Euroliga-csoportmérkőzés. Élő közvetítésünk Marseille-ből a Volvo Autó Hungária Kft. támogatásával.

Beszámolónk az Eger utazásáról és kinti programjáról.

Itt vagyunk a festői szépségű Marseille-i uszodában, ahol kb. 300 néző várja a Marseille-Eger összecsapást az Euroliga csoportkörének második fordulójában.

A labdát a franciák hozzák el, egészen pontosan Audon.

Egy labdaszerzés itt, egy labdaszerzés ott.

Két perc telt el, Bodegas szerzi a mérkőzs első gólját (1:0), középről vállalt el egy lövést.

Egy perccel később előnyhöz jut az Eger, Nyéki fejezi be jobb szélről a fórt eredményesen (1:1).

A Marseille támadásai veszélytelenek.

Feltham lő egy bődületesen nagy kapufát.

Két és fél perc van, lefordul az Eger, Feltham kapja középen a labdát, átveszi, bevarraja (1:2).

(A bíró néni pont belegyalogolt a képbe, így nem láttam, hogy kié volt az assziszt Feltham góljánál.)

Bő egy perc van hátra az első negyedből, támadnak a franciák: Tromler úszik fel a bal szélen, beadja a centerposzton taposó Bodegasnak, aki önmaga és csapata második gólját lövi (2:2).

Felúszunk, Bundschuh középre játsza Báránynak, a boldog apuka kihasználja a ziccert (2:3).

Fél perc van a negyedből, Basic góljával tartja a lépést a Marseille (3:3).

SZÜNET!

Ismét a franciák hozzák el a labdát, de a támadásuk sikertelenül végződik, igaz, az Egeré is.

Bodegas csavarja kapura, mellé.

Hegedüs játsza be középre Bindernek, de szerelnek a francia védők.

Crousillat lő, mellé.

Binder is bevállal egy löketet, ez meg fölé.

Öt perc még a félidőig.

Crousillat áll ki, fórhoz jutunk. Bárány kapja a labdát, lóbál rajta hármat-négyet és a bal felsőt kilövi (3:4).

Most Deckert szórja ki a női bíró. Körbejár a labda, a végén Tromler Miklós lövi rá a jobb szélről, de mellé.

Audon ejt egy francia akció végén, Szecska nyújtozkodik, talán elérte volna, de tényleg csak talán... Szerencsére a felső léc segített, mi jövünk.

Elszórakozzuk az akciót.

Kontra után ismét mi jövünk: Decker labdája középen Hárait találja meg, Pufi ráfordul a kapura és a kapusba lövi. Két perc a negyedből.

Egri fór. Néhány passz után Biros lövi el középről, Garsan bravúrral kap bele a labdába.

Míg mi az előző sikertelen akción búslakodunk, a Marseille négyese, Audon megúszik, és értékesíti a ziccert (4:4).

FÉLIDŐ

Sajnos kicsit elkapkodtuk az eddigi támadásokat, de reméljük ez a második félidőre javulni fog. Nemrég a Marseille kétkapuzott a másodosztály listavezetője ellen, ahol Varga Zsolt unokatestvére is játszik. Így megtudtuk, hogy mit gyakoroltak leginkább azon a meccsen a franciák: az ellenfél támadásaiből kontrázni... Nos, a negyedik gólt ebből kaptuk, reméljük, hogy erre jobban figyelnek a fiúk a második félidőben.

A Marseille legveszélyesebb játékosa egyébként a csapatkapitány Audon, aki már több magyar csapatot is megszórt, rá nagyon figyelni kell.

Kezdődik a harmadik negyed, harmadszor is a franciák hozzák el a labdát, de szinte rögtön kontra.

Ellenünk is kontrát fújnak.

(a Szeged 8:5-re nyert a LEN kupában, ezzel továbbjutott)

Basic lövi el Varga II. Zsolt mellől (kb. 3 méterre a kaputól), a labda a bal felsőben köt ki (5:4)

Varga II. Zsolt lövi rá előnyből, a kapus véd, de hozzánk pattan a labda. Újra megjáratjuk a sárga gömböt, ismét Varga II. Zsolt lövi rá, ismét a bal szélről, de ezúttal bemegy (5:5).

Nyéki lő, a felső léc megmenti a franciákat.

Bodegas és Varga II. bírkózik, utóbbit szabálytalannak látják, kiállítják, Audon lövi rá, Szecska irgalmatlan nagyot véd!

Előnyhöz jutunk mi is a negyed közepén, passzolgatunk, Hárai lövi el, Garsan véd.

Hárai ellen kontrát fújnak a következő egri támadás közben.

Ugyanígy jár Bodegas, a franciák centere.

Hárait ölelgeti meg Tomasevics és Crousillat egyszerre, ami szegénynek valószínűleg fájt, de a bírók nem láttak szabálytalanságot.

Előnyt kap a Marseille, az edző időt kér.

Varga II. Zsolt és Feltham együttes erővel megszerzi a labdát, miközben előnyben passzolgat az ellenfél.

Feltham bombázza rá, kapufa.

2 perc van a negyedből.

Nagyon nagy potyagólt kapunk: Szécsi kimozdul Basic-ra, ő pedig szépen átemeli Szecska fölött (6:5).

Egy perc múlva két perc szünet.

Binder távoli lövését Garsan fogja.

Kiss Csaba labdát szerzett Favry-tól, a védőt ki is állítják, mert szabálytalanul próbálta visszaszerezni azt. Kiss Csaba így viszont egyedül marad és be is lövi (6:6).

(A bírók eddig nagyon jól vezetik a mérkőzést, bízunk benne, hogy ez így marad az utolsó negyedre is.)

Megkezdődik az utolsó nyolc perc, végre mi hozzuk el! (Erdélyi Balázs)

Nyéki pattint, mellé

Egy sikertelen támadás ott, egy sikertelen támadás itt.

Taccini bírótól nem láttam ki lőtte rá, de hogy Szécsi nagyot védett, az tuti.

Tomasevicset szórják ki, Gerendás mester időt kér.

Az időkérés után körbejár a labda, Biros emeli középre, Bárány közelről behúzza (6:7).

Öt és fél perc van hátra.

Binder kiállítása után Audon értékesíti a fórt (7:7).

Biros lövi rá távolról, Garsan véd.

A Marseille-i támadás végén Audonhoz kerül a labda középen, ő harmadik nekifutásra ki tud emelkedni, rá tudja lőni, a labda sajnos a jobb alsóban köt ki (8:7).

Négy perc van még.

Az egri támadást a francia bekkek hatástalanítják.

Crousillat-ot kiállítja az olasz bíró(nő), szépen passzolgatunk, Biros pedig szépen belövi (8:8). Nagyon kellett ez a gól...

Ötöst fújnak Decker ellen.

Audon lövi (ki más), be. (9:8).

Biros lövése a blokkról mellé megy, két perc van hátra

Kettősfórhoz jutunk! Varga II. Zsolt lóbál, lóbál, és lóbál, keresi a helyet. Végül ellövi, bemegy!! (9:9)

50 hosszú másodperc maradt...

27 másodperc van hátra, amikor Deckert kiszórják (harmadik hibája), Kovacsevics edző időt kér

Megvárják a franciák, míg leperegnek a másodpercek, addig passzolgatnak. A végén ellövik, Szécsi véd.

A maradék négy másodperc már semmire sem elég...

45 régi hozzászólás

sirpeter hozzászólása
2008.12.15. 09:19

joco lehet hgy amatorok, de akkor ti meg tulfizetitek a jatekosokat. de kulonben nem amatorok!

homburg hozzászólása
homburg17232
2008.12.13. 21:18

Itt meg ügyelet, Römerquelle. Ez van. Bárány Atinak grat. Egyébként marad Hajrá Eger!!!

Borsocska hozzászólása
2008.12.13. 20:43

Mi ez??? Úristen mekkora kula volt az Eger :O A szerbek bealázták őket 20 gólal mehet az eger a lefojóba szörnyű pedigg az eger 1 nagyon jó csapt de yilet ez széygen

c hozzászólása
c17225
2008.12.13. 20:36

itt gosser, de mar orak ota =D

régi egri hozzászólása
2008.12.13. 20:30

Na igen és aki tudja mekkora sirály egrinek lenni az tudja na nem minden mostani játékos vazze EGER!!! Borsodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008.12.13. 20:27

Na mentem sörözni de lehet hogy már 2 órával ezelőtt hasznosabb lett volna. Alig találom a bill-etet. KEDVES RÉGI EGRI JÁTÉKOSOK, játszatok továbbra is profin és jól a jelenlegi csapatotokban!! Valamikor gyertek HAZA! MADARAS NORBI lécci TE IS HA LEHET! JASU, de kár azért a francos gólért, tudod... De én már ezen rég túl vagyok, csak úgy mittomén eszembe jutott. Na Hajrá EGER!!!

joco hozzászólása
joco17221
2008.12.13. 20:24

Bazzeg, béna franciák ellen egy még rosszabb Eger.... Amatőrök, elvégre csak 17 góllal kaptak ki Belgrádban, és most képesek otthon döntetlenre egy magyar csapat ellen... gyalázat... sajnos

Rolling hozzászólása
Rolling17220
2008.12.13. 20:20

Így már nehezen megy mindkét magyar csapat tovább, de inkább sehogy. Borzasztó nap a mai az Euro Liga szempontjából.

2008.12.13. 20:07

Ez nagyon karcsu , Partizan-Eger 22-5,ehhez képest...

Zsolti hozzászólása
Zsolti17214
2008.12.13. 20:06

??? nem kell ide a pesszimizmusod. Nem tom bárki is vagy huzz el. Én egriként most tomboltam végig a Vasas meccsét ahol nagyon szurkoltam a Vasasnak. Bárkinek is szurkolsz te is tedd ezt. Magyar vagy ugyhogy kezdj szurkolni ne magyarázni

??? hozzászólása
???17213
2008.12.13. 20:04

Nem csalnak a birok,hál Isten,mi lenne ha csalnának..... Partizán-Marseilles 22-5.....

holnaputan hozzászólása
2008.12.13. 20:02

Jó a közvetítés!;) Ha lehet be tudnátok számolni a nem magyar-érdekeltségű meccsek végeredményeiről is majd? Köszi!

g sz.rban vagyunk... Nem is merem tovább írni inkább cigizek 1et EGER!!!

Zsolti17210

Mindegy mennyivel nyerünk. Mostantól minden meccset nyerjük meg egyel:D tökéletesen elég:D

kapd be ??? hozzászólása
2008.12.13. 20:01

Kedves ??? Menj az anyádba és szurkolj inkább a magyar csapatnak!

???17208
2008.12.13. 19:57

A Partizán Belgrád 17 góllal verte ezt a francia csapatot, úgyhogy ez iszonyat karcsú kedves Eger!!!!

2008.12.13. 19:46

mar megint a SZERBEK megvertek bennunket raadasul hazaipalyan :((((( eldobom az agyamat,

egrivoltam hozzászólása
2008.12.13. 19:44

szeged mit játszott lehet tudni kedves szerkesztők?

g1 hozzászólása
g117201

Ha Marseille-be sem tudunk győzni, akkor mi lesz Belgrádba?

Rolling17200
2008.12.13. 19:43

Akit érdekel, a Szeged nyert 8-5-re, és továbbment a lEN Kupában.

Rolling17198
2008.12.13. 19:41

A Vasas hazai veresége után nehéz lesz mindkét magyar csapatnak továbbjutnia, de egy kis esély van, ehhez viszont az Egernek ma győzni kell.

g hozzászólása
g17196
2008.12.13. 19:38

Régi Egriiiiiiiii!!! NYERÜNK MA!!!! HAJRÁ FIÚK!!!

Daret17195

A női bíró olyan, mint a női fodrász, meg a női szabó?

c17194
2008.12.13. 19:34

gyuri: itt, szovegesen. frissitgesd ezt az oldalt.

2008.12.13. 19:33

Szia GGGGGGÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!! Eger!!!!!!!!!!

2008.12.13. 19:29

HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁ EGEEEEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daret17189

Verni kell a Marseille-t!

bagodabago hozzászólása
2008.12.13. 19:28

regi egrinek: euroliga meccs elott ez termeszetesen, is izgulok pedig erzem hogy sima lesz.