Jadranska Liga, olasz bajnokság - összefoglaló a hétvégi fordulóról

hozzászólás, 2008.12.02.

Jól ment a magyar érdekeltségű kluboknak a Jadranska Liga és az olasz bajnokság hétvégi fordulójában: mind az öt ilyen csapat besöporte a három pontot. Eredmények, nyilatkozatok:

Jadranska Liga 10. forduló

Budva-Jadran Split  17:3 (6:1, 3:0, 4:0, 4:2)
Budva, v.:
Adzics, Radicsevics
Budva: Sefik, Trajkovics 2, Csirics, Doncsics, Gak 3, Ticsics 3, Barba 1, Uskokovics 3, Aoyagi 1, Gór-Nagy 2, Vukics 1, Franicsevics 1, Todorovics, Milanovics. Edző: Djuho
Jadran Split: Skiljo, Csorvilo, Vukics, Delas, Bezics, Brnas 2, Jelavics, Maras, Kuzmanics 1, Blazevics, Banovac, Tomasevics, Bilcsics, Pleics. Edző: Jurcsevics
Gól emberelőnyből: 9/5 ill. 4/0

GÓR-NAGY MIKLÓS a vlv-nek:

Örülök, hogy nagy különbséggel tudtunk nyerni. A következő hétvégén megint viszonylag könnyű ellenfelünk lesz, a Koper, úgyhogy a héten még egy kis alapozást is csinálunk. Készülünk a Hercegnovi ellen, december 14-én otthon fogadjuk őket.

Primorac Kotor-Primorje Rijeka 13:8 (2:2, 3:1, 4:2, 4:3)
Kotor, v.: Peris, Matijasevics
Primorac Kotor: Radics, Darko Brguljan, Crepulja 1, Petrovics 1, Steinmetz 1, Zatovics 2, Kiss 3, Paskovics 2, Pavlovics 3, Molisevics, Draskovics, Setka, Csucskovics, Kralj. Edző: Perovics
Primorje Rijeka: Krizanec, Glavan, Car 1, Krapics 3, Grabovac, Susanj, Tiskivski 2, Brala, Vrlics, Baracs 1, Beltrame, Bratics 1, Jurisics, Krizman Edző: Roje
Gólok emberelőnyből:  11/4 ill. 9/5

KISS GERGELY a vlv-nek:

Nem játszott a csapatból három ember, a csapatkapitányunk családi gyász miatt, az egyik játékosunk eskövőn volt, Janovics pedig még mindig sérült. Ennek fényében nagyjából ilyen mérkőzésre számítottunk. Megint a felétől lett viszonylag sima, ekkor már látható volt, hogy 4-5 góllal nyerni fogunk. Mostantól készülünk a pénteki, Mladost elleni rangadóra. Szeretnénk nyerni, de a legfontosabb a Bresia elleni Euroliga-mérkőzés lesz, kicsit már arra is készülünk.