Menetel a Fradi

hozzászólás, 2009.01.10.

Izgalmas mérkőzésen hazai győzelem született az FTC-Szeged meccsen és így Kásás Zoltán csapata gyakorlatilag elvesztette az esélyét arra, hogy a legjobb négy közé kerüljön a bajnokság végén. A Vasas, az Eger és a Honvéd hozta a kötelezőt. Részletek, nyilatkozatok, videók:

FTC-Szeged 9:7 (3:4, 2:1, 2:0, 2:2)
Népliget, v.: Németh A., Székely B.
FTC: Jászberényi - Dávid 1, Babay 3, Balatoni, Regős Á. 1, Császár 1, Mátyás 1. Cs: Kincses, Wiwo Qerritse, Marnitz 2, Bálint - Edző: Somossy József
Szeged: Baksa - Vejzagics, Lehmann 1, Milos Korolija 1, Varga T. 2, Komlósi, Weszelovszky 1. Csere: Varga P. 1, Juhász Zs., Molnár P., Török B. 1, Kuncz T., Mihajlo Korolija - Edző: Kásás Zoltán és Juhász György
Gólok emberelőnyből: 8/4 ill. 10/4
Kipontozódott: Komlósi (31. perc))

Jól kezdett a Szeged, 4:4-ig csak ők vezettek, igaz, csak eggyel, mert a Fradi mindig egyenlíteni tudott. 5:4-nél volt először a hazaiaknál az előny, de félidőben 5:5-ös állással fordultak a csapatok. A harmadik játékrész főszereplőjévé a technika vált. Előbb a támadóidőt jelző óra romlott el, majd a "meccsóra", végül az eredményjelző tábla is felmondta a szolgálatot. A régi idők vízilabdáját idézte, hogy a meccs hátralévő részében nagyjából érzésre játszottak a csapatok, a zsűriasztalnál bemondták a tíz másodpercet és sípszóval jelezték a támadó lejártát. A meccs mintegy 20-25 percig állt, mert a rendezők megpróbáltak új mérőszerkezeteket üzembe állítani, de a helyzet folyamatosan tovább romlott, mígnem már semmi nem működött.

A Fradi két- majd háromgólos előnyre tett szert, de Varga Tamás két "szokásos" bombája visszahozta a meccsbe a Szegedet. Az egyenlítés azonban már nem sikerült, sőt kétgólos hazai győzelemmel zárult a mérkőzés.

BAKSA LÁSZLÓ a vlv-nek:

- Sajnos nehéz bármit mondani egy ilyen meccs után. Gratulálok a Fradinak. Sajnos 4:2 nél meginogtunk és adtunk két gólt a Fradinak, ez eléggé kulcsmomentum volt. Most már eléggé messze került a négybe jutás. A becsületünkért foguk játszani. A LEN Kupában akarunk szeretnénk alkotni.

- Nem volt zavaró ez az óra-mizéria?

-  Kicsit igen, ebből rosszul jöttünk ki a szünetben sajnos, de ez nem mentség. Szerintem az rosszabb volt, hogy iszonyú meleg volt a víz.

Szolnok-Vasas 7:16 (1:3, 3:5, 1:4, 2:4)
Szolnok, v.: Madarasi, Schlosser
Szolnok: Nébald - Németh, Ridzyk 1, Kovács G., Süveges, Pásztor 1, Józsa, Hangay Z. 1, Gazsovits, Hangay R., Soós 1, Munkácsy 3, Szegi - Edző: Cseh Sándor
Vasas: Nagy V. - Hosnyánszky 3, Kovács R. 1, Varga Dániel 3, Varga Dénes 3, Steinmetz B. 2, Takács B., Kállay, Katonás 1, Tóth M. 1, Kis G. 2, Hőna, Jónás - Edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 2/6 ill. 4/7
Gól - büntetőből: 0/0 ill. 1/1

VARGA DÁNIEL a vlv-nek:

- Talán olyan mérkőzés volt, amivel a két csapat és a közönség is jól járt.

TZS-képek Szolnokról

Honvéd-Pécs 9:6 (3:1, 3:2, 2:1, 1:2)
Kőér utca, v: Marjay, Horváth Cs.
Honvéd: Gergely I. – Iosep 1, Vári 2, Vindisch, Molnár T. 3, Székely 1, Szivós 1. Csere: Bátori 1, Paján, Matajsz, Jansik, Gergely M. Edző: Vad Lajos
Pécs: Gárdonyi – Bóbis, Kovács G., Lukács G., Bereczki 1, Heinrich 1, Ágner 3. Csere: Surányi, De Blasio, Hangody L. 1, Kollár, Jakab. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 6/2
Sárga lap: Ambrus Tamás (14.p.)

Legjobbja, a lázas beteg Czigány Károly nélkül lépett pályára a pécsi csapat a Kőér utcában. A hazaiak már az első percekben el akarták dönteni a találkozót, Vári és Molnár révén már 3:0-ra is vezettek. A vendégek Ágner két góljával még tartották magukat, de hiába lett egy gól a különbség, a Honvéd többek között Szivós szép ejtésgóljával ismét elhúzott három találattal, s ez a különbség megmaradt a nagyszünetig. Keményen védekeztek a hazaiak, kevés lövés jutott el Gergelyig. A harmadik negyed elején Molnár és Iosep góljaival már 8:3 is volt, amikor a Honvéd visszavett a tempóból, és a Pécs felzárkózott. Az utolsó negyed langyos játékot hozott, a végén megmaradt a háromgólos különbség.

vlv-videók:

Ágner harmadik gólja

Kimaradt pécsi előny

Bereczki vitatott gólja

Kimaradt Honvéd-előny

GERGELY ISTVÁN a vlv-nek:

- Kellemetlen ellenféllel játszottunk. Az első háromnegyeedben tudtuk tartani azt, amit szerettünk volna és amit próbáltunk gyakorolgatni. Jó volt a Péccsel játszani a kazanyi túra előtt, felszínre jöttek a hiányosságaink, úgy érzem, erőnlétben még nem ott vagyunk, ahol tavaly abbahagytuk és mielőbb utol kell érnünk a tavalyi formánkat, amit aztán kamatoztatni szeretnénk Kazanyban a jövő héten.

Eger-UTE 14:11 (5:3, 4:2, 3:3, 2:3)
Eger: Szécsi
– Bárány 4, Kiss Cs. 2, Hegedüs 2, Varga II Zs. 1, Binder 1, Biros 2 (1/1). Cs.: Valics – Sántavy, Petrovai, Nyéki, Feltham 1, Bundschuh, Hárai 1. Edzők: Gerendás György, Tóth Kálmán
UTE: Bisztritsányi – Dorogi, Létay 3, Salamon 4 (1/1), Szabó B., Somogyi 2, Máthé. Cs.: Kéri, Szabó N., Debreczeni, Olasz, Kotsidis 2. Edzők: Petrovics Mátyás, Godova Gábor
Gól - emberelőnyből: 3/2 és 10/4
Gól - ötméteresből: 1/1 és1/1
Kipontozódott: Bundschuh (32. p.)
Sárga lap: Petrovics Mátyás (27. p.)

KISS CSABA a vlv-nek:

Azt kérte Gerendás György tőlünk, hogy magabiztos győzelmet arassunk. Úgy gondolom, hogy ez sikerült is, még ha az eredmény nem is teljesen ezt mutatja. Nem sikerült maradéktalanul megvalósítanunk azonban azt, amit szerettünk volna. Ezt a mérkőzést szerettük volna főpróbának tekinteni a Belgrád elleni Euroliga-meccs előtt. Nekem kicsit keserű a szám íze, mert nem sikerültek azok a dolgok, amiket szerettünk volna megcsinálni és nagyon soknak tartom a 11 kapott gólt. Van miben és hová javulnunk, illetve egy hetünk arra, hogy ezeket a hibákat kijavítsuk és legyen esélyünk a Belgrád ellen.

Szentes-OSC 7:12 (1:4, 3:2, 1:2, 2:4)

18 régi hozzászólás

maccs hozzászólása
maccs17851
2009.01.13. 08:59

Én is készitettem statisztikát.A Szeged a fontos meccseken mindig a harmadik negyedben veszitett.Lehet hogy többet kellene cserélni ? Lehet hogy egy magyar bajnokságban nem kellene három (sulyos hibákat vétő)szerbnek kezdeni és szinte végig játszani a meccseket? Azt gondolom vannak még ebben a csapatban olyanok akik szeretnének tenni a magyar vizilabdaért és nem utolso sorban a Szegedért.Hajrá Szeged

régi egri hozzászólása
2009.01.12. 20:00

B (régi) még jön a Fradi hozzánk. Messze még a vége. Eger.

B (régi) hozzászólása
2009.01.12. 17:35

A Fradi számára innentől kezdve az lehet a cél, hogy a 3. helyen végezzen az alapszakaszban, és ezzel a rájátszás első körében elkerülje a Vasast. Kérdés, mit szól ehhez az Eger és a Honvéd. Látva az Eger meglehetősen ingadozó játékát, én őket látom nagyobb veszélyben. Ha az alapszakasz végén meglenne a Fradinak a harmadik hely, akkor még akár a bajnoki döntő is kinézhet nekik.

vélemény hozzászólása
2009.01.12. 11:13

Nem mondanám olyan magabiztosnak az Eger győzelmét sem. Az UTE alapból 2 kulcsjátékos nélkül kellett vízbe szálljon (Suti és Kovács Olivér) majd a második negyed elején Bindernek köszönhetően eltört Szabó Nándi bordája (amit nem is értek, hogy miért kellett megtörténjen), tehát center nélkül maradtak. 3 góllal nyerni így hazai pályán nem valami kecsegtető.

Daret hozzászólása
Daret17836
2009.01.12. 09:53

brasil82! Szívesen olvasnám a statisztikádat! Sok munkát fektettél bele, kincset érne, ha megosztanád!

brasil82 hozzászólása
2009.01.11. 20:41

Tegnap vettem a fáradságot, és minden OBI-es csapatnál kiszámoltam az átlagéletkort az alábbi feltételekkel: 1.Minden csapatnál csak a magyar játékosokat vettem figyelembe! 2.Csak azokat a játékosokat néztem, akik ebben a szezonban már legalább egyszer vízbe szálltak! 3.Életkornál azt az évet számítottam, amit a játékos 2009-ben be fog tölteni! Ez alapján a Szeged a legidősebb átlagéletkorú csapat 28,46 év átlagéletkorral (még úgy is, hogy az OSC-ben játszik a 42 éves Ürögi és a 41 éves Tóth László...), míg pl. a Vasas 24,12 évvel áll! A legfiatalabb a BVSC 22,41-el! Talán ez is szerepet játszik egy kicsit a Szeged gyengébb szereplésében!

Lacla hozzászólása
Lacla17833
2009.01.11. 19:53

A Szegednek süllyedni látszik a hajója...csak Kásás nem akarja elismerni/lsd. nyilatkozata a 4-be jutásról/, mert ha elismerné akkor azzal nagyon gyenge szegedi teljesítményét írná alá. Továbbra is képtelen átadni akaratát /gondolom ennél többet tudna/ a játékosokra, még mindig Őket hibáztatja a kudarcokért. Pedig be kell látnia, hogy lassan át kell adnia a helyét egy eredményesebb edzőnek. A régi Vasas sztárcsapattal és a szegedi sorozatos kudarcai miatt is úgy néz ki, hogy Magyarországon nem jó klubedzőnek /még az OBI/b-s Hmvhely-el sem tudott dobogós lenni éveken át/. Kérdés Szegeden meddig tűri el a vezetőség ezt a teljesítményt, mert ilyen szponzorációs háttérrel mindenki többet várna. Ebben a Szegedben sokkal több lenne, de vajon kiderül-e valamikor...

homburg hozzászólása
homburg17832
2009.01.11. 18:54

A nemzet csapata a magyar válogatott. Jasu, Balu, Csaszi az Egerből ment oda, Mátyás Kincses Vasasból, Balatoni Szegedről,Regős másfél éve olaszból. A korábbikakkal együtt, most sok a fiatal, de van mellette rutin is és Soma munkája. Összeérnek, erősek. Azért most már más csapatok is komolyan fogják venni őket és a nagy derbik közül a többség idegenben lesz nekik. Ettől függetlenül a négy között lesznek, mert az UTE leszakadóban, a Szegednek csoda kellene(minimum LEN döntő), hogy visszakapaszkodjanak, a Pécs pedig hosszú távon nem biztos, hogy bravúrokra képes. (A két egri fiatal miatt remélem, hogy mégis...) Hajrá Eger!!!

Borivoje hozzászólása
2009.01.11. 16:45

Olyan fanatikus Vasas-szurkoló vagyok, hogy már akkor tudtam, hogy idén nagy csapat lesz a Fradiból, amikor Mátyás Zolit és Kincses Attilát átadtuk. "Régi egri" barátom gondolom Te is így vagy Császár Gyurival. Csak szegény Somát sajnálom, hogy pont ellenünk kell majd veszítenie a döntőben, pedig mennyit dolgozott érte, hogy legyen egy aranya edzőként a Vasassal. Az idegenbeli meccseken azért kell még javítania a Fradinak, de én már most Euro-liga főtáblán látom őket. Szerintem ez a bajnokság éppen miattuk lehet jobb, mint a tavalyi, bár az Újpest is veszélyes, ahogy azt már az idén többször bizonyította. A Szeged és az Eger a végére sokkal jobb lesz, a Honvéd számára a Kazany elleni meccs igazi tudáspróbának ígékezik. Ha továbbjutnak, a bajnokságban is vérszemet kapnak, ha kiesnek, abból jó eséllyel ötödik hely is lehet.

T-nek hozzászólása
T-nek17830
2009.01.11. 16:21

A válogatott játékosok vannak vastaggal szedve...

szerk hozzászólása
szerk17829
2009.01.11. 16:13

Kedves T! Meglehet félrevezető (valószínűleg, mert már többször kellett elmagyaráznunk): nálunk a honlaphoz kötődő Kemény-legények vannak kiemelve az összeállításokban. Nem minősítjük a játékosok teljesítményét.

T hozzászólása
T17828
2009.01.11. 16:06

Aki kiemelte Szécsit az egri meccsen, az nem látta a meccset!

2009.01.11. 11:55

Én sem értem, hogy mi történik a Szegeddel, de nem a Fradis vereség miatt. A Fradi most jó, akár harmadik, vagy második is lehet, de a VASASt szerintem nem tudná legyőzni. Remélem izgalmas bajnoksák lesz ez, és remélem, hogy a VASASt is meg tudják szorongatni ( bár nekik drukkolok)

2009.01.11. 11:30

Nekem az a legrosszabb, h (ez?)a Szeged 8-5-re simán lepólózótt minket az ősszel.... Állítólag azért, mert a Szeged jobban akarta a győzelmet, ezt nyilatkozta az egyik fiúnk, amit azóta sem tudok megérteni vagy felfoni. Grat Jasunak ezekszerint nem csak ellenünk tud védeni...)) Ja és még vmi: a különbség a Vasas + a többi magyar klub között ebben is kidomborodik, h ők nehézségekkel is de behúzták a fradi elleni meccset. Bezzeg mi.:(( Hajrá Eger!!!

vizilabdaszeretö hozzászólása
2009.01.11. 10:32

HOFFNUNG! sZERINTEM HA MINDENKI UGY JÁTSZANA MINT A BAKSA AKKOR TEGNAP NYERT VOLNA A SZEGED...LEHET NINCS BOMBAFORMÁBAN DE NEM HINNÉM HOGY ÖT KELL OKOLNI A SZEGED SZEREPLÉSÉRT.....INKÁBB ARROL BESZÉLJÜNK 4-2 MIT CSINÁLTAK VÉDEKEZÉSBEN ELÖTTE.....GYERÜNK LACI!

Hoffnung hozzászólása
2009.01.11. 03:09

Hát ez nem igaz ami a szegeddel történik! Én azt sem csodálnám ha Kása papa otthagyná a csapatot ez már szánalmas, azokat az embereket sajnálom akik szeretnének valamit elérni a vizilabdában. Baksát sem értem hogy miért nincs formában, sok a hiba. Pedig öt lehet jövönek nevezni de ha igy folytatja. Szegediek szedjétek össze magatokat ez igy nem mehet!!!!!!!!!!!!!

balázs hozzászólása
balázs17819
2009.01.10. 21:54

A Szeged sorsa gyakorlatilag eldőt, a Fradi meg innen már szinte csak elbukni tudja a legjobb 4-et. Nagy csata várható a 2.helyért, nagyon nem mindegy kié lesz. Hajrá Honvéd