. Végig koncentráltan játszottunk, ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a Kazany elleni meccsre megfelelően felkészüljünk. Ugyanilyen odafigyeléssel, koncentrálással kell játszanunk és akkor annak meglesz az eredménye.

Eger-Szolnok 13:9 (2:2, 4:1, 3:3, 4:3)
Eger, Birstkey A. Uszoda
V.: Kun György, Molnár Péter
Eger: Valics – Decker 1, Nyéki 2, Bárány 1, Kiss Cs. 2, Hegedüs 1, Varga II. Zs. 1. Cs.: Cseh – Erdélyi 1, Feltham 1 (1/0), Petrovai, Bundschuh 1, Hárai 2, Sántavy. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán
Szolnok: Nébald – Németh, Ridzyk 1, Hangay Z. 2, Kovács G. 1, Hangay R., Pásztor 2. Cs.: Józsa, Süveges 1, Soós, Cuniffle, Munkácsi 2. Edző: Ifj. Cseh Sándor
Gól emberelőnyből: 8/6 és 6/1
Ötméteres: 1/0 és –
Kipontozódott: Süveges (21. p.)

Hárai Balázs a vlv-nek:

A heti edzésmunkát figyelembe kell venni a számszerű eredmény értékelésekor. Egész héten keményen edzettünk, készülünk a belgrádi visszavágóra. A fórkihasználásunk nem volt valami jó, próbáltunk egy új megoldást. Úgy érzem, nekem személy szerint egész jól ment, jól be tudtam állni centerbe.

Kiss Csaba a vlv-nek:

Érződött az egész mérkőzésen, hogy most elsősorban nem erre a találkozóra készülünk gőzerővel. Elég sokat dolgoztunk a héten és ez azért látszott a csapaton. Nem forgott veszélyben a győzelmünk, de játszottunk egy jó meccset - olyat, ami a Szolnok szempontjából is jó volt. Sok volt a hiba, de ezek javíthatóak és a hozzállással sem volt probléma. A fáradtság azért érződött a társaságon, de ez nem baj, mert február elejére kell csúcsformában lennünk.
Szeged-Fehérvár 17:6 (5:2, 4:3, 3:0, 5:1)
Szeged, v.: Füzesi, Madarasi
Szeged: Németh Zsolt – Lehmann 3, Juhász Zs., Komlósi, Török 1, Milos Korolija 1, Weszelowszky 4. Cs.: Vejzagics 4, Varga P. 1, Molnár P., Éles 1, Mihajlo Korolija, Kuncz 2. Edző: Kásás Zoltán
Fehérvár: Veres – Tóth B. 1, Vrezgó, Naganuma 1, Lázár Zs. 1, Szabó T., Deme 2. Cs.: Rom, Gelley 1. Edző: Dabrowsky Norbert
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 10/3
Kipontozódott: Kuncz (26. p.)
Kiállítva cserével, végleg: Juhász Zs. (15. p.)

Baksa László a vlv-nek:

Kásás Zoltán négy kapott gólt engedélyezett a csapatnak, ezt sajnos nem sikerült teljesíteni, s emiatt gólonként 5x100 méternyi plusz úszás vár ránk a következő edzésen. Az eredmény reális, lőhettünk volna két-három góllal többet és kaphattunk volna kettővel kevesebbet. Voltak jó momentumok és az emberhátrányos védekezésünk nekem kifejezetten tetszett.

2009.01.26. 15:35

Kiss Csaba aszem 136x volt válogatott, tehát itt a helye a vlv.hu-n !! és mindig érdeklődéssel olvassuk mi van vele. Remélem, minél többet tud hozzátenni ahhoz, h az Eger minél jobb helyen végezzen az alapszakaszban, és ne a 4. helyről kelljen megnyerni a bajnokságot ;) móka! minden egri nevében mondhatom, jólesik az elismerés : "az ország két legjobb csapata" szóval igyekszünk - mi a lelátóról, a fiúk meg a vízben :) Hajrá EGER!!!!

Tomute hozzászólása
Tomute18255
2009.01.26. 10:38

Móka! Ámen! :-) (Kösz! Korrekt!) Hajrá Eger!

2009.01.25. 19:27

Megvan az újabb győzelem, gratula a srácoknak! Bár az a harmadik negyed eléggé piszkálja a látószervemet:)Szép volt a győzelem, és igazából már csak az egri és a Kőér utcai mérkőzés lehet az, ahol a Vasas pontot, pontokat veszíthet, remélem ez nem fog bekövetkezni! Kedves egri barátaim! Húzzon bele a hevesi egylet az alapszakasz végéig, elég csúnya lenne ha a negyedik helyen zárnátok az alapszakaszt,mert eme esetben az ország két legjobb csapata már az elődöntőben összekerülne, és ez nem biztos hogy jót tenne a nívónak ha nem ez a két csapat(Vasas, Eger) vívná az idei finálét!Mellesleg tavaly a Vasas a negyedik helyről húzta be a bajnokságot, ez mégegyszer nem sikerülhet negyedik helyezettnek, legalábbis idén nem!:) ANGYALFÖLD!!!