Marcz Tamás megkapta az olasz állampolgárságot - pénteken már játszhat a Pro Recco-Savona rangadón

hozzászólás, 2009.01.06.

Märcz Tamás, Sydney olimpiai bajnoka ünnepélyes külsőségek között letette az olasz állampolgári esküt Sori polgármesternője, signora Amedea Bavassano előtt. Ezzel Märcz "Tommy" - kettős állampolgárként - jogosulttá vált arra, hogy részt vegyen az olasz bajnokság küzdelmeiben.

Mivel a nevezési formaságokat még a Pro Recco (egyébként rendkívül hatékonyan tevékenykedő) ügyvédjei sem tudták az eskütétel után azonnal elintézni, a bajnokság idei első mérkőzésén még nem szerepelhetett, de pénteken már vízbe szállhat a jelenlegi legnagyobb "hazai" ellenfél, a Savona ellen.

MARCZ TAMÁS a vlv-nek:

- A köztársasági elnök már hetekkel ezelőtt aláírta a dokumentumot, maga a formális aktus tolódott át erre az évre. Lakóhelyem önkormányzatánál vettem át az olasz állampolgárságról szóló okiratot. Így szerencsére nem kellett "kiugranom" a két ünnep között, otthon pihenhettem.

- Milyen változást jelent ez az életedben?

- Igazából semmilyet, formaságnak tekintem. Azért történt, hogy "olaszként" könnyebben játszhassak Olaszországban, jelenlegi klubomban. Nem kell mondanom, hogy ez milyen előnyökkel jár. Egyre kevesebb külföldit lehet nevezni és a jövőben állítólag tovább folytatódik a szigorítás.

- Hogy fogadtak a csapattársak, mint olasz kollégát?

- Viccelődtek rendesen, de majd az első meccsem után néhány sütivel leszerelem a zrikálást.

- Milyen poénokat képzeljünk el...?

- Például tájékoztattak, hogy azonos állampolgárságú lettem Udovicsiccsal...

Mint ismeretes, a Pro Recco keretéhez tartozik Madaras Norberten és Märcz Tamáson kívül Benedek Tibor és Kásás Tamás is. Ők a szigorú szabályok miatt idén csak nemzetközi klubmérkőzéseken szerepelhetnek. Märcz Tamás játékát a honosításon kívül az tette lehetővé, hogy Tomi évek óta nem szerepelt a magyar válogatottban.

Az "új igazolással" tovább javul a Pro Recco hazai kerete, s mostantól ismét két magyar szerepelhet a csapat bajnoki meccsein.

Az olasz bajnokság keddi fordulójában:

Bogliasco-Pro Recco 6:15 (2:5, 0:2, 2:3, 2:5) (Madaras Norbert két gólt lőtt)

MADARAS NORBERT a vlv-nek:

- Nyertünk, jó próba volt a pénteki Savona-meccs előtt. Az nehéz lesz.

Latina-Nervi 8:9 (2:3, 3:4, 1:0, 2:2) (Fodor Rajmund egyszer volt eredményes)

Posillipo-Florentia 10:8 (2:4, 3:1, 4:2, 1:1) (Varga I. Zsolt egy gólt lőtt)

Savona-Lazio 10:6 (1:3, 4:0, 2:1, 3:2)

Brescia-Civitavecchia 21:6 (5:1, 4:2, 6:2, 6:1)

2009.01.08. 00:22

can martz play for italian national team?

szerk hozzászólása
szerk17659
2009.01.07. 14:08

Tisztelt Hushee! Köszönjük a jelzést, most már mi is behoztuk a lemaradást!

Hushee hozzászólása
Hushee17658
2009.01.07. 13:44

Tisztelt szerkesztő! A cikk jó, és örülök, hogy Tomival erősödött a Recco a bajnoki meccseken. Egy hibát azonban találtam, igaz már a meccs eredményeknél: A Catania - Sori meccs végeredménye: 9-13. 6-7-es állásnál a 3. negyed felénél valóban megakadt a közvetítés, de idővel újra elindult.

Hushee17656
2009.01.07. 13:23

Sziasztok! A Catania - Sori meccs végeredménye: 9-13. Az élő közvetítés sokáig valóban megakadt a 6-7-es állásnál, de végül behozták a lemaradást a negyedik negyed végére.