Nervi-Pro Recco 3:20

hozzászólás, 2008.11.20.

Az eddig várakozáson felül szereplő Nervi súlyos vereségbe szaladt bele, amikor szerdán este a Pro Recco csapatát fogadta Genovában. A mérkőzést a hétvégéről hozták előre a Recco dubrovniki Euroliga-szereplése miatt. A tévés meccsen két magyar olimpiai bajnok játszott egymás ellen, Fodor Rajmund és Madaras Norbert egy-egy gólt lőtt. (Megmutatjuk.)

Nervi-Pro Recco 3:20 (1:4, 0:4, 1:6, 1:6) G.: Fodor, Popovics, Casazza, ill. Presciutti 4, Udovicsics 3, Mangiante, Felugo, Di Costanzo, Angelini, Calcaterra 2-2, Madaras, Figari, Bencivenga

A Nervi rossz előjelekkel készült, hiszen a szabadban edzettek a héten, s bizony már Olaszországban is csípős az idő. Sérülések is sújtották a csapatot, s jelez némi belső feszültséget, hogy meccs közben Baldinetti lehívta a balkezes játékost, mert megharagudott rá...

Fodorék gyorsan négygólos hátrányba kerültek, s hiába szépített még az első negyed végén Fodor Rajmund, a mérkőzés gyakorlatilag már ekkor befejeződött.

Ahogy haladt előre az idő, a Nervi egyre jobban összeesett, az erőtől duzzadó reccósok tetszés szerint érték el góljaikat. Az utolsó negyedben gyakorlatilag minden támadásuk lefordulás volt, s a 20 lőtt gól mellett még egy-két ziccert is kihagytak... Ezt Madaras Norebrt már a kispadról nézte, mert Porziuo edző természetesen azt is megengedhette magának, hogy a Dubrovnik elleni szombati meccs előtt a meccs nagy részében pihentesse a kulcsjátékosokat.

FODOR RAJMUND (Nervi) a vlv-nek:

20:3 - no comment. Gratulálok a Reccónak.

MADARAS NORBERT (Pro Recco) a vlv-nek:

Szokásos meccs. A Nervitől többet vártam, döntetlent játszott a Bresciával, eggyel kapott ki a Savonától. De valahogy összeestek, így már öt perc után megint nem volt érdekes az egész.

Reccói hír még, hogy december 1-2-3-án Budapesten játszik felkészülési meccseket az Euroliga címvédője, az ellenfél a Vasas, a Honvéd és valószínűleg az FTC lesz.